New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Poznávání mikrobiomu pokožky: Revoluce v oblasti péče o pleť a oční okolí

V současném světě, kdy se částečné zakrývání obličeje stalo nutností a součástí našich každodenních životů, se pohledy ostatních často soustředí na oči, jedinou viditelnou část obličeje, které je třeba věnovat speciální pozornost. Věděli jste, že i oči mají svůj mikrobiom? Jak jej učinit vyváženým, aby plnil svou roli při ochraně a regeneraci pokožky očního okolí?
komerční článek
——
11. května 2021

Foto: Archiv klienta

S nošením roušky se často pojí podráždění pleti, svědění a vyrážky. Vzduch je pod ní totiž teplejší, vlhčí a vytváří kondenzát, který stoupá směrem k oblasti očí. Tento jev může ovlivnit funkci kožní bariéry, a dokonce poškodit mikrobiom očního okolí, který bývá mimořádně citlivý na změny teplot a vlhkosti.

Proč je mikrobiom pleti a jeho rovnováha důležitý?

Člověk je fyzický a funkční ekosystém, který z 50 % tvoří lidské buňky a z 50 % buňky bakterií. Lidský mikrobiom je pak blahodárný žijící ekosystém mikroorganismů, který tvoří důležitou součást povrchu pokožky. Rovnováha mezi těmito mikroorganismy je klíčová pro zdraví a krásu naší pleti. Mikrobiom funguje jako důležitý spojenec a pomáhá ve třech zásadních aspektech:

1. Mikrobiom, coby část první obranné linie těla proti vnějším agresivním vlivům, pomáhá ochraně a obraně pokožky.

2. Neustále komunikuje s kožními buňkami a pomáhá s regulací určitých klíčových reakcí pokožky.

3. Pomáhá s regenerací pleti prostřednictvím zesílení a obrody kožní bariéry.

Novinka Advanced Génifique Yeux od Lancôme s revolučním složením

Ve snaze aplikovat revoluční výzkum kožního mikrobiomu na specifické oční okolí vyvinuli odborníci Lancôme novinku: Advanced Génifique Yeux. Jde o mimořádně účinnou oční péči s efektem aktivace mládí a rozjasnění, která obsahuje unikátní komplex sedmi probiotických a prebiotických frakcí vyznačujících se doplňující působností na mikrobiom i povrchové prostředí pokožky. S využitím Advanced Génifique Yeux může pleť vypadat viditelně mladší a regenerovat se rychleji. Klinické studie prokázaly, že produkt cílí na hlavní příčiny vzniku tmavých kruhů pod očima a jemných vrásek. S uvedením této novinky, které předcházelo více než 60 zkušebních verzí, společnost Lancôme znovu posunula hranice svých možností.

Design novinky Advanced Génifique Yeux je inspirován legendárními liniemi nejoblíbenějšího Advanced Génifique séra.

Nový oční krém je dostupný v Lancôme Beauty Institute v Praze, na prodejnách a e-shopu Douglas, FAnn, Marionnaud a Notino v České republice a na Slovensku a také na prodejnách a e-shopu Sephora od 1. 5. 2021.

Cílená trojí účinnost v novém denním krému Rénergie Multi-Lift Ultra Cream SPF 20

Značka Lancôme rovněž představila denní krém Rénergie Multi-Lift Ultra Cream SPF 20, všestrannou péči s inovativní texturou, která slibuje okamžitý pocit komfortu, skvělé výsledky a nyní i SPF ochranu. Hutná, sněhově bílá receptura denního krému jemně taje na pokožce jako první sníh a přináší příjemný pocit povzbuzené a vypnuté pleti, která je na pohled svěží a rozjasněná.

Ženy potvrzují pozitivní účinky Rénergie Multi-Lift Ultra Cream:

Pleť je na pohled vypnutější o 28 % a pevnější o 30 %*

Hlubší vrásky jsou zredukovány o 21 % a jsou jemnější o 28 %*

Velikost tmavých skvrn se snížila o 30 %*

Denní krém je dostupný ve všech prodejnách SEPHORA, Douglas, Fann, Marionnaud, NOTINO a v Lancôme Beauty Institute.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu