Art

Art Issue Harper's Bazaar právě v prodeji!

O sedmi geniálních uměleckých českých klanech, osmdesátiletém výročí prvního týdnu módy nebo o tom, jak najít svůj prostor, s českými dokumentaristkami.
Redakce Harper's Bazaar
——
15. března 2023

Foto: Taja Spassková

Osmdesátiletý odkaz aneb krátká historie fashion weeku 

Zatímco v Evropě zuřila druhá světová válka a kdysi vyhlášené pařížské salony se potácely v okupačním kómatu, v hlavě jedné ambiciózní Američanky se zrodil sen o akci, která navždy změnila podobu módní branže. O tom, jak se za oceánem pořádal první týden módy, píše Oli Egler.

Nové devadesátky 

Vítejte (zpět) do éry hnědých rtů, dekadentních linek, zářivé pleti a střapatých účesů. Proč nejnovější trendy čerpají inspiraci v devadesátých letech a jak docílit toho, aby vypadaly moderně, píše Tia Williams.

Black Is Back 

Zřídkakdy se stává, aby jedním z trendů jarní a letní sezony byla černá barva. A přece je tu. Zaplavila již přehlídková mola, ulice během fashion weeků, červené koberce a nyní ťuká i na vaše skříně. Klára Jindrová vám prozradí, proč ji právě teď pustit dál.

Tisíc kabelek a inspirace na sto životů 

Jonathan Riss je renesanční člověk v pravém smyslu slova. Pod svou značkou Jay Ahr navrhoval luxusní módu, v Indii se naučil šperkařství, v Číně se zdokonalil v umění výšivky, kterou používá k přeměně ikonických kabelek. O jeho vášni k řemeslu i umění s ním rozmlouvala PR manažerka Martina Lowe.

Spojeni talentem

Koluje jim v žilách stejná krev, tvoří spolu i žijí... V sedmi zastaveních jsme navštívili české umělce, které k sobě poutá více než jen mimořádné nadání. Helena Dařbujánová & Matyáš Chochola, Jana Vojnárová a Josef Bolf, Eliška a Zdeněk Lhotský nebo trio Pavla & Lucia & Zuzana Scerankovy.

Happy Pills 

Volně prodejné doplňky stravy slibují téměř zázraky. Ať už jde o lepší spánek, zářivější pleť, hustší vlasy, nebo radostnější náladu. O tom, zda to ale skutečně všechno umějí zařídit, píše Celia Shatzman a Martina Polachová.

Jak najít svůj prostor

Všechny tři patří k nejlepším současným českým dokumentaristkám a všechny tři také nedávno uvedly svůj nový film. Jana Počtová, Veronika Lišková a Lucie Králová. O tom, v čem je limituje, a v čem naopak obohacuje jejich ženství, s nimi hovořila nakladatelka Barbora Baronová.

Od 16. 3. nově k předplatnému na 1 rok za 1 129 Kč získáte jako dárek doplněk stravy Beautiful Hair od Anna Brandejs v hodnotě 1 190 Kč.
Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu