5 salónních procedur, které musíte znát

Zimní měsíce jsou ideálním obdobím, kdy se můžete zbavit nežádoucích elementů na svém těle, které vás již dlouho trápí: celulitidy, strií nebo jemných vrásek. Existuje snad lepší způsob, jak splnit své „new year, new me“ předsevzetí?
Yelyzaveta Topukh
——
29. ledna 2023

Foto: Getty Images

Věda nestojí na místě, což znamená, že v boji proti změnám, kterým naše tělo čelí s přibývajícím věkem, můžeme využívat čistě technologického přístupu. Kliniky estetické medicíny a kosmetické salony slibují, že všechny vaše problémy vyřeší pomocí nejmodernějších přístrojů – doporučujeme důvěřovat profesionálům a přesvědčit se o výsledcích na vlastní oči.

Fotona

Vyhlazuje hluboké vrásky, odstraňuje jizvy, vypíná pleť
Frakční laserová technologie je jednou z nejoblíbenějších a Fotona je jedním z nejosvědčenějších přístrojů v této kategorii. Pro ženy starší 40–45 let, u nichž jsou patrné změny související s věkem, odborníci volí nejsilnější režim Turbo. Zákrok se provádí na obličeji (kromě horních víček), krku a dekoltu. V režimu Turbo dopadají na kůži mikrolaserové paprsky v určité vzdálenosti od sebe, čímž dochází k regeneraci kůže a redukci kožních laloků. Fotona se kombinuje s biorevitalizací a plazmoliftingem, které mají ohromující výsledky. Na jedné straně do pokožky zasahujeme, na druhé straně ji vyživujeme tím, že podporujeme její regeneraci. Procedura je sice nepříjemná a rehabilitační období je doprovázeno zarudnutím, otokem a trvá týden až dva, ale výsledný efekt vypnuté a hladké pokožky za to stojí.

Scarlet RF-lift

Zpevňuje obličejový ovál, vyhlazuje vrásky, zlepšuje kvalitu pleti
Přístroj neposkytuje tak výrazný lifting jako ultrazvuk, ale je méně agresivní a má dobrý vliv na kvalitu pleti. Mikrojehličkový lifting Scarlet RF kombinuje radiofrekvenci a mechanické působení: mikrojehličková rukojeť proniká epidermis do hloubky až tří milimetrů, čímž iniciuje dělení buněk, zatímco rádiové vlny stimulují tvorbu kolagenu. Lékař předepisuje silné nebo jemné parametry v závislosti na indikaci. Počet ošetření se pohybuje od jednoho do tří s měsíčním odstupem. Zákrok je nepříjemný a může vyvolat otok (který potrvá několik dní), výsledek však bude viditelný již po týdnu.

Kryolipolýza

Bojuje proti tukovým usazeninám
Další hvězda klinik po celém světě a „absolventka“ Harvardu si vysloužila pověst hrozby tukových pastí na břiše, v oblasti pasu či kolen a dokonce i druhé brady. Podle posledních klinických studií přístroj chladem zničí až 34 % tukových buněk v cílové oblasti. Během zákroku vakuový aplikátor stáhne tukovou řasu a ochladí ji na minus 11–13 stupňů. Během prvních pěti minut se může objevit nepříjemný pocit, jako by byl na kůži přiložen velmi studený kovový předmět. V závislosti na oblasti trvá ošetření 35 minut až jednu hodinu. Na konci ošetření lékař hlavici odstraní a pro zvýšení účinku oblast promasíruje. Prvních pár dní může být partie mírně bolestivá a mírně oteklá; buňky odumřou do tří měsíců, kdy lze očekávat konečný výsledek.

Ultraformer

Zpevňuje pokožku obličeje a těla, koriguje kontury těla
Korejská verze Ulthery s komfortnějším účinkem se okamžitě stala hvězdou faceliftové chirurgie a v posledních letech vykazuje dobré výsledky i v oblasti práce s tělem. Pokud máte po porodu vytahanou kůži na břiše, máte štíhlé nohy, ale nad koleny se vám tvoří tukové válečky, nebo se vám bez ohledu na to, jak moc pumpujete rukama, prohýbá kůže kolem loktů – tato procedura bude pro vás. Lékař obkreslí ošetřovanou oblast tužkou, nanese gel a začne pohybovat aplikátorem, přičemž ošetřuje centimetr po centimetru. Poté ošetření zopakuje dalším aplikátorem. První z nich vytváří liftingový efekt a druhý působí na tuk. Fokusované ultrazvukové pulzy pronikají kůží, aniž by ji poškodily, a dostávají se do hlubších vrstev měkkých tkání, kde vznikají ohniska – tepelné koagulační zóny. Díky bodovému efektu se zmenší objem tkáně a sníží se tloušťka podkožního tuku. Během zákroku můžete pociťovat mravenčení, které je však snesitelné. Zřejmou výhodou je, že neexistuje žádné rehabilitační období a účinek je patrný již po jednom měsíci: kůže se vypne a tukové usazeniny zmizí.

Endosféra

Bojuje proti celulitidě a nadváze
Endosféra zlepšuje lymfatickou drenáž, v důsledku čehož dochází k úniku přebytečné tekutiny, ničení tukových buněk a redukci stop po celulitidě. Terapeut pohybuje kolem těla dvoukilovým aparátem, ve kterém se otáčí 50 koulí a vytváří řadu vibrací. Lékaři doporučují celkem 6 až 12 ošetření s četností jednou nebo dvakrát týdně, aby se dosáhlo výrazného účinku. Ošetření je příjemné – můžete při něm dokonce usnout. Pokud se aplikuje plný výkon přístroje, mohou vás po návštěvě salonu bolet svaly jako po intenzivním cvičení. Již první sezení může pomoci eliminovat otoky a výraznější výsledky se objeví po pěti návštěvách kliniky: pokožka se napne a celulitida stáhne. EndoSphere se dobře kombinuje s dalšími tělovými procedurami. Pokud se chcete zaměřit na celulitidu, může lékař přidat několik sezení karboxyterapie (vstřikování oxidu uhličitého k aktivaci metabolických procesů).

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu