OSLAVENCI TÝDNE: CO JEŠTĚ NEVÍTE O Olivii Wilde ČI SHARON STONE?

Bryan Cranston se v mládí setkal se sériovým vrahem Charlesem Mansonem a Sharon Stone má téměř stejně vysoké IQ jako Elon Musk.
Linda Svobodová
——
6. března 2023

Foto: Getty Images

Bryan Cranston
7. března 1956

Americký herec Bryan Cranston si během své kariéry zahrál v mnoha kultovních filmech a seriálech – Seinfeld, Breaking Bad (Perníkový táta), novější verzi filmu Total Recall po boku Colina Farrella a Jessicy Biel a ve filmu The Infiltrator (Infiltrátor) pronikl do srdce drogového kartelu jako federální agent. I v nadcházejících letech představí řadu zajímavých projektů. Prvním z nich bude Jackpot, kde si zahraje s Jennifer Garner a Milou Kunis a již letos jej uvidíme v dlouho očekávaném snímku Argylle po boku Henryho Cavilla a Bryce Dallas Howard. Největším projektem má však být Asteroid City od režiséra Wese Andersona, kde se objeví celá řada nejznámějších herců – od Toma Hankse, Margot Robbie nebo Scarlett Johansson přes Steva Carella až po Tildu Swinton.

(Not so) fun fact: Cranston se jako dítě setkal s jedním z nejznámějších sériových vrahů, Charlesem Mansonem. Když mu bylo deset let, tak se spolu s bratrancem vydali jezdit na koních na Spahn Ranch – slavný pozemek, kde se natáčela řada westernů. Tam se ovšem usadil i Manson se členy svého kultu. Cranston si vzpomíná, že Mansonovy oči byly potemnělé až černé...

Freddie Prinze Jr.
8. března 1976

Syna slavného amerického komika a krále devadesátkových „rom-komů“ si budou diváci pamatovat hlavně z mysteriózního hororu I Know What You Did Last Summer (Tajemství loňského léta) – právě zde se setkal se svou životní láskou, herečkou Sarah Michelle Gellar, s níž je ženatý již více než 20 let. Opomenout nemůžeme roli v absolutně kultovním snímku She's All That (Taková normální holka) nebo niche sci-fi Wing Commander. Objevil se také v prvním filmovém provedení slavného animáku Scooby-Doo coby Fred Jones. Jeho odkaz v rámci devadesátek je ale natolik silný, že se již několik let spekuluje o pokračování hororu I Know What You Did Last Summer po více než pětadvaceti letech. Parta přátel v něm (opět) bude čelit své minulosti. 

Fun fact: Freddie se objevil v televizním seriálu Friends (Přátelé)! Přestože byl v té době již poměrně slavný, zahrál si pouze malou roli. Pokud patříte mezi zaryté fanoušky, možná si tak vzpomenete na roli „muže chůvy“, kterého si Ross a Rachel najali, aby jim pomáhal s jejich malou holčičkou Emmou.

Olivia Wilde
10. března 1984

Olivia Wilde se v posledních letech rozhodla přeorientovat spíše za kameru a věnovat se z velké části režii. O tom svědčí i její loňský snímek s názvem Don't Worry Darling (To nic, drahá), který se stal jedním z nejočekávanějších snímků roku. Silný příběh a ještě silnější herecké obsazení v čele s Florence Pugh a Harrym Stylesem. Po premiéře ovšem popularita filmu opadla a nakonec se z očekávaného thrilleru nestal tak velký blockbuster, jak se původně čekalo. O dva roky dříve režírovala snímek Booksmart (Šprtky to chtějí taky) – ženský reboot kultovního snímku Superbad. Nehledě na smíšené reakce však Wilde už plánuje nové režijní projekty, mezi nimiž bude i Perfect – o americké gymnastce Kerri Strug, která se snaží překonat těžké zranění, aby mohla na olympiádě bojovat o zlatou medaili, a také nová marvelovka, která je zatím zahalena tajemstvím.

Fun fact: Wilde pochází z rodiny spisovatelů – její dědeček, Claud Cockburn byl slavný britský spisovatel, zatímco jeho synové Alexander a Patrick Cockburnovi pracovali jako novináři. Oliviina teta Sarah Caudwell je rovněž spisovatelkou. To může vysvětlovat, proč herečka ráda čte. Mimochodem, největší strach má z toho, že někde uvízne a nebude mít co číst. Z tohoto důvodu má vždy v tašce nějakou knihu.

Sharon Stone
10. března 1958

Americká herečka a modelka Sharon Stone proslula především snímkem Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem a rolí Catherine Tramell v oscarovém snímku Basic Instinct (Základní instinkt) z roku 1992, který pro ni znamenal průlom v herecké kariéře. Stone si totiž díky němu vysloužila nominaci na Golden Globe za nejlepší ženský herecký výkon. O tři roky později ocenění nakonec obdržela za drama Casino, kde se objevila po boku Roberta De Nira a Jamese Woodse. Na počátku roku 2000 vzkřísila roli Catherine Tramell ve filmu Basic Instinct 2 (Základní instinkt 2) a objevila se i v kasovním propadáku Catwoman. Na dlouhou dobu následně zmizela z obrazovek – utrpěla totiž mozkovou příhodu, kvůli které jí ochrnulo tělo i obličej, což jí znemožnilo pokračovat v kariéře. Podle vlastních slov ji tehdy všichni kolegové v branži odepsali, a nechali ji upadnout do zapomnění. Získat zpět vůli do života a práce jí pomohl francouzký podnikatel a zakladatel konglomerátu LVMH, který jí nabídl smlouvu s domem Dior. 

Fun fact: Sharon je označována za jednu z nejchytřejších hollywoodských hereček. Její IQ se totiž odhaduje na 154 a fanoušci ji tak často srovnávají s Elonem Muskem, jehož IQ je 155. Stone byla navíc už od dětství považována za zázračné dítě a v pouhých 15 letech nastoupila na univerzitu, aby studovala umění a literaturu. Tu ale nakonec nedokončila, protože podepsala smlouvu s modelingovou agenturou.

Jon Hamm
10. března 1971

Herce Jona Hamma mohli diváci spatřit naposledy v loňském snímku Top Gun: Maverick, kde ztvárnil méně výraznou roli viceadmirála. Nejvíce proslul rolí Dona Drapera v dobovém seriálu Mad Men, za kterou získal Golden Globe. Díky seriálu se stal novým sexsymbolem Hollywoodu a také jedním z nejžádanějších mládenců. Letos se však herec poprvé zasnoubil, a to s herečkou Annou Osceolou.  Herec nedávno převzal štafetu po herci Chevym Chasovi, jehož roli šťouravého investigativního novináře přivedl po více než třiceti letech zpět k životu. Role detektiva mu zřejmě sedí, jelikož se už v tomto roce objeví v nové seriálové detektivce Grimsburg (byť jen coby hlas hlavního animovaného hrdiny).

Fun fact: Hamm se kvůli roli Dona Drapera musel vrátit ke svému starému zlozvyku. Herec se cigaret vzdal již v 24 letech, avšak jeho role vyžadovala (i kvůli dobovému zasazení) neustálou přítomnost cigaret v ruce. Produkce proto přišla s náhradou, a to starým dobrým trikem bylinných cigaret – bez tabáku a nikotinu.

Juliette Binoche
9. března 1964

Francouzská filmová a divadelní herečka Juliette Binoche hrála v řadě světově uznávaných filmů jako je Fatale (Posedlost) z roku 1992, Trois couleurs: Rouge (Tři barvy: červená), romantickém dramatu Chocolat s Johnny Deppem nebo oscarovském snímku The English Patient (Anglický pacient), kde si zahrála po boku Ralpha Fiennese. Právě za tento snímek získala i řadu „zlatých“ ocenění, jako Oscara, Césara a BAFTA nebo Stříbrného medvěda na Berlínském filmovém festivalu. Již nyní se však módní fanoušci těši na její nejnovější roli v seriálu připravovaném Apple TV+ pod názvem The New Look, kde se Binoche představí v roli Coco Chanel. Seriál bude mapovat život dvou módních rivalů za doby německé okupace Paříže v době druhé světové války, a to Coco Chanel a Christiana Diora, kterého ztvární australský herec Ben Mendelsohn. 

Fun fact: Herečka je od roku 1992 patronkou francouzské charitativní organizace Enfants d'Asie, která přispívá i do Kambodži. Binoche je tak kmotrou pěti kambodžských sirotků a prostřednictvím této charitativní organizace financovala i výstavbu dětského domova v Battambangu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu