Je Bullet Train posledním akčním počinem Brada Pitta na stříbrném plátně?

Po letošní komedii Lost City se na oscarového herce Brada Pitta můžeme opět těšit v rámci trháku Bullet Train, který má premiéru v českých kinech už dnes, 4. srpna. Bude se jednat o poslední akční film jednoho z nejhezčích mužů Hollywoodu?
Linda Svobodová
——
4. srpna 2022

Foto: Profimedia

Ve filmu natočeném podle knižního bestselleru japonského autora tajemné beletrie Kōtarō Isaka si Pitt zahraje nájemného vraha s úsměvnou přezdívkou Ladybug. I přesto, že se živí zabíjením, je odhodlán svou práci vykonávat v rámci možností mírumilovně, a řídí se tedy mottem „Když člověk šíří mír, dostane se mu mír zpět“.   Jak už napovídá samotný název, děj se odehrává v nejrychlejším vlaku světa. Cíl mise je jasný: získat a doručit tajemný kufřík své klientce Sandře Bullock. Na ten ovšem láká i jiné kolegy z oboru, kteří se jej snaží ukořistit za každou cenu. Napínavým dějem plným vtipu, fantastické bojové choreografie a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem se přenesete do nekončícího dobrodružství mezi velkolepé mrakodrapy.

Snímek si vzal pod křídla režisér David Leitch, který v oblasti akčních trháků není žádným nováčkem. Na svém kontě má totiž coby co-director filmy John Wick, Atomic Blonde, Deadpool 2 nebo Fast & Furious: Hobbs and Shaw. A ani v rámci spolupráce s Pittem to pro Leitche nebyla premiéra.  V minulosti byl totiž Pittův kaskadér, a to ve filmech Fight Club, Ocean's Eleven, Troy nebo Mr. & Mrs. Smith. Už jen díky tomu je jasné, že snímek skončil ve správných rukou, stejně tak jako jeho obsazení. Ve filmovém vlaku se objeví například i herečka Joey King, která si zahrála v seriálu The Act popisujícím příběh příliš ochranitelské matky, nebo herec Aaron Taylor-Johnson, jenž ztvárnil postavu Quicksilvera v Marvel Universu. Ty doplní Masi Oka (Heroes), Michael Shannon (Knives Out) nebo Zazie Beetz (Joker).

O Bullet Train se však mluví i s ohledem na to, že by se mohl stát posledním akčňákem Pittovy herecké kariéry. Pokud se podíváme na jeho filmovou historii trvající skoro 30 let, najdeme zde nespočet legendárních rolí – ztvárnil například popkulturní ikonu Tylera Durdena v dnes již kultovním filmu Fight Club, díky čemuž se stal jednou provždy trendsetterem. Opomenout nemůžeme ani roli upíra Louise v Interview with the Vampire, která mu otevřela dveře do Hollywoodu dokořán, ani snímek Troy, kvůli kterému absolvoval několikaměsíční výcvik v rámci příprav na ztvárnění poloboha Achilla.

Těžko bychom si tak Hollywood bez Pitta představili. Pro všechny fanoušky tedy bylo velkým šokem, když se v interview pro Hindustan Times rozpovídal o svých myšlenkách na odchod do filmového důchodu. Podle slov Pitta totiž jeho hereckou kariéru značně ovlivnil i covid-19, kvůli němuž se potýkal s lehkou formou deprese. Zmínil, že patří právě mezi lidi, kteří komunikují skrze své umění, a když je jim odepřeno, je to, jako by umírali. Podle svých slov se tak nachází v „posledním semestru nebo trimestru“ své kariéry.

Byť se zatím ví pouze o dvou projektech herce, které jsou v oficiálních přípravách, není jasné, zda se právě po nich neodebere na zasloužený důchod. Jedno je však jisté – Hollywood již nikdy nenajde nikoho, kdo se soustem v ústech vypadá tak dobře jako právě Brad Pitt!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu