Slavní Štíři týdne: Co ještě nevíte o Katy Perry nebo Ashley Graham?

Julia Roberts vůbec neměla získat roli Pretty Woman a Edith Head byla největší rekordmankou v počtu Oscarů.
Alice Filatova
——
24. října 2022

Foto: Getty Images

Katy Perry
25. října 1984 

Zpěvačka má konečně za sebou dlouhé turné v Las Vegas a do toho připravuje i novou řadu American Idol. V nedávném interview přiznala, že si ale nesmírně užívá mateřství a je ráda, že může konečně trochu více času trávit s malou dcerkou, kterou má se svým snoubencem Orlandem Bloomem. Nedávno se však stala terčem kritiky, a to kvůli své deset let staré písni Dark Horse v níž zpívá „She eat your heart out like Jeffrey Dahmer“. Absurdní kauza vznikla s ohledem na nový seriál o tomto sériovém vrahovi, kterého ztvárnil Evan Peters. Rozhořčení uživatelé sociálních sítí tak žádali od zpěvačky omluvu pro rodinné příslušníky obětí Dahmerových vražd. Obecné rozhořčení nicméně relativně rychle vyprchalo a svět zaplavily důležitější debaty. 

Fun fact: Zpěvačka, vlastním jménem Kate Hudson, odešla z domu v 17 letech, aby se natrvalo přestěhovala do Los Angeles a věnovala se budování svého snu. Než se stala světovou mega hvězdou, tvořila texty i hudbu písním pro jiné interprety, a to například pro Nicki Minaj, Arianu Grande, Kelly Clarkson, Selenu Gomez, Kelly Clarkson nebo Britney Spears.

Julia Roberts 
28. října 1967

Americká herečka letos participovala na jednom z nejzajímavějších televizních projektů, seriálu Gaslit. Ten vypráví o aféře Watergate a mnohých zapomenutých lidech, jejichž jméno s ní bylo spojeno. V seriálu si zahrála po boku slavných herců jako Hamishe Linklatera (The Big Short, Midnight Mass), Dana Stevense (Beauty and the Beast, Downton Abbey), Betty Gilpin (GLOW, The Hunt) nebo také Seana Penna, který je v seriálu k nepoznání. O něco zajímavěji zní film Ticket to Paradise – tam si společně se svým dlouholetým kamarádem Georgem Clooneym zahraje exmanželský pár, který se bude snažit zabránit své dceři ve stejné chybě, jakou udělali její rodiče před 25 lety. 

Fun fact: Julia Roberts se málem nestala Pretty Woman. Její role byla původně plánována pro Meg Ryan, která ji ale odmítla. Big mistake! Huge! Ryan zase Roberts připravila o roli ve filmu Samotář v Seattlu, kde vytvořila naprosto překrásný pár s Tomem Hanksem. Tyto dvě náhody tak daly vzniknout ultimátním párům 90. let – Meg Ryan s Tomem Hanksem (kteří se spolu objevili také ve filmu You've Got Mail a Joe Versus the Volcano) a Julii Roberts s Richardem Gerem (ti si spolu zahráli také v Runaway Bride).

Winona Ryder
29. října 1971 

Ryder zažívá obrovský revival své kariéry díky seriálu Stranger Things, který si náramně užívá. Letos se dokonce stala hlavní hrdinkou editorialu Harper's Bazaar. Tento rok také navíc představila film s názvem Gone in the Night, kde se objevila po boku herce Dermota Mulroneye (My Best Friend's Wedding). Pojednává o záhadném zmizení jejího přítele během romantického pobytu v odlehlé chatce, kde se společně potkají s druhým párem, jež si chatku zarezervoval ve stejnou dobu. My se však těšíme na film plánovaný na příští rok – Haunted Mansion. Svobodná matka Gabbie si najme průvodce, jasnovidce, kněze a historika, aby jí pomohli vymítat duchy z nově zakoupeného sídla poté, co zjistí, že v něm duchové žijí. Zde se budeme moci těšit na velká jména jako Jamie Lee Curtis, Jared Leto, Danny DeVito, Owen Wilson nebo Rosario Dawson. 

Fun fact: Byť byla součástí nejoblíbenějšího power couple devadesátek s Johnnym Deppem – na stříbrném plátně i mimo něj, lidé ji rádi viděli ve filmech i po boku Keanu Reevese. S tím tvořila pár v adaptaci Bram Stokera Dracula (natočil Francis Ford Coppola). V jedné ze scén režisér potřeboval herečku rozplakat, a tak Reevese poprosil, aby jí zkusil říct něco nepříjemného. Ten však odmítl… A tak začalo jedno dlouhé přátelství trvající dodnes.

Ashley Graham 
30. října 1987

Nejslavnější plus size modelka se stala nejen velkou inspirací pro silnější dívky snažící se prorazit v branži. Už během svého prvního těhotenství s ženami po celém světě sdílela rady o sportovní rutině pro lepší flexibilitu nebo i to, které pomůcky pro příchod prvního potomka musí ženy mít. Letos modelka málem zemřela během porodu dvojčat, a dlouhou dobu se tak zdržovala v soukromí. V rámci podzimních týdnů módy se však poprvé od porodu objevila na mole, a to na přehlídce Balmain (kde byla mimochodem i Cher), Hugo Boss a Tommy Hilfiger. Na ostatní již dorazila jako čestný host. 

Fun fact: Graham coby nejslavnější plus size modelka předváděla snad už pro všechny známé značky. Letos se stala návrhářkou sama a spoluvytvořila kolekci pro značku Knix. Pro ni navrhla poporodní prádlo pro matky s problémy s únikem moči a také přispěla k designovému rebrandingu značky. Po 20 letech v branži Graham ví, jak navrhovat pro ženy.

Edith Head
28. října 1897 - 24. října 1981

V našich končinách nejspíš neznámé jméno, avšak v Hollywoodu se jedná o absolutní legendu a také oscarovou rekordmanku. Edit Head byla nejslavnější a nejúspěšnější kostymérkou, o spolupráci s níž snily hvězdy jako Grace Kelly, Kim Novak nebo Audrey Hepburn. Při práci v ateliéru si vždy oblékala bílý plášť. Podobným způsobem pracovala i řada couturiers a švadlen v haute couture ateliérech, její opravdový důvod byl však jiný. V rámci kostýmových zkoušek k ní chodily ty největší hvězdy, pro které navrhovala celou garderobu pro nadcházející filmy. Při zkouškách tak nechtěla, aby je její odraz rušil, a proto se snažila maximálně splynout s pozadím, aby si herečky připadaly výjimečně. #Smart

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu