Kdy a proč do beauty rutiny zařadit sílu chladu?

Všude slyšíme, jak je zimní období pro pokožku náročné. A to taky je. Jak je tedy možné, že se v beauty světě stává čím dál větším hitem záměrné využívání chladu? Záleží totiž na tom, kdy a v jaké formě ho do péče o své tělo přidáte.
Redakce Harper's Bazaaru
——
29. března 2022

Foto: Getty Images

Chlad má na naše tělo velký vliv a jeho účinky mouhou být dobré i špatné. Záleží na několika faktorech. Zimní měsíce jsou nemilosrdné a během nich je důležité pokožce dopřávat řádnou péči. Mohlo by se zdát, že bychom ji před takovým činitelem měli chránit celoročně. Ale není tomu tak. Studeno může na naši pleť a celé tělo působit také pozitivně, jen je třeba vědět, jak na to. Díky němu můžeme totiž docílit hezčí pleti, lepšího krevního oběhu i imunity. 

Rozjasnění pleti

Pro mnoho z vás to může být nepříjemné, ale to nejlepší, co pro svůj obličej po ránu a před spaním můžete udělat, je opláchnout jej ledovou vodou. A pokud jste odvážní, klidně si dejte rovnou sprchu, tělo vám také poděkuje. Ta totiž uzavírá póry, pomáhá rozproudit krevní oběh, a rozjasní vám tak i pokožku. Pozor ale! Rozhodně to neberte tak, že tím vaše beauty rutina končí. Tento krok je pouze její malou součástí, kterou můžete rovnou propojit s čištěním pleti. Některé značky mají produkty dokonce navrženy tak, že je pro jejich správné fungování nesmíte opláchnout teplou vodou. Výsledek za toto „probuzení šokem“ stát bude, věřte nám. 

Beauty záchrana

Po cleaningu můžete na této vlně pokračovat, možností je hned několik. Máte nateklé oči a kruhy, na kterých byste se mohli houpat? Zkuste si dát eye patche na chvilku do lednice. Nejen že vám do pokožky dodají v nich obsažené látky, ale také vaši pleť zchladí, otoky zmizí a váš pohled se rázem rozjasní. Dávejte si ale pozor, které eye patche používáte, protože ne všechny jsou k tomuto chlazení určeny a mohly by ztratit své účinné složky. Pokud máte své oblíbené, které se však nemohou dávat do studena, a potřebujete se zbavit otoků, máme pro vás ještě trochu jiný tip...

Nezapomínejte na pomůcky

Skvělé jsou také pomůcky, které můžete nachladit a použít na celý obličej. Slyšeli jste už o cryo-stickách neboli tzv. železných „paličkách“ či ice globes – chladivých masážních koulích? Jestli ne, je na čase tuto oblast prozkoumat. Mají zázračné účinky, jejich použití je navíc opravdu příjemné. Budete se cítit, jako byste se ocitli v domácích lázních. Když budete mít čas, vyčleňte si ráno chvíli pro sebe a zkuste s nimi různé druhy masáží. Tutorialy najdete na internetu nebo si nechte poradit od profesionála, například od své kosmetičky. 

Od obličeje po celé tělo

A znáte kryoterapii? Jedná se o různé procedury využívající chlad, jež jsou určeny jak pro váš obličej, tak pro celé tělo. Záleží, co je vaším cílem. Skvělé je s těmito triky začít teď, po zimě, kdy se mnoho z nás pustilo do určitého vyformování postavy na léto. Taková kryolipolíza (nabízí například kliniky Mediestetik, YES Visage, Asklepion a další), neinvazivní, bezbolestná, a především účinná procedura, vám pomůže zbavit se těch posledních otravných kil, které v posilovně ne a ne shodit, přestože cvičíte pravidelně a jídelníček si udržujete v normálu. Odstraní vám tukové buňky, a ačkoliv je největší výsledek vidět až po třech měsících, hned po prvních ošetřeních poznáte rozdíl. Která partie vás trápí nejvíce – bříško, boky, stehna, nebo paže? Zvolit můžete kteroukoliv z nich.

Pak je tu také ještě kryoterapie, která může být lokální, či na celé tělo. V prvním případě se na klinice zaměřujete na určitou oblast těla, což vám může pomoci s léčbou akné a ekzému. Druhá možnost je vstup do kryoterapeutické kabiny, která aktivuje mikrocirkulaci subkutánních cév, čímž se zlepšuje kvalita a vzhled pokožky, zvyšuje se tvorba kolagenu, odstraní se různé skvrnky, celkově také barevné nevyrovnanosti pleti a mnoho dalšího.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu