Why Would You: Sůl (a nové pořádky) nad zlato

Diana Vreeland pro Harper’s Bazaar psala sloupek Why Don’t You?, kde čtenářům radila, co mají dělat. Já se ve Why Would You? zamýšlím nad tím, co by šlo udělat lépe, a bez čeho bychom se nejspíš obešli docela.
Martin Váša
——
2. července 2022

Foto: Profimedia

Jacquemus v pondělí představil svou novou kolekci. Opět mimo fashion week, opět mimo Paříž, opět bez sezony – modely šly do prodeje hned po přehlídce. Instagram to rozdýchává ještě teď, důvodů k tomu má ale víc než prudce fotogenickou lokaci, kterou se tentokrát staly provensálské solné doly.

Zaprvé, přehlídka vzbudila na sociální síti rozruch ještě, než začala, a to příjezdem hostů. Všimli jste si, že mezi nimi byl Vincent Cassel!? Já taky ne. Protože mezi nimi byla Victoria Beckham. Nechci tvrdit, že je víc, ale je, rozhodně v téhle sexy, vysoce kompetitivní bublině. Bylo to od ní nečekané, bylo to sebevědomé a bylo to cool. „Přehlídka Jacquemus je pokračování klipu Say You’ll Be There?“ přistála mi okamžitě v telefonu zpráva od kamarádky. Touché.

„Solný důl je má runway,“ napsala si Victoria na Instagram později k jedné z nespočtu fotek, na kterých ji zachytili paparazzi. Doplnila, že měla na sobě oblíbený look ze své pre-spring kolekce na příští rok, a rovnou představila svou zbrusu novou kabelku. Někdo by mohl říct, že si přijela přihřát (přisolit?) polívčičku. Já říkám „pourquoi pas".

„Blahopřeji, Simone, dnes jsme oslavovali tebe!“ sdílela Posh, aby dala všem najevo, že tenhle moment není o ní, ale vlastně trochu jo, a v příští story (také z přehlídky Jacquemus) označila své sluneční brýle jako produkt, takže jste mohli párkrát kliknout a už byly na cestě k vám.

Zadruhé, kolekce byla tak svatební, jak jen kolekce, co zřejmě neměla být zcela svatební, může svatební být. Nevím, jak vaše, ale moje srdce nadšením vyskočilo z těla a začalo tančit makarenu. Oblek je oblek je oblek je oblek. Může být sebelépe ušitý, ale stejně to bude pořád oblek. Tell me, will this this déjà vu never end? Píše se rok 2022. Jistě si zasloužíme rozšířit paletu toho, co je pro muže na svatbě přijatelné. Osobně bych se v looku vlevo ženil raději, než v obleku. Ten vpravo bych si nechal na after party. #extrovertniintrovert

A zatřetí, Jacquemus spojil příjemné s příjemným a zakomponoval do kolekce ochutnávku ze své očekávané spolupráce se sportovní značkou Nike. Ta by měla trvat až do olympijských her, co se budou za dva roky konat v Paříži, a potvrzuje, že z vycházející hvězdy módy je oficiálně velikán. À propos, jestli je pravda, o čem si cvrlikají beauty vrabci na střechách, měl by Simon také co nevidět uvést svůj první parfém ve spolupráci se společností Puig, která nedávno koupila Byredo.

Kdo by taky dodržoval staré pořádky, když mu ty nové padnou, jako Victorii její oblíbený look? A pokud si umíte ušít vlastní pořádky na míru? Tím lépe pro vás.

#whywouldyou

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu