Víte, jak pleti zajistit bezpečí během zimy?

Chlad není jediným strůjcem nepohody, v níž se tvář v průběhu zimy tak často nachází. Přidává se také ostrý vítr, suchý vzduch, UV záření a hlavně časté přechody z tepla na mráz a zpět.
Martina Polachová
——
11. listopadu 2021

Foto: Shutterstock                         

Období, kdy musí obličej čelit velkým výkyvům teplot a dalším atakům souvisejícím s mrazivým počasím, je prakticky za dveřmi, a tak se hodí mít pro pleť připraven bezpečný úkryt (když už ji nelze „obléct“ do ničeho jiného).

Než začnete spřádat plány, vyplatí se vědět, že s nižšími teplotami se zpomaluje činnost mazových žláz. Což je v kombinaci s přesušeným vzduchem (tím mrazivým, ale i tím v přetopených místnostech) hlavní důvod, proč má pokožka tendence k tomu být dehydratovaná. 

Kvůli přechodům z tepla do zimy se zase mění prokrvení pleti – zatímco v chladu se snižuje, v teple je tomu naopak. Výsledek? Zarudnutí, svědění, pálení a u citlivějších typů pokožky také hrozba popraskaných žilek.

Ačkoli se to vzhledem k pochmurnému počasí nejeví jako pravděpodobné, i v zimním období je pleť obličeje pod nadvládou UV záření. Ve spolupráci s nečistým ovzduším zkáze ještě více napomáhá, a tak na sebe stárnutí, ztráta elasticity a vrásky zpravidla nenechají dlouho čekat.

Ochranná bariéra kůže se zkrátka všemi těmito vlivy značně oslabuje, její regenerace rovněž zpomaluje a bohužel jí nesvědčí ani příliš teplá voda. A proto, aby se mohla pleť dostat zpět do rovnováhy, potřebuje nejen hloubkově hydratační přípravky s hutnější konzistencí, ale také s obsahem vitaminů, antioxidantů a ideálně i UV filtrem.

6 spolehlivých ochránců pleti během zimních měsíců:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu