Nejen o kráse s Karolínou Chomistekovou

Slovenská modelka Karolína Chomisteková, která se naplno věnuje tvorbě obsahu na sociálních sítích, nemá nouzi o modelingové práce ani o instagramové spolupráce s luxusními značkami. S Harper’s Bazaar se podělila o svých beauty secrets.
Redakce Harper's Bazaar
——
29. srpna 2023

Foto: Lucie Desmond

Vím o tobě, že hodně cestuješ – co nikdy nesmí chybět ve tvé kosmetické taštičce?

Moje oblíbená kosmetika na pleť, vlasy a tělo, lékárnička, steamer a věci na cvičení.

Jaký je tvůj nejlepší trik proti únavě či jet lagu při častém cestování?

Určitě se snažím co nejdříve najet na svůj běžný režim, což znamená, že začínám ráno sportem, nezapomínám na hydrataci a hlavně na své vitamíny. A dokonce v těchto případech, kdy je tělo v jemném šoku z dlouhých cest, přidávám i potravinové doplňky na imunitu, abych posílila tělo, které je v tomto stadiu většinou trošku oslabeno.

Momentálně se dá říci, že žiješ mezi Slovenskem a Českem. Ve které zemi se vidíš za pár let?

Už několik let žiji velmi hektický život. Žila jsem pár let i ve Francii. Miluji zemi, kde jsem se narodila, vždy se ráda vracím na Slovensko, ale musím říct, že zahraničí mě vždy nějakým způsobem více lákalo. Takže uvidíme. Povíme si za pár let.

Jak vypadá tvoje workout rutina? Jakým sportům se věnuješ?

Miluji všechny druhy sportů. Je to nezbytnou součástí mého života a pohyb mě dělá šťastnou. Každý den věnuji minimálně 40 minut nějaké aktivitě. Jsou dny, kdy necítím, že mé tělo potřebuje příliš intenzivní kardio aktivitu, a tehdy se věnuji třeba józe. Snažím se co nejvíce naslouchat tomu, co mé tělo potřebuje, a nepřepínat jej. Preferuji spíše sportování venku než v uzavřených prostorách. Svou aktivitu tak přizpůsobuji počasí – v zimě jsou to jednoznačně lyže a skialp a v létě kitesurfing a kolo.

Co tě nejvíce inspiruje při tvorbě outfitů?

Řídím se většinou pocitově a velmi mě inspiruje právě cestování. Občas jdu při výběru outfitů ráda mimo svoji komfortní zónu, někdy zase naopak, když nemám čas, sáhnu po takzvané jistotě, ve které se cítím vždy dobře a žensky.

Značky, které nesmí chybět ve tvém letním šatníku?

Těžko říci, o které konkrétní značky se jedná. Ráda kombinuji kousky, které spolu dávají smysl. Zejména v létě zbožňuji nakupovat v malých místních buticích. Z Řecka si většinou dovezu spoustu krásných háčkovaných šatů. Další kamarádka má zase vlastní značku v Portugalsku a vždy mě na léto vybaví krásnými lněnými kousky. Obecně mám ráda, když je styl daného člověka autentický a odráží jeho osobnost. Nejsem velký zastánce trendů.

Máš nějaké večerní beauty rituály, bez kterých si nelehneš do postele?

Určitě doplnění tekutin a moje čisticí rutina – nikdy bych si nelehla do postele, aniž bych si odlíčila pleť a dala svůj noční krém a sérum. Začala jsem věnovat větší pozornost svému tělu, takže se snažím večer před spaním aplikovat séra na dekolt a také partie, kde kůže dokáže časem viditelně ochabnout, jako jsou kolena a lokty. Těsně před spaním se snažím dělat a myslet jen na věci, které mám opravdu ráda a dodávají mi klid a pohodu, umí to velmi ovlivnit kvalitu mého spánku.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu