Jak probíhal křest speciálního Harper’s Bazaar ART issue? Nahlédněte s námi do backstage

„Umění nás ovlivňuje na emoční rovině a často má moc od základu změnit náš život. Jakkoliv pateticky to může znít“, proto i celý včerejší večer uvedla šéfredaktorka Nora Grundová těmito slovy. ART vydání Harper’s Bazaaru je vždy radostí tvořit, a ještě větším potěšením je slavit jeho vypuštění do světa, které proběhlo ve velkém stylu. Pojďte si s námi zrekapitulovat včerejší koktejl a nahlédněte i do zákulisí této akce.
Tatiana Urbanová
——
17. března 2022

Foto: Benedikt Renč

Antonie Stanová, Janja Prokić, Daniela Samcová, Tereza Příhodová Štětinová a Alžběta Krňanská… To jsou jména mladých nadějných umělkyň, jež se staly leitmotivem dubnového čísla Harper’s Bazaaru. Jejich díla mohli obdivovat návštěvníci v hotelu Andaz v improvizované galerii, která zde pro příležitost včerejšího večera vznikla. Rej tvarů, materiálů, tváří, koktejlů a designérského oblečení prostupoval nově vzniklým prostorem na Senovážném náměstí v Praze, avšak atmosféra byla protkána i vlnou solidarity.

„Inter arma silent musae.“

Cicero měl pravdu. Mezi zbraněmi většinou múzy mlčí. To však neznamená, že potichu zůstává i inspirace. Inspirace tvořit, pomáhat svým vlastním způsobem, a dokonce i nutkání změnit svůj pohled na svět. Právě ten je ve válce, jakkoliv daleko, či blízko se odehrává, vyzýván. A umění ho dokáže usměrnit a tvarovat. Umění totiž vzniká z toho, co je v člověku dobré. Právě proto bychom se nyní měli stát tvárnějšími a nechat na sebe působit vnější vlivy tak, aby nás formovaly v lepší bytosti. My jsme se včera snažili s odhodláním vykročit vstříc této nové cestě a vyslechli jsme si mladé citlivé talenty, jež tuto situaci vnímají ještě intenzivněji.

Pojďte s námi nasát uměleckou atmosféru křtu dubnového čísla, kterou zachytil Ben Renč, a nechte se provést prostředím backstage hotelu Andaz našimi výjimečnými hosty...

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu