Why Would You: Na ramena se mi dívej

Diana Vreeland pro Harper’s Bazaar psala sloupek Why Don’t You?, kde čtenářům radila, co mají dělat. Já se ve Why Would You? zamýšlím nad tím, co by šlo udělat lépe, a bez čeho bychom se nejspíš obešli docela.
Martin Váša
——
23. července 2022

Foto: Imaxtree

Oči jsou okna do duše, říká se. Jako někdo, kdo si je vědom zrcadlení svých emocí ve tváři asi jako si jsou někteří naši poslanci a poslankyně vědomi toho, co znamená feminismus, mohu potvrdit. O poker face si můžu leda nechat zdát. Vždycky se mnou víte, na čem jste, a to bohužel i v případech, kdy bych byl raději, abyste to nevěděli.

Pochopitelně jsem proto nikdy nepůsobil tak mile jako během pandemických slunných dní, s respirátorem přes nos i ústa a tmavými brýlemi na očích. A tehdy mi to došlo – zvláštní, že neexistuje obdobně poetické přísloví o ramenou, která v posledních letech za mimiku nejednou převzala agendu, jen aby nám dokázala, že i ona umí v našich duších udělat průvan, nemyslíte?

Pohyb ramen dovede stejně dobře svádět jako sdělovat, že vám na nich leží celá váha světa. Výkladový slovník netřeba, je to vcelku jednoduchý jazyk, který používáme každý den – když rezignovaně krčíme rameny, protože prodavač v samoobsluze neví, co je to kardamom, nebo se jimi bezděčně natáčíme k východu, protože ach bože, tahle schůzka snad nikdy neskončí!

A máloco symbolizuje sílu a zdravé sebevědomí jako velká ramena podtrhující véčkovou siluetu našeho torsa. Velká ramena jsou sexy. Velká ramena jsou odpověď Ivana Bartoše. A teď jsou větší než kdy dřív, doslova i přeneseně. Během couture weeku si jimi v pařížských ulicích razila cestu Emma Watson, Karen Elson i Amber Valetta.

To vůbec nejlepší na nich ale je, že se neberou vážně. Není rok 1988 a vy nejste Tess McGill. Velká ramena v roce 2022 symbolizují také nadhled – onu obtížně sehnatelnou, ale klíčovou ingredienci, která by v šatníku neměla chybět stejně, jako by v kuchyni neměl chybět kardamom.

Tak proč byste se jim vyhýbali?

#whywouldyou

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu