Art

Kdo je nová představitelka Kate v seriálu The Crown, proč neuvidíme „Megxit“ a jak královnina smrt ovlivnila natáčení?

Šestá a poslední řada kýženého královského seriálu The Crown je na cestě. V roli půvabné vévodkyně Kate ovšem nečekejte známé herecké jméno, jelikož postavu ztvární nový talent – Meg Bellamy. Místo „Megxitu“ prince Harryho a Meghan Markle se tak můžeme těšit na seznámení Kate a Williama. Nová série ovšem nebude tak rychle. Tvůrci britského dramatu oznámili pauzu v natáčení jako vyslovení pocty zesnulé královně.
Linda Svobodová
——
19. září 2022

Foto: Profimedia

Po několika castingových kolech se konečně zadařilo a Netflix našel do proslulého seriálu The Crown novou představitelku vévodkyně Kate Middleton, která si zahraje v již očekávané 6. sérii. 

Do role Kate tvůrci obsadili teprve devatenáctiletou Meg Bellamy, pro kterou je hlavní role v The Crown debutem. Bellamy ovšem odvaha a odhodlání nechybí, jelikož i castingu se zúčastnila navzdory tomu, že neměla předchozí zkušenosti v rolích na profesionální úrovni. Castingoví režiséři Nina Gold a Robert Sterne jsou navíc již proslulí tím, že do nových rolí hledají právě neznámé talenty a odstartovávají tím jejich kariéry. Zářným příkladem je i bývalá představitelka Lady Di, Emma Corrin, která se díky roli ikonické princezny proslavila a získala ocenění Golden Globe.

A co má představitelka Kate společného se samotnou vévodkyní? Bellamy studovala ve Wokinghamu, který je nedaleko vesnice, kde Kate jako mladá dívka žila se svou rodinou. Bellamy ztvární mladou Kate Middleton ještě předtím, než se stala vévodkyní z Cambridge. Díky této příležitosti se tak připojí k seznamu hvězd, které v dramatu ztvárnily členy královské rodiny, včetně oscarové herečky Olivie Colman nebo Matta Smithe.

Královské námluvy

V profesionálních rolích budou debutovat také Ed McVey a Rufus Kampa, kteří ztvární prince Williama. Kampa se například objeví v epizodách, které mapují, jak se britská královská rodina vyrovnala s tragickou smrtí Williamovy matky Diany, princezny z Walesu, která zemřela v srpnu 1997. A na co z milostného příběhu Kate a Williama se můžeme těšit? Netflix samozřejmě ještě neprozradil, jaké konkrétní momenty uvidíme, ale vzhledem k tomu, kolik se o jejich počátečním románu ví, tak děj jistě zahrne Williamovy námluvy s Kate, včetně toho, jak se v roce 2001 seznámili – během studií dějin umění na University of St Andrews ve Skotsku. Zahrnuta by mohla být i osudná noc, kdy William uviděl Kate na charitativní módní přehlídce v nechvalně proslulých průsvitných šatech.

Proč neuvidíme „Megxit“?

Jak tvůrci již dříve avizovali, šestá a také poslední série The Crown bude obsahovat seznámení oblíbeného páru královské rodiny nebo také nástup Tonyho Blaira k moci v roce 1997 a řadu dalších událostí. Mezi nimi ovšem nenarazíme na dění okolo „Megxitu“ neboli rozhodnutí prince Harryho a Meghan Markle vzdát se svých královských povinností a opuštění Spojeného království. Tvůrce seriálu Peter Morgan to odůvodnil tím, že Meghan a Harry jsou teprve uprostřed své cesty a neví, jakým směrem se bude jejich život ubírat. Dodal, že se navíc řídí „pravidlem 20 let“ a vyhovuje mu psát tedy o věcech, které se staly dříve než před dvěma dekádami.

Úcta zesnulé královně

Po úmrtí nejdéle vládnoucí britské panovnice královny Alžběty II. pak vyvstala řada otázek od fanoušků, zda tato událost nezasáhne natáčení další série dramatu.  Tvůrci seriálu následně vydali oznámení, že natáčení na určitou dobu pozastaveno opravdu bude. Zprávu o zastavení produkce pak potvrdil i samotný zdroj z Netflixu, který sdělil, že tento počin je projevem úcty k Jejímu Veličenstvu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu