Art

Coming Soon: únor 2023

Čeká nás koncert Lewise Capaldiho a Ville Valo, premiéru oscarového nominanta The Whale nebo 25. výročí Titanicu, který budou moci diváci vidět (znovu) v kinech.
Oli Egler
——
2. února 2023

Foto: Profimedia

Tento měsíc české fanoušky hudby čeká koncert pop-star a jednoho z nejoblíbenějších zpěváků mladé generace, Lewise Capaldiho (17. 2. v O2 areně), stejně tak jako návštěva velšské metalové kapely Bullet for my Valentine (9. 2. ve Foru Karlín), norského elektronického dua Röyksopp (22. 2. ve Foru Karlin) nebo americké indie rock kapely Algiers (24. 2. v Lucerně). Z domácí scény se můžeme těšit na koncert Jana Bendiga (25. 2. ve Foru Karlín) nebo Indy & Wich + LA4 a hosté (8. a 9. 2. v Lucerně). Velkou událostí bude i návštěva finského zpěváka Ville Valo, bývalého frontmana slavné kapely HIM, a to s islandskou post-punkovou předkapelou Kaelan Mikla (16. 2. v Lucerna Music Baru).

V Obecním domě (kromě tradičních koncertů hudby Mozarta, Vivaldiho, Strausse a Dvořáka) se milovníci klasické hudby mohou těšit na návštěvu pianistky Keiko Matsui (7. 2.) nebo na dva koncerty filmové hudby Lord of the Rings & the Hobbit (2. 2. a 3. 2). Hned začátkem března (1.3.) také proběhne vystoupení americké sopranistky Nadine Sierry a jihoafrické sopranistky Pretty Yende, během kterého diváci uslyší to nejlepší z Figarovy svatby, Rossiniho Alžběty, královny anglické, Verdiho La traviaty nebo Bernsteinovy West Side Story.

Filmy

Oscarový snímek Jamese Camerona Titanic letos oslaví 25 let od své premiéry, a fanoušci této hollywoodské klasiky budou mít jedinečnou příležitost vidět ji (opět) v kinech Cinestar ve 4K a 3D již od 9. 2.Čeká nás však i řada premiér, a to horor legendárního režiséra M. Night Shyamalana, stojícího za snímkem The Sixth Sense (Šestý smysl). Jeho letošní snímek Knock at the Cabin (Někdo klepe na dveře) bude mít premiéru již 2. 2. Tentýž den nás čeká premiéra A Man Called Otto (Muž jménem Otto) v hlavní roli s Tomem Hanksem. Režie dramatu se ujal Marc Foster, jehož filmy World War Z (Světová válka Z), bondovka Quantum of Solace nebo Finding Neverland (Hledání Země Nezemě) měly obrovský úspěch u diváků po celém světě. 9. 2., ještě před svátkem všech zamilovaných, se můžeme těšit na poslední pokračování Magic Mike's Last Dance (Bez kalhot: Poslední tanec) od režiséra Stevena Soderbergha, kde tentokrát krom Channinga Tatuma uvidíme i Salmu Hayek. Ve druhé polovině února se českým divákům dostane možnosti vidět hned dva z nejvíce očekávaných filmů roku, a to marvelovku Ant-Man a Wasp: Quantumania (16. 2.) a také kritiky vychvalovaný The Whale (Velryba, 23. 2.) za nímž stojí režisér Darren Aronofsky a herec Brendan Fraser, který se díky této roli stal největším adeptem na Oscara. 23. 2. nás čeká premiéra krimi komedie režisérky Elizabeth Banks podle skutečné události Cocaine Bear (Medvěd na koksu) – jeden z posledních filmů zesnulého Raye Liotty. Koncem měsíce se představí i komedie režiséra Shekhara Kapura What's Love Got to Do with It? (Láska podle plánu) s Emmou Thompson a Lily James v hlavních rolích.

Netflix & Disney

Hned začátkem února (8. 2.) uvede Netflix dokument o nedávno zesnulé legendě NBA, Billu Russellovi, a hned nato představí již čtvrtou řadu seriálu You (9. 2.). Uvidíme také novou romantickou komedii s Reese Witherspoon a Ashtonem Kutcherem Your place or Mine (U tebe nebo u mě?). Hned 1. února z kin přímo na Disney+ poputuje marvelovská novinka Wakanda Forever (Wakanda nechť žije) a fanoušci hip-hopu se mohou těšit na nové epizody Wu-Tang: An American Saga. Od 22. 2. budeme moct vidět nový seriál Fleishman Is in Trouble (Fleishman v průšvihu) v hlavních rolích s Jessem Eisenbergem, Claire Danes, Lizzy Caplan a Joshem Radnorem.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu