Proč tak milujeme nepředvídatelnou Florence Pugh

Dnes končí benátský festival, na kterém nejvíce zářila půvabná herečka Florence Pugh v róbě od Valentina. Na červeném koberci zastínila dokonce i samotnou režisérku filmu Don’t Worry Darling, Olivii Wilde. Proč je nyní celý svět posedlý touto mladou herečkou?
Linda Svobodová
——
10. září 2022

Foto: Profimedia

Premiéra „Don’t Worry Darling“, kde Pugh ztvárnila hlavní roli, byla jednou z nejočekávanějších událostí na každoročním mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. S jistotou můžeme říci, že právě Pugh získala pozornost všech přihlížejících svými tylovými šaty se třpytivými detaily a dramatickou vlečkou. Není tedy divu, že dechberoucím vzhledem oslnila jak paparazzi, tak i kolegy na červeném koberci. Herečka však krom tohoto velkofilmu, který již nyní patří mezi favority na Oscara, chystá ve stejnou dobu ještě další projekt, a to Dune: Part Two, a letos má navíc představit i snímek A Good Person. Mezitím stihla dotočit dlouho očekávaný film Christophera Nolana Oppenheimer a k tomu všemu navíc zvládá participovat i na Marvel Universu, kterého se nedávno stala součástí.

Don't Worry Darling, Oscar je na obzoru 

Ve filmu ztvárnila hospodyňku Alice, která jako všechny ostatní ženy v 50. letech tráví den domácími pracemi, zatímco muži pracují na projektu ve svém utopickém městě Victory. Když náhle jedna z manželek v této malé, přátelské komunitě zmizí, Alice se ponoří do vyšetřování na vlastní pěst. Postupem času tak začne odhalovat velmi zvláštní věci a klást až moc velké množství otázek zakladatelům města. 
Role Pugh ale nebyla jedinou hvězdnou sázkou režisérky Olivie Wilde. Ta v rámci castingu dosadila do role prezidenta Victory Chrise Pinea a neupustila ani možnost obsadit jednoho z nejžádanějších mužů planety, Harryho Stylese. Ve filmu si zahraje i sama Wilde, a to roli jedné z manželek, Bunny. Tu původně režisérka nabídla Pugh, avšak pandemie zamíchala kartami a role Alice se tak uvolnila pro britskou herečku. Právě hlavní role v tomto erotickém dramatu je podle mnohých pro Pugh další možnou vstupenkou do „oscarového společenství“.

A teď něco zcela jiného… 

Pugh vyrostla jako jedna ze čtyř sourozenců v Oxfordu v Anglii. Její otec se živil jako podnikatel a matka bývala tanečnicí. Pugh od dětství hrála v divadelních hrách a vystupovala v kavárnách svého otce. Své herectví se snažila dostat na profesionální úroveň, a to se jí podařilo debutem ve filmu The Falling (2014) po boku Maisie Williams. Bylo tedy velice nečekané, když pak po teprve dvou letech získala tak velkou roli jako Lady Macbeth. Do popředí se dostala i díky projektu Fighting With My Family, natočenému podle skutečné události přímo tvůrcem jednoho z nejúspěšnějších seriálů v historii – The Office, Stephenem Merchantem. Ten samý rok nastal její kariérní průlom – do kin zamířil horor Midsommar i Little Women, který byl nominován na šest Oscarů včetně nejlepší vedlejší role na účet Pugh.

Právě role wrestlerky Sarayi Knight jí zřejmě pomohla stát se součástí Marvel Universa v rámci projektu Black Widow, kde vloni ztvárnila sestru Scarlett Johansson. Tam projevila nejen herecký talent, ale také skvělý smysl pro humor. V rámci interview a tiskových konferencí je schopna na sebe strhnout pozornost svým charismatem – za každé situace působí velmi autenticky, mile, a navíc se nikdy nestydí udělat si sama ze sebe legraci. Její upřímnost a lidskost se vždy projevuje i na velmi různorodých rolích – ať už komediálních, akčních, nebo vážných, a proto ji lidé milují jak na plátně, tak mimo něj.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu