Wellness heaven

Pro víkend v Dolomitech není nikdy pozdě! Špičková gastronomie, divoká příroda, 360 slunečných dní. A skvostný pětihvězdičkový hotel. Potřebujete slyšet víc argumentů?
Redakce
——
24. února 2022

archiv

Jižní Tyrolsko je fascinující region, kde se kombinují ty nejlepší italské a rakouské vlivy. Cesty v horách vám nabídnou nezapomenutelný majestát přírody, ať už budete na kole či pěšky. Ale klidně ignorujte sport a užijte si relax a špičkovou gastronomii. Ať už se chystáte doplnit adrenalin, nebo si odpočinout, Dolomity mají co nabídnout. To nejlepší z nich zažijete v resortu Lindenhof Pure Luxury & Spa pyšnící se titulem nejlepší spa hotel v Evropě dle portálu Wellness Heaven. Najdete ho ve městě Naturns, v těsné blízkosti známého města Meran. A dokonalé výhledy zde budete mít, i když zůstanete celý den na terase svého pokoje. Pro tyto účely doporučujeme penthouse suite s infrakabinou, finskou saunou a vířivkou. Přestavte si tu nádheru. A večer klidně se sklenkou v ruce.

Hotel je postaven výhradně z přírodních materiálů a mixuje mezi sebou jihotyrolskou tradici s moderními prvky. Pokud bychom hotel měli popsat třemi slovy, pak by to bylo: svěží, mladistvý a kreativní. K dobré náladě přispívá vřelost hostitelské rodiny Nischler, která již tři generace hotel vede. Koncept udržitelnosti má hotel hluboko ve své DNA. Budova je koncipována tak, aby harmonicky ladila se svým okolím a zanechala co nejmenší ekologickou stopu. Samozřejmostí je upuštění od zbytečných obalů a zero waste kosmetika. Nechte se očarovat alpskou přírodou za prosklenými stěnami.

Skvělá gastronomie je samozřejmostí. Šéfkuchař Giosué vaří, jak se to naučil od své babičky, tedy s lokálními produkty a tradičními recepty. Jejich realizaci můžete ochutnat při večeři nabízející menu o sedmi chodech, jejichž food design je úchvatný. Dokonalost umocňují designové sklo Zafferano a kořenky Alessi. To vše doplňuje obrovský bufet, takže hlady trpět rozhodně nebudete. Samozřejmě nechybí koktejlové kreace a široký výběr vín, s jejichž výběrem vám poradí majitel hotelu Joachim, který je sám someliér a milovník vína. Doporučujeme zajít i na bar, který nabízí několik set druhů whisky.

V hotelu Lindenhof Pure Luxury & Spa zažijete nezapomenutelnou dovolenou v každém ročním období. Na jaře a na podzim můžete podnikat pěší a cyklistické túry. Využít můžete i elektrokolo, ale pokud byste si chtěli okolí projet stylově, nabízí se hotelová Vespa. Hotel organizuje i výlety s průvodcem. Organizovaně můžete také vyběhnout, a to s dcerou majitele Chiarou. Její sestra Ema, která se na řízení hotelu také podílí, je úspěšná umělkyně, jejíž obrazy můžete obdivovat třeba na stěnách restaurace. Joachim vás zase doprovodí na golf. Nejblíže hotelu je golfový klub Lana, kterému dominuje hrad Brandis a jabloňové sady. Lana je hřiště pro pohodáře, což pochopíte hned při příchodu, kdy vás přivítá příjemná recepční Jitka, rodačka z Děčína. Hřiště je téměř rovné a relativně krátké. Při hře procházíte terénem porostlým vinicemi a jabloněmi, cesty lemují domky místních vinařů. Hřiště má nejvíce prodaných fee v celé Itálii. Proto zejména o víkendech je lepší si čas rezervovat.

Při špatném počasí můžete potrápit své tělo v moderním Technogym fitness centru, nebo na skupinovém cvičení. Každý den hotel nabízí lekce pilates, trampolíny i body and mind aktivity. Hotel se specializuje na jógu a nabízí lekce pro začátečníky, pokročilé i pro děti, které vede zkušená lektorka Monika Pedross. Nezapomenutelným zážitkem je jóga ve feng shui zahradě. V zimě vás zde čekají dokonale upravené svahy i běžecké tratě. Relaxovat můžete v rozlehlém wellness areálu nabízejícím sedm saun a osm relaxačních místností. Spa dominuje sky sauna, kde své saunové rituály předvádí světový šampion Claudio Massa. Speciálním zážitkem je také castle sauna. Nechybí ani termální bazén, plavecký bazén, termální vířivky a vířivka se slanou vodou. Samozřejmostí je celá řada masáží a procedur, které nabízí ArtSpa. Za vyzkoušení stojí kosmetika Team Dr. Joseph vycházející z léčivých sil přírody. Ani děti nepřijdou zkrátka, pro ně je tu připravena velká herna, kinosál i kids spa. Tedy pokud nebudou zrovna „adults only“ týdny, to se jim brány hotelu výjimečně zavřou. Pokud ještě váháte, hodnocení 9,6 na bookingu, by vás mělo přesvědčit. Lindenhof Pure Luxury & Spa je také členem prestižní skupiny DolceVita Hotels a tomuto sdružení dělá čest. Sladký život zde totiž budete mít po celou dobu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu