Oslavenci týdne: Co ještě nevíte o Oprah nebo Rosamundě Pike?

Elijah Wood je úspěšným světovým DJem a Alicia Keys byla jednou z celebrit, které zahájily obsesi skincare.
Alice Filatova
——
23. ledna 2023

Foto: Getty Images

Alicia Keys
25. ledna 1981

Držitelka 15 ocenění Grammy měla v loňském květnu vystoupit pro české fanoušky, ale koncert byl z důvodu produkčních problémů zrušen. Nadějí zůstává letošní rok, ve kterém plánuje své světové turné. Zatímco se stále věnuje pěvecké kariéře, také aktivně dohlíží na svou značku pečujících produktů Keys Soulcare, kterou neustále rozšiřuje o nové, zajímavé kusy. 


Fun fact: Kolem roku 2016 se zpěvačka rozhodla zcela rezignovat na make-up a nelíčila se ani na red carpet. Podle ní se jednalo o rezignaci na nerealistické beauty standardy a „perfekcionismus“. Byť dnes již není v rámci make-upu tak striktní a používá gel na obočí, tvářenku, rtěnku a občas i linky na oči, stále pro ni dominuje péče o pleť a snaha pouze podtrhnout svou přirozenou krásu.

Rosamund Pike
27. ledna 1979

Britská herečka byla ještě ne tak dávno naší „krajankou“ – v roce 2021 se do Prahy totiž přestěhovala společně s manželem a dětmi kvůli natáčení seriálu The Wheel of Time (Kolo času). Dnes je již zpět v Londýně a aktivně pracuje na dalším projektu – Saltburn, vyprávějícím příběh o anglické aristokratické rodině. Ve filmu se objeví po boku Carey Mulligan (Promising Young Woman), Jacoba Elordi (Euphoria) nebo Richarda E. Granta (Gosford Park). 

Fun fact: V roce 2021 se Pike stala investorkou a kreativní ředitelkou bristolského start-upu – meditační aplikace Lumenate, jejímž cílem je uvést uživatele do změněného stavu vědomí.

Elijah Wood 
28. ledna 1981

Po roční pauze se herec vrací na obrazovky, a to rovnou s rebootem kultovního B-hororu Toxic Avenger z 80. let, který se (z neznámého důvodu) dočkal masivního úspěchu v podobě mnoha pokračování. V novém hororu si zahraje Kevin Bacon (Footloose), Peter Dinklage (Game Of Thrones) nebo Jacob Tremblay (Room). Mezi další projekty pro nadcházející rok patří akční film L. A. Rush a drama Bookworm, kde si zahraje kouzelníka-performera, kterému po náhlé smrti bývalé partnerky skončí v péči jeho dvanáctiletá dcera. 

Fun fact: Nehledě na to, že Wooda známe především jako herce, jeho největší vášní je hudba – je uznávaným DJem, který hraje v klubech a na světoznámých festivalech po celém světě, a to včetně Coachelly. Zároveň v roce 2005 založil vlastní nahrávací společnost Simian Records, která pomáhá mladým umělcům v rozjezdu.

Oprah Winfrey
29. ledna 1954

Zřejmě nejznámější moderátorka se i po dvanácti letech od ukončení své show drží na příčce nejvlivnějších žen světa a je brandem sama o sobě – jen pouhá asociace s jejím jménem znamená okamžitý ohlas, a to nejen díky skoro 22 milionům sledujících na Instagramu. Vydává „Oprah's favorite Things“ roku, kdy se její oblíbené věci ihned stávají vyprodanými bestsellery na Amazonu a jiných platformách. O svůj pasivní příjem se ale postarala už dávno – založila multimediální produkční společnost Harpo Productions a časopis O, The Oprah Magazine. 

Fun fact: Zřejmě vůbec první virální video, které svět zažil, byl segment z její show v roce 2005, kdy vyzpovídala Toma Cruise o jeho novém vztahu s Katie Holmes. Vždy velmi profesionálně vystupující herec tehdy v záplavě pozitivních emocí vyskočil na gauč a způsobil moderátorce i publiku (příjemný) šok. Byl to ten samý rok, kdy vznikla platforma YouTube, a právě toto video se stalo jejích prvním světovým hitem.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu