New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Je Bullet Train posledním akčním počinem Brada Pitta na stříbrném plátně?

Po letošní komedii Lost City se na oscarového herce Brada Pitta můžeme opět těšit v rámci trháku Bullet Train, který má premiéru v českých kinech už dnes, 4. srpna. Bude se jednat o poslední akční film jednoho z nejhezčích mužů Hollywoodu?
Linda Svobodová
——
4. srpna 2022

Foto: Profimedia

Ve filmu natočeném podle knižního bestselleru japonského autora tajemné beletrie Kōtarō Isaka si Pitt zahraje nájemného vraha s úsměvnou přezdívkou Ladybug. I přesto, že se živí zabíjením, je odhodlán svou práci vykonávat v rámci možností mírumilovně, a řídí se tedy mottem „Když člověk šíří mír, dostane se mu mír zpět“.   Jak už napovídá samotný název, děj se odehrává v nejrychlejším vlaku světa. Cíl mise je jasný: získat a doručit tajemný kufřík své klientce Sandře Bullock. Na ten ovšem láká i jiné kolegy z oboru, kteří se jej snaží ukořistit za každou cenu. Napínavým dějem plným vtipu, fantastické bojové choreografie a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem se přenesete do nekončícího dobrodružství mezi velkolepé mrakodrapy.

Snímek si vzal pod křídla režisér David Leitch, který v oblasti akčních trháků není žádným nováčkem. Na svém kontě má totiž coby co-director filmy John Wick, Atomic Blonde, Deadpool 2 nebo Fast & Furious: Hobbs and Shaw. A ani v rámci spolupráce s Pittem to pro Leitche nebyla premiéra.  V minulosti byl totiž Pittův kaskadér, a to ve filmech Fight Club, Ocean's Eleven, Troy nebo Mr. & Mrs. Smith. Už jen díky tomu je jasné, že snímek skončil ve správných rukou, stejně tak jako jeho obsazení. Ve filmovém vlaku se objeví například i herečka Joey King, která si zahrála v seriálu The Act popisujícím příběh příliš ochranitelské matky, nebo herec Aaron Taylor-Johnson, jenž ztvárnil postavu Quicksilvera v Marvel Universu. Ty doplní Masi Oka (Heroes), Michael Shannon (Knives Out) nebo Zazie Beetz (Joker).

O Bullet Train se však mluví i s ohledem na to, že by se mohl stát posledním akčňákem Pittovy herecké kariéry. Pokud se podíváme na jeho filmovou historii trvající skoro 30 let, najdeme zde nespočet legendárních rolí – ztvárnil například popkulturní ikonu Tylera Durdena v dnes již kultovním filmu Fight Club, díky čemuž se stal jednou provždy trendsetterem. Opomenout nemůžeme ani roli upíra Louise v Interview with the Vampire, která mu otevřela dveře do Hollywoodu dokořán, ani snímek Troy, kvůli kterému absolvoval několikaměsíční výcvik v rámci příprav na ztvárnění poloboha Achilla.

Těžko bychom si tak Hollywood bez Pitta představili. Pro všechny fanoušky tedy bylo velkým šokem, když se v interview pro Hindustan Times rozpovídal o svých myšlenkách na odchod do filmového důchodu. Podle slov Pitta totiž jeho hereckou kariéru značně ovlivnil i covid-19, kvůli němuž se potýkal s lehkou formou deprese. Zmínil, že patří právě mezi lidi, kteří komunikují skrze své umění, a když je jim odepřeno, je to, jako by umírali. Podle svých slov se tak nachází v „posledním semestru nebo trimestru“ své kariéry.

Byť se zatím ví pouze o dvou projektech herce, které jsou v oficiálních přípravách, není jasné, zda se právě po nich neodebere na zasloužený důchod. Jedno je však jisté – Hollywood již nikdy nenajde nikoho, kdo se soustem v ústech vypadá tak dobře jako právě Brad Pitt!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu