5 kroků k dokonalým rtům

Nošení výrazných rtěnek není bez závazků. Úzce s tím souvisí i perfektní péče o rty.
Martina Polachová
——
14. října 2021

Foto: Shutterstock 

S výstředním odstínem rtěnky si automaticky říkáte o maximální pozornost soustředěnou k vašim ústům. Je proto nanejvýš žádoucí, aby byly ve špičkové kondici a bez sebemenších nedostatků. Zvláště v případě rtěnek s matným efektem. 

1/ Zbrousit

Stejně jako u pleti je i v tomto případě potřeba veškeré zkrášlující snahy začít peelingem. Zbaví jemnou pokožku šupinek, rozproudí mikrocirkulaci, vyhladí a připraví rty na další péči. TIP: Nebudete-li mít k dispozici speciální gomáž, sáhněte buď po směsi mořské soli s olivovým olejem, anebo po jemném zubním kartáčku, který navlhčíte vlažnou vodou a šetrně jím ústa obrousíte. 

2/ Vyživit

Balzám na rty nejenom průběžně doplňuje živiny a zvláčňuje, ale zároveň chrání před poškozením zvnějšku. Je-li vybaven ochranným faktorem nebo ingrediencemi s antioxidačními schopnostmi, tím spíše. Nátěr můžete opakovat libovolně často, riziko návyku zde totiž, navzdory fámám, nehrozí. TIP: Naneste balzám jako první krok líčení. Než se totiž dopracujete k aplikaci rtěnky, vstřebá se. Barva se pak krásně rozprostře a bude působit přitažlivěji.

3/ Vyhladit 

Mimika a další stereotypy jako například kouření, při kterém ústa často špulíte do stejné grimasy, vede spolu s úbytky kolagenu ke zvýšenému výskytu vrásek okolo. A omlazující krém na obličej na péči o specifickou oblast rtů nestačí. Na tu budete potřebovat specialistu. 

4/ Navýšit  

Zejména v chladnějším období se vyplácí dodat rtům extra dávku pečujících složek v podobě masky. Navýší hydrataci stejně jako odolnost. A pokud přípravek zacílíte na dobu spánku, kdy pleť přechází do regeneračního režimu, vytěžíte maximum benefitů. TIP: Namísto masky můžete použít vrstvičku medu, který zklidňuje a vyživuje do hloubky.

5/ Zvětšit 

S podporou vybraných zbraní lze pomoci i nedostatečnému objemu rtů. Rafinované technologie v kombinaci například s kyselinou hyaluronovou, která jistí hydrataci a zároveň dodává plnost, dokážou rtům zajistit push-up efekt i zřetelně definované kontury. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu