Hollywoodské BFFs: 6 nerozlučných dvojic

Hollywoodské BFFs: 6 nerozlučných dvojic

Ať už se seznámili na place, nebo před svou světovou slávou, jejich přátelské pouto je dekády nezlomné. Představujeme 6 nerozlučných hollywoodských dvojic, které nás ujišťují o tom, že „best friends forever“ není jen mýtus.
Petra Štepánková
——
16. března 2023

Foto: Getty Images

Salma Hayek a Penélope Cruz  

Přátelství trvající déle než dvacet let započalo ještě dřív, než se obě herečky staly celebritami – to je příběh Salmy Hayek a Penélope Cruz. Když Cruz přiletěla do L. A. na natáčení svého prvního hollywoodského filmu, znala ve městě pouze Hayek, a to ještě nikterak zvlášť důvěrně. Hayek se však ukázala jako spolehlivá přítelkyně, když Cruz vyzvedla na letišti, místo na hotel ji zavezla k sobě domů a postarala se o to, aby její začátky v L. A. byly co možná nejjednodušší. Obě herečky se spolu později objevily i před kamerou, a to ve snímku Bandidas (Sexy Pistolnice) režisérů Espena Sandberga a Joachima Rønninga, který se bohužel netěšil pozitivním ohlasům.

Salma Hayek a Penélope Cruz

Drew Barrymore a Cameron Diaz  

Dvojice se seznámila v době, kdy bylo Diaz šestnáct a Barrymore čtrnáct let, přičemž obě dvě pocházely z Los Angeles. Barrymore pracovala v kavárně, Diaz se snažila prorazit ve světě modelingu a společně rády trávily volný čas. Když se Barrymore na její přítelkyni zeptáte, odpovídá, že Diaz byla vždy velmi milá dívka s obrovským srdcem. Diaz o Barrymore zase tvrdí, že její láska k přátelům je bezmezná a bere je jako svou nejbližší rodinu, pro kterou by se neváhala kdykoliv obětovat. Společně si tahle #BFF dvojice zahrála ve dvou snímcích Charlie's Angels (Charlieho andílci).

Drew Barrymore a Cameron Diaz

Eva Longoria a Victoria Beckham  

Velmi pevným přátelským poutem je spojena i dvojice Longoria a Beckham. Herečka známá především ze seriálu Desperate Housewives (Zoufalé manželky), kde ztvárnila roli oblíbené Gabrielle Solis, byla dokonce hostem na nedávné svatbě Brooklyna Beckhama, nejstaršího syna Victorie. Obě ženy na sebe často vzájemně v rozhovorech pějí chválu a zároveň společně jedním dechem dodávají, že si svěřují i ta nejpřísněji střežená ženská tajemství. Beckham se netají tím, že je Longoria její velkou inspirací, herečka pak komplimenty vrací s tvrzením, že Beckham je jednou z nejlaskavějších osob, které zná, a považuje za čest mít ji ve svém životě.

Eva Longoria a Victoria Beckham

Jennifer Aniston a Courteney Cox  

Ikonické duo, které se potkalo při natáčení legendárního seriálu Friends (Přátelé) v roce 1993, se téměř okamžitě stalo nerozlučnou dvojkou. V průběhu let si byly po boku během všech důležitých životních milníků. Cox šla například Aniston za družičku, když si v roce 2000 brala Brada Pitta, a Aniston se zase ráda ujala role kmotry dcery své přítelkyně, Coco. Jejich letité přátelství trvá dodnes a je zářným příkladem toho, že i díky práci je možné získat výjimečný vztah, který vás bude provázet po celý život.

Jennifer Aniston a Courteney Cox

Serena Williams a Meghan Markle

Přátelství Markle a Williams netrvá až tak dlouho, o to intenzivnější se však zdá se být. Markle jako vášnivá příznivkyně tenisu podporovala Williams při každé možné příležitosti přímo na kurtu, když byla tenistka ještě aktivní. Willams zas velmi často brání pověst své přítelkyně, ať už na sociálních sítích, či v médiích. Sama Williams se nechala slyšet, že jejich přátelství začalo téměř okamžitě při prvním setkání. Jednalo se tak opravdu o BFFs na první pohled.

Serena Williams a Meghan Markle

Julia Roberts a George Clooney  

Dvacet tři let, tak dlouho trvá přátelství těchto dvou hereckých ikon. Poprvé se setkali při natáčení snímku Ocean's Eleven (Dannyho parťáci) v roce 2000 a podle vyjádření obou hvězd si ihned padli do oka. Po jejich prvním snímku se později setkali i v dalších filmech, jako jsou například Confessions of a Dangerous Mind (Milujte svého zabijáka), Ocean's Twelve (Dannyho parťáci 2), Money Monster (Hra peněz) či Ticket to Paradise (Vstupenka do ráje). Mají k sobě blízko nejen na filmovém plátně, ale i v osobním životě. Velmi vřelé vztahy udržují i vzájemně se svými rodinami. Avšak na otázku, zda (by) spolu někdy tvořili pár, jednohlasně odpovídají, že nikoliv.

Julia Roberts a George Clooney

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu