Art

Back to Black: Začalo natáčení snímku o Amy Winehouse

Před několika dny oficiálně začalo natáčení nového životopisného snímku o poslední člence nechvalně známého klubu 27, Amy Winehouse. Kdo ztvární zpěvačku s nezapomenutelným hlasem?
Linda Svobodová
——
24. ledna 2023

Foto: Profimedia

Po několika neúspěšných pokusech o natáčení i obsazení role se konečně dočkáme filmu popisujícího život kontroverzní anglické zpěvačky a textařky, která se zapsala do hudební historie především svým unikátním hlasem a nezapomenutelně emotivními skladbami, ale i svou vizáží.

Právě po hitu Back to Black je pojmenovaný film, který se začal natáčet 16. ledna v Londýně. Jedná se o několikátý snímek, který měl od smrti Amy vzniknout. Nutno podotknout, že jeden z filmů přece jen spatřil světlo světa, a to dokument z roku 2015 s názvem Amy, který získal dokonce i Oscara. Po pár nezdařených pokusech si pak vzala námět pod svá křídla společnost Focus Features, Monumental Pictures a Studiocanal.

Marisa Who?

Jednou z nejdůležitějších otázek je však bezesporu to, kdo ztvární a vdechne život britské legendě. Hlavní roli získala Marisa Abela, pro kterou se sice nejedná o první herecký počin, ale zcela nepochybně o převratnou roli v její kariéře. Abelu si diváci mohou pamatovat ze seriálu Industry nebo Cobra. Mimoto se letos objeví i ve filmu Barbie po boku Margot Robbie a Ryana Goslinga.

Abela byla podle informací ovšem favoritkou již od začátku. Na tom, že je pro roli Amy vhodná, se mj. shoduje i sama režisérka Sam Taylor-Johnson se zpěvaččiným otcem Mitchem Winehousem. Právě ten měl v rozhodování nejdůležitější slovo a hledal do role své dcery méně známou a mladou herečku z Anglie. Důležitý aspekt hrálo i to, že je Abela židovského původu. To byl pravděpodobně také jeden z mnoha důvodů, proč roli nezískala Lady Gaga, která je svým vzhledem (a dalo by se říci i hlasem) Amy více než podobná.

Sama Abela uvedla, že její spojení s Amy začalo ihned potom, co dostudovala na Královské akademii dramatických umění a potulovala se po kreativní londýnské čtvrti Camden, kde žila i Amy Winehouse.

Back to Black

Životopisný film s názvem Back to Black byl pojmenován podle jejího nejznámějšího alba (a potažmo i skladby), které se po její smrti nakrátko stalo nejprodávanějším albem 21. století. V rámci projektu spojí režisérka Sam Taylor-Johnson síly se scenáristou Mattem Greenhalghem, s nímž spolupracovala už na Nowhere Boy – životopisném snímku o členovi kapely Beatles, Johnu Lennonovi. A na které životní momenty zpěvačky se můžeme těšit?

Podle informací se má biografický snímek zaměřit na pulzující léta zpěvaččina života v Londýně, její vzestup na londýnské jazzové klubové scéně, počáteční úspěch s prvním albem Frank a posléze s druhým Back To Black, od rekordních výher Grammy až po zničující mediální šikanu. Nepochybně se také dotkne tématu zpěvaččiny silné závislosti či bouřlivého vztahu s manželem Blakem Fielderem-Civilem. Letos to navíc bude dvanáct let, kdy jazzová a rhythm´n´bluesová hvězda zemřela na otravu alkoholem, a to v pouhých sedmadvaceti letech.

Pozůstalí Amy Winehouse údajně film podporují, a to i přes námitky proti jiným filmovým adaptacím jejího života. V již zmíněném dokumentu Amy se totiž děj točil i okolo kontroverznějších témat a dramat, která Winehouse zažila.

Nově natáčený snímek by se ale měl od předchozích lišit tím, že se bude koncentrovat na zpěvaččin výjimečný talent, kreativitu a upřímnost, které pronikaly do všeho, co dělala.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu