Tajemství krásy Victorie Beckham: 25 let stejný jídelníček

Ryba, zelenina, ořechy a semínka (bez výjimek). Tato „nudná“ dieta sice není vhodná pro všechny, ale bývalou Posh Spice udržuje zdravou a šťastnou již čtvrt století.
Petra Štepánková
——
6. března 2023

Foto: Getty Images

Beckham se stala fashion a beauty ikonou již ve svých začátcích – coby členka nejpopulárnější dívčí kapely Spice Girls. „Posh Spice“ byla tváří módních společností jako Roberto Cavalli, Rockabilly nebo Marc Jacobs, a následně založila i vlastní brand dVb Style společně se svým manželem, slavným fotbalistou Davidem Beckhamem. Byla hvězdou módních editoriálů a také symbolem krásy pro mnoho dívek a žen, které kopírovaly její make-up looky, střihy a dokonce se snažily dosáhnout její štíhlé postavy, kterou si herečka udržuje i ve svých osmačtyřiceti letech.  Na samém počátku nového milénia Beckham zápasila (jako mnoho jiných celebrit) s poruchou příjmu potravy, avšak nad touto zákeřnou nemocí zvítězila, a to v neposlední řadě díky svým dětem – kvůli těhotenství vsadila na zdravou a vyváženou stravu.

Jak to vypadá v praxi? 

V podcastu River Cafe Table 4 její manžel prozradil, že Victoria jí to samé – tedy pařenou zeleninu a rybu – od té doby, co se poznali. Ve skutečnosti však není její jídelníček až tak bizarní. Posh Spice začíná své ráno teplou vodou s citronem, k snídani si dopřává zelené smoothie z jablek, kiwi, citronu, špenátu, brokolice, chia semínek a kokosové vody. Oběd se neobejde bez avokáda, uzeného lososa a čerstvé zeleniny. K večeři pak ona „nudná kombinace“ pařené ryby a zeleniny. Během dne ale konzumuje v rámci svačin dostatek mastných kyselin skrze semínka a ořechy a nepodceňuje ani pitný režim. I ona má svá „guilty pleasure“, mezi něž patří červené víno, tequila, káva nebo (kupodivu) celozrnný toast se solí, který si dopřeje, když si její tělo (výjimečně) žádá nějaké sacharidy.

Tento jídelníček zkoumalo z různých úhlů mnoho dietologů a nutričních poradců, přičemž se nedokázali vždy shodnout. Podle některých se jedná o dobře vyváženou stravu, která byť působí nudně, očividně vyhovuje konkrétním potřebám jejího těla. Podle jiných naopak neobsahuje dostatek sacharidů, což může vyvolávat nekontrolovatelné chutě a nedostatek energie. 
Sama Victoria ale během posledních několika let velmi otevřeně mluví o svém životním stylu a cvičební rutině – dodržování relativně striktního režimu jí prý nedělá žádný problém, pomáhá jí se cítit dobře a zároveň přispívá k jejímu zdraví. Návrhářka totiž podle svých slov skoro nikdy nebývá nemocná.

To, že jí tento druh „clean“ stravování dopřává dostatek energie, potvrzuje i fakt, že každý den cvičí: „Vstávám poměrně brzy, kolem šesté hodiny ráno, a hodinu cvičím v posilovně, předtím než děti vstanou a než vyrazím do kanceláře,“ prozradila. „Jsem velmi disciplinovaná, musím být. Je to vlastně jediný čas, který během dne mám pro sebe.“ Striktní jídelníček je tak nesnesitelný pouze pro její společenský život, kdy je podle svých slov noční můrou servírek a kuchařů.  Veškeré masné výrobky včetně drůbeže prý přestala jíst již v sedmi letech a časem postupně eliminovala i vše nezdravé, co jejímu tělu škodilo nebo nedělalo dobře – mastné omáčky a dresinky, které jí vyvolávaly nadýmání a způsobovaly trable s trávením.
Podle ní má v tuto chvíli zdravý vztah k jídlu: „Ráda jím zdravě,“ řekla deníku The Times. „A mám to štěstí, že je to pro mě snadné. Mohu si dovolit dobře a zdravě jíst.“

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu