Jak docílit dokonalého dekoltu?

Pokud se svými pečujícími aktivitami končíte obvykle u brady, může se snadno stát, že krk a dekolt nasadí úplně jiné tempo.
Martina Polachová
——
28. května 2021

Foto: Shutterstock

Jedné z nejpřitažlivějších partií ženského těla se paradoxně nedostává zdaleka tolik pozornosti jako obličeji. A to i přesto, že je pokožka v těchto místech křehčí, bez silnějších tukových polštářků a má tendenci podstatně rychleji stárnout. Nechcete-li tedy hlásit svůj skutečný věk na první pohled, začněte s pravidelnou drezůrou dekoltu i krku, hned teď.

Nejjednodušším řešením jak oblast, která tolik mužů dostává do varu, neopomíjet, je zahrnout ji do každodenní péče o obličej. Hranice tváře zkrátka posuňte až na hrudník, a budete tak mít jistotu, že se vám nevymkne z kontroly. Nečelí sice vždy úplně stejným agresorům, ale svědčí jí podobné rituály.

Nový rozvrh

Tak jako každé ráno zbavujete tvář zbytků noční péče, odumřelých buněk, mazu a potu, udělejte totéž s krkem a dekoltem. Čisticí přípravek i toner můžete použít identický a kůži ošetřovat stejně, ne-li šetrněji.

Pokud máte s obličejem zajetý pravidelný ranní trénink, ať už s pomocí gua-sha kamenů, vychlazených rollerů nebo jiných masážních  pomůcek, opět do tohoto work-outu zapojte i dekolt a krk. Odmění vaši snahu perfektní kondicí.

Po „cvičení“ pleť opláchněte, osušte a pokračujte intenzivní péčí, tzn. sérem či krémem, jenž zpevňuje a vyhlazuje (např. prostřednictvím kyseliny hyaluronové nebo stimulací tvorby kolagenu). Protože je kůže na krku a dekoltu stejně, možná dokonce více, vystavována slunečnímu záření, nezapomínejte ji chránit co možná nejvyšším ochranným filtrem. Eventuálně přidejte i péči proti pigmentovým skvrnám, které se v této partii obzvláště rády usazují.

Co pokožce obličeje dopřejete během dne, můžete rovněž rozšířit směrem k hrudníku. Takže například hydratační spršku, popřípadě v zájmu sjednocení odstínu kůže i tónující krém nebo klidně make-up. O přitažlivý finiš si řeknete, pokud zapojíte bronzující pudr či tekutý rozjasňovač. Na klíčních kostech nebo poblíž rýhy mezi ňadry dokážou divy.

Během večerní rutiny zase začněte odstraněním veškerých zbytků pečujících i zkrášlujících přípravků, potu a nečistot a následně se přesuňte k hloubkové výživě a regeneraci, na noc může mít podobu masky. Při aplikaci se nebojte zapojit (pří)jemné masážní tahy – po rozetření vmasírujte přípravek od prsou vzhůru až ke spodní čelisti, střídavě levou a pravou rukou, několikrát (cca 3x) za sebou.

Pamatujte, že oblast krku a dekoltu ocení také občasný peeling, ideálně s ovocnými kyselinami – to kvůli jemnější struktuře pokožky.

Zameťte stopy

Pokud si do těchto partií přece jen některý z „nešvarů“ už stihl najít cestu a péče s pomocí kosmetických přípravků na ně nezabírá, zvažte možnosti estetické dermatologie.

Nabízí se například aplikace výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové pomocí kanyly. Efekt vydrží až rok, stačí jedno, maximálně dvě ošetření a je zapotřebí jen minimum vpichů. Vyplní se tak vrásky, přirozeně se podnítí tvorba kolagenu a kůže se celkově vypne.

Obdobou pro vyhlazení a zjemnění pokožky je tzv. fotorejuvenace stimulující regenerační procesy, které probíhají ještě tři měsíce poté. Pro optimální výsledek je třeba několik sezení, jedná se však o velmi šetrné a bezbolestné ošetření, při kterém pocítíte intenzivní prohřívání pleti.

Mladistvější vzhled kůže s lepším tonusem a bez vrásek umí zajistit také frakční laser, který aktivuje regenerační pochody, včetně zvýšené tvorby kolagenu, a to aniž by bylo nutné zasahovat do hlubších vrstev kůže. Zákrok téměř nebolí, jen lehce štípe a následně pálí, proto je nutné pokožku chladit. Dalším vedlejším jevem je zarudnutí, které trvá asi dva až tři dny, a stejně tak dlouho zabere olupování.

Chcete-li oblast krku a dekoltu oživit a rozjasnit, zkuste chemický peeling, kterým se odloučí odumřelé buňky a pokožka se viditelně omladí a vyhladí. Princip procedury spočívá v rovnoměrné aplikaci ovocné kyseliny (glykolové, mléčné apod.).

Pokud dekolt zdobí mapa z pigmentových skvrn, lze proti nim zasáhnout buď chemickým peelingem, anebo pomocí laserů. Následně je však nutné – alespoň po dobu tří měsíců – pleť chránit před UV zářením a v zájmu trvalého výsledku by bylo nejlepší už více dekolt nevystavovat slunci.

Co také škodí?

– spánek na břiše nebo na boku, kdy se kůže mačká a vrásní, ideální je spát na zádech,

– časté kolísání hmotnosti nebo příliš dlouhé horké koupele, které způsobují vysušení a povolení pokožky,

– nošení nevhodné podprsenky na běžný den i na sport, jež může natahovat a porušovat vazivové tkáně,

– kouření, kvůli kterému pokožka ztrácí vláhu a pružnost. A pochopitelně i celkově nezdravý životní styl s přemírou alkoholu či cukru, jež stárnutí urychlují.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu