Ice Ice baby aneb čím ledová kúra pleti prospívá a čím škodí?

Proč tuto techniku milují Lisa Eldridge, Ole Henriksen i Joanna Czech? A na co je důležité dát pozor?
Oli Egler
——
16. srpna 2022

Foto: Profimedia

Jedna z nejznámějších babských rad rozděluje beauty komunitu na dva tábory. Někdo připisuje ledování obličeje zázračné schopnosti, někdo jej zkrátka nemůže vystát. Stejně jako mnohé jiné postupy, ani tento nemusí nutně představovat techniku, která bude prospívat všem. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody ledování obličeje?

Síla ledu 

Je pravdou, že potírání pleti kouskem ledu pomáhá zmírnit zarudnutí a svědění. Navíc je ledování jedním z nejčastějších pomocníků pro redukci otoků obličeje po ránu. Právě proto na něj nedá dopustit Lisa Eldridge – make-up guru a majitelka beauty značky, která líčí modelky na fashion weeky i celebrity na červený koberec.  K velkým příznivcům ledování patří i Ole Henriksen – kosmetolog a zakladatel stejnojmenné pečující značky. Podle něj ledová kúra zlepšuje prokrvení pokožky a dodává jí zdravý lesk. Stejně tak tuto techniku ve svých kosmetických procedurách využívá i nejslavnější kosmetička Joanna Czech – ta svým klientům po aplikaci výživných sér provádí masáž obličeje kostkami ledu zabalených v gáze.  Už tedy na základě těchto tří znalců, věnujících se péči o pleť takřka celý život, můžeme souhlasit s tím, že se jedná o neprůstřelnou techniku. Pochopitelně však není zcela pro všechny a také se musí dbát na to, jakým způsobem kúru provádíte. Jak na to tedy správně?

Na co si dát pozor? 

V první řadě je důležité vědět, že tento beauty rituál nemusí být vhodný pro lidi s citlivou pletí. Může totiž hrozit poškození kapilár, narušení sekrece potu a mazových žláz, či dokonce opary. V neposlední řadě je také důležité si dát pozor na omrzliny, kterých dosáhnete velmi jednoduše. S tím může být také spojena tzv. chladová kopřivka nebo zánět způsobený vlivem chladu na obličej (častý u dětí).

Ledování 101

Pakliže jste připraveni dodržovat všechna opatření a získat co nejvíce benefitů, jdeme na to! V první řadě je potřeba zdůraznit, že kostky ledu nemusí být vyrobeny pouze z vody. Protizánětlivé účinky má například aloe, heřmánkový odvar nebo šťáva z okurek.  Nejprve zabalte kousek ledu do gázy nebo lněného ubrousku a jemně masírujte krouživými pohyby – od centra obličeje ven, a to po dobu dvou až tří minut. Dávejte si pozor na oční okolí, kde je pleť velmi tenká a citlivá, a tak o to víc hrozí riziko zánětů. Ze stejných důvodů je také důležité nenechávat kus ledu na jednom místě po dobu delší než pár desítek sekund. Tuto proceduru je třeba aplikovat pouze jednou denně – ráno či večer na očištěnou pleť.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu