Big Questions: O vztahu s Čističem a lásce s Laskačem

Podle vztahové terapeutky Venduly Šmídke Kociánové se vztahy s muži dají popsat třemi fázemi. Třeba s takovým Čističem můžete mít vztah nezměrné vášně, ale pro šťastná budete spíš s Laskačem. Jak ho poznat?

Redakce Harper's Bazaar
——
5. ledna 2023

FOTO: PETR KOZLÍK

Když se terapeutce svěřují se svými problémy, všímá si, že se v nich opakují podobné vzorce. „Když se správně vztahově vyvíjíme a rosteme, potkají nás tři (nebo vlastně čtyři) fáze vztahu. Každou fázi si můžeme užít – nebo ji jen přežít. Ale ani z jedné nelze utéct. Jde o vztahy s mužem Vykopávačem, Čističem a Laskačem.

Vykopávači je náš první vztah nebo vztahy. V takovém vztahu si hledáme muže jako našeho otce, který nám podvědomě dosytí to, co nám od otce chybělo. Pak přichází Čištič, s ním většinou zažijete pohádkovou lásku, kde je silná vzájemná fascinace a spalující vášeň. A i když to je velmi intenzivní, je to jako ten nejlepší večírek, kde jsou skvělí hosté, perfektní hudba, úžasná atmosféra. Všechno skvělé, ale i po nejlepším večírku se chce člověk vrátit domů do klidu. Proto časem odcházíme i od Čističů,“ vysvětluje Vendula Šmídke Kociánová. Třetím, a tím nejtrvalejším vztahem je vztah s Laskačem. I když to po zážitcích s Vykopávačem může působit jako nuda. Elektrizující pocit vzrušení vystřídá klid a pocit bezpečí. V podcastu terapeutka prozradí, jestli sex ve skutečnosti nepřeceňujeme a jak je možná, že s Laskačem stačí držet se za ruku.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu