Jsou vaše nožky připraveny vklouznout do sandálků?

Sezóna střevíčků a bosých nohou se nekompromisně přihlásila o slovo, a tak je nejvyšší čas na revizi pedikúry.
Martina Polachová
——
11. června 2021

Foto: Shutterstock

V uzavřených botách vám dokonalá úprava chodidel možná nepřipadala tak důležitá, ovšem v letních pantoflíčkách už se žádná omluvenka pro zanedbanou péči o nohy neakceptuje. Nejde přitom jen o hebké paty, ale i o do detailu dotažené nehty. Nechcete-li si střihnout ostudu, ušetřete si alespoň hodinku času – pro perfektní dojem to totiž budete muset vzít se vším všudy.

Step by step

Lázeň

Než se pustíte do pečujících prací, zbavte nehty zbytků starého laku odlakovačem a přejděte k přípravě lázně. Tzn. ve vaničce s přiměřeně teplou (nikoli horkou) vodou nechte rozpustit změkčující sůl a ponořte do ní na patnáct minut obě nohy. Po čtvrt hodince relaxace postupně nožky osušte a dopřejte jim peeling, který pokožku zbaví odumřelých buněk a zjemní ji. Pokud však i poté nahmatáte ztvrdlá místa, můžete je obrousit pemzou, znovu chodidla omýt a vysušit.

Příprava plátna

V další fázi se zaměřte na úpravu tvaru nehtů. Štipkami nebo pilníkem je zarovnejte, aby nezarůstaly, a olejíčkem ošetřete nehtové kůžičky. Ty poté pomerančovým dřívkem opatrně (!) zatlačte a pokud někde kůžička přebývá, odstřihněte ji speciálními nůžkami. Pamatujte, že šetrnost se v tomto případě velmi vyplácí, protože jakmile nehtové kůžičky narušíte, může to později znamenat růst zdeformovaných nehtů. Ošetřené nohy natřete hutnější vrstvou regeneračního krému, zabalte je do igelitových sáčků a následně ještě do ručníků, kde mohou dalších deset minut odpočívat.

Finální vrstvení

Krém, který se po sundání relaxačního zábalu nevstřebal, vmasírujte do pokožky, a než zahájíte lakování, pečlivě nehty odmastěte a prstíky oddělte separátory. Začněte podkladovou bází, která nejenom zabrání zbytečnému žloutnutí, ale také nehty perfektně vyhladí a připraví na aplikaci barvy. Vybraný odstín je třeba v zájmu dokonalosti i správné intenzity nanést ve dvou vrstvách a úplné finále by měl převzít transparentní „nadlak“, jenž barvu ochrání a dodá jí nádherný lesk. Bude-li mít rychleschnoucí efekt, čekání na finiš si tím výrazně zkrátíte.

Tipy:

1. Při nanášení všech čtyř vrstev postupujte vždy ve stejném pořadí nehtů, jen tak mezitím stihnou jednotlivé nátěry přiměřeně schnout, a neměly by tím pádem vzniknout bubliny.

2. Pro dokonalý výsledek je dobré natřít i hranu nehtu (přetahy odstraníte odlakovačem ve „fixu“ anebo kouskem vaty natočeným na pomerančové dřívko), díky čemuž se barva nebude zbytečně rychle olupovat.

3. Máte-li v úmyslu nehty (třeba jen některé) různě zdobit, pak samozřejmě záleží na zvolené technice, ale u některých se tato fáze zařazuje ještě před finální průhlednou vrstvu. Top coat pak výsledek zafixuje.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu