Vyzkoušejte DIY pleťovou masku na akné podle Kendall Jenner. Stačit vám budou jen 2 ingredience

Akné dokáže potrápit. Své o tom ví i Kendall Jenner, která s pupínky bojuje již od svých 14 let. A protože si členka klanu Kardashianových nemůže dojít ani nakoupit, aniž by se paparazzi nesnažili vyfotit její nejnovějších uhřík, musela najít osvědčený způsob, jak problematické pleti ulevit. A překvapivě ho našla ve vlastní spíži.
Kristýna Schafferová
——
1. května 2022

ImaxTree

Kendall o své pleti otevřeně promluvila v televizní reklamě na kosmetiku na akné Proactiv. Kromě jiného se v ní svěřila s reakcemi veřejnosti na udílení Zlatých glóbů v roce 2018, po němž sociální sítě zaplavily nemístné komentáře na její nerovnoměrnou, uhrovitou pleť. Poukázala ale i na spoustu tweetů od fanoušků, kteří se s akné také potýkají a které její sebevědomí inspirovalo. Kendall zahájením spolupráce se značkou Proactiv vyšla s kůží na trh a rozhodla se pro #skinpositivity.

Kromě komerčních produktů si modelka oblíbila i několik DIY kosmetických tipů, které zaručeně zatočí s pupínky a navrátí pokožce rovnováhu. Jedním z nich je pleťová maska skládající se ze dvou obyčejných ingrediencí – citronové šťávy a vaječného bílku.

Recepturu Kendall vyzdvihuje pro její účinky – prý zmenšuje póry a vyrovnává pH pokožky. Stačí vyšlehat bílek, přidat k němu šťávu z ½ citronu, promíchat, rovnoměrně nanést na pleť a nechat 30 minut působit. Po umytí teplou vodou nezapomeňte na obličej nanést hydratační krém. A pokud nemáte zrovna čas na kompletní pleťovou masku, můžete vyzkoušet lokální DIY péči – smíchejte ½ lžičky citronové šťávy, ½ lžičky jedlé sody a 1 lžičku medu. Vše naneste na kritická místa a nechte pár minut působit. Jedlá soda a citron vysušují, med zase zklidňuje, což by mělo problém zarazit ještě v počátku. A co dodat na závěr? Snad jen, že pokud můžete, vybírejte vajíčka z volného chovu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu