O #PROAGING kráse s Erikou Palkovičovou

O #PROAGING kráse s Erikou Palkovičovou

Modelka, influencerka a nejnovější #HBLover se podělila o své zkušenosti v modelingovém průmyslu a to, jak s časově náročnou prací kombinuje self care.
Redakce Harper's Bazaar
——
19. srpna 2023

Foto: Lucie Desmond

Ve světě modelingu a beauty se pohybuješ od sedmnácti let. Co ses za tu dobu o self care naučila?

Že ta největší klišé opravdu fungují. Žádný krém ani sérum nevykompenzuje nedostatek spánku nebo zanedbaný pitný režim. Také je důležité poslouchat své tělo, to, co funguje a zabírá na ostatní, může mně ublížit a naopak.

Spolupracuješ se slovenskou značkou Malinna. Co tě na této značce okouzlilo?

Před tím, než jsem s Malinna začala spolupracovat, jsem nejprve chtěla výrobky  sama na sobě dostatečně dlouho testovat – a to více než měsíc. Tak si to přáli i oni a mě tento přístup velmi potěšil. Nechci totiž zahltit svůj instagram spolupracemi se značkami, které sama nepoužívám. Samozřejmě pokud jsem s produktem spokojena, nemám problém to sdílet se sledujícími na Instagramu. A přesně tohle byl ten případ. Měla jsem pocit, jako by Malinna byla stvořena pro mě! Přirozeně jsem tedy se spoluprací souhlasila.

Lze tedy říci, že jsi velmi selektivní, co se týče spoluprací?

Určitě ano. Nikdy bych nesdílela věci, které já sama nemám odzkoušené nebo které by podle mě nefungovaly. V tomto se raději držím hesla kvalita nad kvantitou. Osobně z vlastní zkušenosti také nevěřím účtům, kde je každý post reklama.

Změnil se modeling s nástupem sociálních sítí?

Sociální sítě tento byznys velmi změnily. Vím, že i když mám již stálé klienty a znám lidi z oboru, přítomnost a dosah na sociálních sítích jsou v rámci novodobých kritérií pro práci velmi důležité. Občas mám pocit, že se na počet sledujících a statistiky nahlíží dokonce víc než na model book a polaroidy, které byly ještě před pár lety tak zásadní. Na druhé straně vím, že je to jako hra, a je třeba ji hrát, pokud se chce člověk věnovat modelingu. Asi nejzásadnější je to, aby si každý přišel na to, co chce na sítích sdílet. Pak už to jde snáze.

Bez jakého beauty produktu se neobejde tvá rutina?

Bez SPF krému, balzámu na rty a sheet masky.

Jaké jsou tvé tipy pro udržení krásné pleti během dlouhých letů?

Zase ta klišé! Hodně tekutin. A pro lidi, kteří dokáží spát v letadle – spěte. Pro mě je to naprosto nedosažitelné. Do letadla si také beru sheet masku.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu