New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

10 triků z červeného koberce, které využijete každý den

Jak zajistit líčení bez chybičky, plnější rty nebo ultra objem vlasů? Okoukejte triky vizážistů. Dokonalé přece nemusí být jen hvězdy na červeném koberci.
Zdenka Tomis
——
20. prosince 2021

Foto: Getty Images

Všechny následující rady jsou navíc natolik praktické, že je můžete s klidem využít každý den. Nejen když je před vámi velký večírek – ostatně kdo ví, kolik si jich v této době vůbec užijeme. V každém případě, vy budete odteď připravená na cokoli.

1) Instantní objem

Potřebujete, aby vaše vlasy během několika vteřin vypadaly skvěle, upraveně a nadýchaně? Předkloňte se, nastříkejte do nich texturizační sprej a protřepejte, případně jen prsty lehce prohrábněte. Pokud se vám vlasy přirozeně vlní, oddělte kudrliny od sebe a teprve poté vlasy přehoďte zpět.

2) Elegantní účes za pár vteřin

Další variantou, jak během chviličky vykouzlit elegantní účes, je obyčejný culík. Vyčesejte ho vysoko na temeno a zajistěte opravdu pevnou, ale ne příliš širokou gumičkou. Nezapomeňte nechat jeden pramen vlasů venku – tím totiž na závěr culík omotáte tak, aby gumička nebyla vidět. Pramen pak zafixujte tenoučkou sponkou, kterou skryjete pod vlasy.

3) Nepodceňujte vlasové doplňky

Šperky ve vlasech pozvednou jakýkoli účes, ale i outfit. A když říkáme šperky, myslíme tím šperky. Nemusíte totiž vlastnit žádné spony ani čelenky, abyste tenhle trik mohla vyzkoušet. Koneckonců na loňských SAG Awards měla Charlize Theron ve vlasech náramek od Tiffanyho. Důvod? Její kadeřník nestihl obarvit odrosty u kořínků, a tak se společně rozhodli odvést pozornost od tohoto nedostatku k elegantní ozdobě. Kromě náramku můžete použít náhrdelník, brož nebo třeba stuhu.

4) Upravené obočí

Jestli máte obočí jako Cara Delevingne a vždycky trvá celou věčnost, než ho donutíte zůstat na svém místě a divoce nepoletovat všemi směry, pomozte si obyčejným gelem na vlasy. Ten obočí zafixuje na celý den ještě účinněji než jakýkoli přípravek na obočí určený.

5) Když se make-up nepodaří

Ujela vám oční linka, přetáhla jste konturovací tužkou nebo je na jednom oku stín intenzivnější? Abyste se nemuseli odličovat a líčit od začátku, namočte vatovou tyčinku do odličovacího, anebo klidně do obyčejného olivového oleje a umažte, co je potřeba. Perfektně to funguje, i když potřebujete uprostřed dne líčení upravit a třeba se zbavit rozmazané řasenky rozpité na spodním víčku.

6) Třpytivý stín je všechno

Když chcete své obvyklé líčení trochu ozvláštnit nebo hledáte slavnostnější look, ale zároveň se vám nechce pouštět do velkých kreací, jednoduše zvýrazněte vnitřní koutek oka světlým třpytivým stínem. Aplikovat ho můžete ještě do středu očního víčka. To vám vždycky dodá půvabný glamour vzhled.

7) Rychlé kouřové líčení

Nestárnoucí klasika, která vyžaduje trochu cviku. Anebo znalost tohoto triku: Plochým štětečkem naneste tmavě hnědý, nebo tmavě šedý stín na celé víčko a těsně pod spodní řasy. Poté gelovou tužkou obkreslete celé oko a štětečkem linku rozmažte směrem nahoru, čímž se hezky propojí se stínem. Pamatujte při tom na to, že stíny se saténovým finišem nebo jemným leskem se snadněji míchají.

8) Expres ombré na nehty

Víte, že stylový ombré nail art zvládnete celkem jednoduše i doma? Kromě barevného laku k tomu potřebujete ještě pěnový aplikátor na oční stín. Prodávají se i samostatně v drogerii. Naneste na něj trochu barvy, ale nenechejte ho plně nasát. Lak pak aplikujte od špičky nehtu směrem dolů, zhruba do tří čtvrtin jeho délky. Pěna vytvoří chladný, vystínovaný efekt.

9) Plnější rty

Pokud chcete dodat rtům objem, naneste sytou rtěnku, jejíž okraje necháte lehce rozmazané. Aby to však stále působilo upraveně, použijte hustý štěteček na oční stíny a jemně jím rozetřete barvu podél linie rtů.

10) Sbohem mastné pleti

Pleť by se měla lesknout jen na místech, kde je to žádoucí a kam obvykle nanášíme rozjasňovač. Čelo nebo nos sem ale rozhodně nepatří. Obvykle během dne nadbytečnou mastnotu redukujeme matujícími papírky, nebo pudrem. Papírky fungují lépe, ale na druhou stranu, pokud je používáme po celý den, mohou zároveň trochu setřít make-up. Ideální proto je oba tyto pomocníky střídat.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu