Seznam „Protřepat, nemíchat!“

Kdo by se podle žen měl stát novým Bondem?
Oli Egler
——
17. května 2022

Foto: Getty Images

S posledními tóny srdcervoucí písně No Time To Die od Billie Eilish skončila i éra Daniela Craiga coby Jamese Bonda, čímž se tato lukrativní nabídka uvolnila pro jiné herce. Po analýze nekonečných fám šířících se na všemohoucím Googlu jsme z dlouhého seznamu vybrali deset jmen, přičemž jsme nezapomněli zachovat „britské dekorum”.

Robert Pattinson

Svou kariéru lamače dívčích srdcí započal už jako Edward Cullen z upírské ságy Twilight. V rámci filmů jako Dobré časy (2017), Král (2019) a Maják (2019) však dokázal, že umí hrát víc než jen samolibé krasavce, a v očích filmových kritiků tak smazal hříchy svého mládí. Herec byl navíc před dvěma lety jmenován nejkrásnějším mužem planety. Podle zlatého standardu Beauthy Phi skóroval v rámci „dokonalých proporcí” tváře na neuvěřitelných 92 procent. Není proto divu, že se nedávno stal jedním z nejoblíbenějších adeptů na roli 007. I když mu nedávný Nolanův blockbuster Tenet pomohl získat čestné místo u kulatého stolu akčních hrdinů, neznamená to, že je vše vyhráno. Letos se totiž objevil coby (další!) představitel Batmana, a už teď je oficiálně potvrzeno, že se chystá pokračování. Pattinsona tak nejspíš v roli Bonda neuvidíme, ale představa je to rozhodně dobrá.

Tom Hardy

Začátkem roku 2020 proletěla Twitterem zpráva, že byl Tom Hardy oficiálně jmenován novým představitelem Jamese Bonda. Konec. Tečka. Rozhodnuto… Vzápětí se však zjistilo, že šlo o planý poplach, který ale skvěle posloužil ve prospěch podpultových sázek, které byly opět v plném proudu. Hardy by vskutku byl dokonalým adeptem – už jen jeho počiny v rámci seriálů Taboo, Peaky Blinders nebo filmech Bronson (2008), Počátek (2010) a Legend (2015) nás přesvědčily o tom, že coby herec nemá absolutně žádnou konkurenci. Vloni se navíc podle hlasování The Sun stal nejvíce sexy mužem v Británii. Porazil přitom i Toma Hiddlestona, jehož jméno se na seznamu potenciálních představitelů Bonda v minulosti také objevilo. S největší pravděpodobností ale Hardy na roli mít čas nebude – nejen kvůli svým vazbám na Marvel Universe, kde momentálně pracuje na třetím filmu Venom, ale také kvůli spin-offu Mad Maxe, jehož zahájení bylo oznámeno vloni.

Jamie Dornan

Není ženy, která by nepodlehla šarmu pana Greye z trilogie Padesáti odstínů. Dokonale se hodil na roli bohatého podnikatele s velmi specifickými intimními choutkami, z nichž nám při sledování filmů stoupal tlak do nebezpečných výšin. Nepřipomíná vám to právě typický modus operandi 007? Dornan také předvedl svůj talent i ve velmi odlišných rolích – v Belfast (2021) a The Tourist (2022), jeho stinnou stránku jsme pak mohli odhalit i v seriálu Pád, kde po boku Gillian Anderson (Akta X) ztvárnil (až moc pohledného) sériového vraha. Nedávno se však nechal slyšet, že by rád trávil více času s rodinou a nerad by prý investoval několik let do projektu, na nějž by po pár týdnech diváci zapomněli. To by sice v případě Bonda nehrozilo, ale rozhodně by byl smlouvou vázán na několik let dopředu. Šance jsou proto velmi malé (nikoliv ale nulové).

Regé-Jean Page

Nový britský sexsymbol se objevil jako blesk z čistého nebe v první řadě Netflix seriálu Bridgeton před dvěma lety. Jeho dosavadní seznam prací je pro světového diváka relativně krátký, avšak dámskou část publika nebude v případě jeho castingu potřeba přesvědčovat dlouho. Letos má navíc participovat na akčním snímku The Grey Man, kde se má objevit po boku Ryana Goslinga (La La Land), Chrise Evanse (Capitan America) a Any de Armas, která si již v poslední bondovce zahrála malou roli Palomy aka Kubánské spojky. Může se tak jednat o malé preview pro jednoho z našich favoritů?

Tom Holland

Kdyby si generace Z měla twitterovým hlasováním vybrat nastávajícího Bonda, je na sto procent zaručeno, že by vyhrál právě on. Naštěstí je však toto rozhodnutí zcela na producentech a režisérovi snímku. Byť jej se skoro absolutní jistotou (i kvůli vazbám na Marvel) můžeme pro tentokrát vyloučit, neznamená to, že jeho jméno nebude na stole za 10 let.

Richard Madden

Pětatřicetiletého Skota si budou všichni pamatovat coby představitele Robba Starka z Hry o trůny, která se stala jedním z nejsledovanějších seriálů na celém světě. Portfolio svých akčních rolí si také rozšířil o politický thriller Bodyguard v roce 2018, za nějž dokonce získal Zlatý glóbus. Divákům své křehčí já odhalil v nejnovějším provedení Popelky (2015), kde si zahrál „prince na bílém koni” po boku krásné Lily James. Nedávno se dokonce stal součástí Marvel Universe ve snímku Eternals (2021). O nezlomných závazcích s MCU je však v tomto případě hovořit ještě brzo – jeho hrdina Ikarus totiž na konci filmu letí směrem ke slunci (a tedy i vstříc zdánlivé smrti), avšak s ohledem na superhrdinský charakter filmu i jeho chaotickou dějovou linii to možná nemusí znamenat úplný konec spolupráce.

Michael Fassbender

Irsko-německý herec patří zcela oprávněně na hollywoodský A-list. Byť byly psychologický thriller Sněhulák (2017) podle románu Jo Nesbø a film X-Men: Dark Phoenix (2019) kritiky rozcupovány na kousky, nezpůsobilo to jeho kariéře žádnou újmu. Špiónskou zdatnost předvedl ve filmu Quentina Tarantina Inglourious Basterds (2009) v roli britského armádního důstojníka, kterým připomněl výkon ex-Bonda Timothyho Daltona. Dokáže být chladný a charismatický zároveň – a smoking mu z celého našeho seznamu sluší rozhodně nejvíce.

Henry Cavill

S fotografií tohoto překrásného Brita na nočním stolku usíná snad každá žena (včetně mě). Cavillovo jméno bylo také na stole producentů už více než dekádu. V době, kdy bylo potřeba převzít štafetu po Piercu Brosnanovi, ale bylo herci pouhých třiadvacet let, a proto mu role proklouzla mezi prsty. Začátkem loňského roku bylo jasné, že Bonda po odchodu Craiga čekají velké změny. Neúnavní kritici namítali, že by hlavního hrdinu mohla pro jednou zahrát žena (asi si už nepamatují, že M hrála Judi Dench neuvěřitelných 17 let) nebo že by casting mohl také přispět do kasičky diverzity. V teorii by však Henry Cavill byl dokonalým adeptem – coby ultimátní alfa samec ztvárnil Supermana, Zaklínače Geralda i mladého Sherlocka Holmese. Roli špióna si navíc stihl vyzkoušet jak ve fantastické akční komedii Guye Ritcheho Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015) po boku Armieho Hammera (ani ten by mimochodem nebyl šlápnutím vedle – nebýt amerického pasu), tak i v Mission: Impossible – Fallout (2018). Při tak dlouhém seznamu se zdá, že už by to pro jednoho herce bylo trochu moc. Sázku na něj coby jistotu tak bohužel zaručit nemůžeme.

Nicholas Hoult

Byť mnohé jméno představitele mladého Tolkiena může na tomto seznamu zaskočit, není se ve skutečnosti čemu divit. Už teď je jasné, že se franšíza může vydat jakýmkoliv směrem, a to i zpět do historie, kde by si právě Hoult mohl zahrát mladého Bonda. Dvaatřicetiletý herec má za sebou jak role nových X-Menech, tak i v blockbusteru Mad Max: Fury Road (2015). Jedná se pochopitelně o zcela odlišný exemplář – sladký, jemný a o něco méně samolibý. Právě to by mohlo být velkým lákadlem jak pro producenty, tak i pro mladší diváky. Navíc je přece jen řeč o několikaleté spolupráci – Craigovi bylo v době podepsání smlouvy sedmatřicet let, a není proto čas ztrácet čas. Velmi dobře by také odpovídal knižní předloze – nenápadný a rychle mizící v davu, dokonalý špión. Na rozdíl od svých kolegů za sebou navíc nemá žádnou výraznou roli, která by posloužila jako vizitka jeho kariéry, což představuje výhodu i v rámci filmového rozpočtu. Doba je #hoult těžká.

Idris Elba

Vedle relativně neznámých jmen Jamese Nortona (Pan Jones, Vojna a Mír) a Sama Heughana (Outlander, Špión, který mi dal kopačky) se jméno Elby objevuje na seznamech potenciálních adeptů nejčastěji. Dokonce i sám výkonný producent franšízy 007 potvrdil, že vážně zvažují Idrisovu účast. V první řadě stačí jediný pohled na tohoto nestárnoucího krasavce, abychom uznali, že jeho jmenování nejvíc sexy mužem roku 2018 podle People magazínu bylo absolutně oprávněné. Má za sebou také nespočet skvělých akčních rolí – od Thora přes Rychle a zběsile až po úspěšný televizní seriál Luther, kde svou postavu vytvořil doslova od nuly. I s ohledem na jeho perfektní osobní styl se zdá, že by byl skoro dokonalým představitelem Jamese Bonda. Oficiálně nebylo stále nic potvrzeno, ale vše nasvědčuje tomu, že právě on je jediná sázka na jistotu.

Kdo je vaším favoritem?

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu