7 věcí, které nevíte o Adamu Driverovi

Muž s atypickým vzhledem, který mění význam „hollywoodského sexsymbolu“ se v mládí věnoval zpěvu, byl u námořní pěchoty, odstartoval vlastní Fight Club a také nikdy nepropadl sociálním sítím. Co vše ještě nevíte o představiteli Millse z nejnovějšího blockbusteru 65?
Petra Štepánková
——
8. března 2023

Foto: Getty Images

Za svou relativně krátkou kariéru, trvající něco málo přes jednu dekádu, již Adam Driver spolupracoval s největšími hollywoodskými režiséry jako Stevenem Soderberghem, Jimem Jarmuschem nebo Ridleym Scottem. Má na kontě participaci na světových blockbusterech, jako je J. Edgar, Lincoln, Star Wars nebo House of Gucci. Přesto v rozhovorech tvrdí, že své role bere vždy s velkou pokorou a přípravám na ně věnuje maximální úsilí. Letos se na talentovaného herce můžeme těšit hned ve dvou premiérových snímcích, a to ve sci-fi thrilleru 65, režírovaném Scottem Beckem a Bryanem Woodsem, a v dlouho očekávaném životopisném filmu Ferrari režiséra Michaela Manna.

Nezávislý herec s atypickým vzhledem mění percepci toho, co znamená být „hollywoodským sexsymbolem“, a nastavuje laťku herectví pro všechny své kolegy velmi vysoko. Sám Martin Scorcese jej nazval „nejtalentovanějším hercem své generace“. To dokazuje i fakt, že byly Driverovi tak brzo od zahájení kariéry nabízeny hlavní role ve velkých projektech. Málokdo ví, že svou první velkou roli získal díky Clintu Eastwoodovi, který jej coby neznámého, začínajícího herce obsadil do svého filmu J. Edgar, kde si Driver zahrál po boku Leonarda DiCapria (2011).

Co vše o herci možná ještě nevíte?

Driverova cesta k herectví a světové slávě nebyla od začátku přímočará. Po událostech 11. září 2001 vstoupil osmnáctiletý Adam do Námořní pěchoty Spojených států, kde strávil dva a půl roku. Kvůli zranění však musel z námořní pěchoty vystoupit a podal si přihlášku na slavnou newyorskou hereckou školu Juilliard. Tam se dostal až na druhý pokus. 

Herec si velmi střeží své soukromí, a to dokonce natolik, že se mu po dobu téměř dvou let podařilo před médii utajit, že s manželkou Joanne Tucker (s níž se seznámil na herecké škole Juilliard) přivítali na svět syna. Driver se drží daleko od sociálních sítí, nemá Instagram ani Twitter, a podle svých slov se raději věnuje své rodině a kariéře.

Driver s manželkou společně založili neziskovou organizaci s názvem Arts in the Armed Forces, která má za cíl sdílet umění s vojáky, veterány a jejich rodinami. Na základě vlastních zkušeností Driver věří, že divadelní komunity mohou být přínosným zdrojem a mohou pomoci vojákům či veteránům vyjádřit to, čím si procházejí při návratu do normálního života. 

Že své role a přípravy na ně bere opravdu vážně, dokázal Driver například při přípravě na drama Silence režiséra Martina Scorseseho. Driver zhubl více než dvacet kilogramů a i přes naprosté vyčerpání a téměř nulovou energii podal fantastický výkon. Kvůli kampani Burberry Hero, které se stal tváří, naopak podstoupil se svým trenérem velmi tvrdý tříměsíční fitness plán pro získání dobré formy a kondice. Herec tvrdě trénoval několik hodin denně, pět dní v týdnu, aby se co nejvíce přiblížil představám fotografa Maria Sorrentiho a režiséra kampaně Jonathana Glazera.

Adam Driver není pouze talentovaným hercem, ale také nadaným muzikantem. V mládí zpíval v kostelním sboru, což se později ukázalo jako skvělá průprava pro roli Al Codyho ve filmu Inside Llewyn Davis režisérů Ethana a Joela Coenových, kde si zazpíval po boku Justina Timberlaka a Oscara Isaaca.

V mladém věku Driver zorganizoval svůj vlastní Klub rváčů, když ještě chodil do základní školy. Nechal se inspirovat filmem Davida Finchera, a stejnojmennou knižní předlohou Chucka Palahniuka.

Ačkoliv herec o svém soukromí nerad mluví, v rozhovorech často s láskou zmiňuje svého psa Moose, kterého adoptoval ze záchranné stanice na Long Islandu a nadělil si tak dárek ke svým 34. narozeninám.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu