Voňavý magický rituál, který praktikují i celebrity

Voňavý magický rituál, který praktikují i celebrity

Jak prospěje vykuřování vašemu domovu a psychice?
Kristýna Schafferová
——
15. září 2023

Foto: Getty Images

Nemusíte věřit na věci mezi nebem a zemí ani shánět bizarní ingredience, abyste mohli těžit z magických rituálů. Štěstí, radost, ochranu, ale i vnitřní rovnováhu a duševní klid vám pomohou najít vykuřovadla, která navíc provoní celý váš domov. Jak na to?

Na ochranu i proti nemocem

Čich je vedle sluchu naším nejvyvinutějším smyslem. Vnímáme skrze něj okolní svět, vliv má ale také na limbický systém, který v našem mozku řídí mimo jiné emoce, úzkost, strach, krátkodobou paměť a sexuální touhu. Své o tom věděli už starověcí Egypťané, kteří bylinky pálili během rituálů a při společenských událostech. Indiáni pak kouřem vyháněli zlé duchy i nemoci.  
Řada bylinek má antiseptické účinky a dřív se jejich pálením léčily epidemie po celém světě, což je něco, co vám pomůže i dnes. Jestli na vás leze chřipka, zapalte sušenou borovici či eukalyptus nebo si kupte předem namíchanou směs na nachlazení. Anebo si alespoň dejte vanu s rozmarýnovým či jehličnanovým koupelovým olejem.  

Obecně se bylinky, dřeva a pryskyřice pálí na ochranu před negativními energiemi, k očištění prostor, pro prohloubení intuice, rozproudění kreativity, proti bolestem hlavy, k navození vnitřní rovnováhy a klidu, pro posílení odvahy a získání větší sebedůvěry. Stačí jen vybrat správnou kombinaci.

Od starých Egypťanů po Mirandu Kerr

Zatímco ve starověkém Egyptě pálila elita kadidlovou pryskyřici na počest boha slunce Ra, dnešní celebrity sahají po jemnějších alternativách. Miranda Kerr zapaluje každý den palo santo, kterým pak místnost po místnosti očišťuje celý svůj domov. Mary-Kate a Ashley Olsenovy si zase oblíbily šalvěj, kterou vyhání špatnou energii, a herečka Evan Rachel Wood u sebe pořád nosí krystaly a svazek šalvěje.

Jak postupovat?

Při vykuřování pamatujte na jediné: bezpečnost. Nenechávejte zapálené bylinky a dřeva bez dozoru, ideálně si pro ně pořiďte speciální vykuřovací misku, do které je můžete kdykoliv odložit. Před vykuřováním otevřete okna, aby místností mohl proudit vzduch, zapalte svazek a pak s ním přecházejte sem a tam. Až skončíte, vyvětrejte a užívejte si příjemnou, lehkou vůni.  
Pokud vám vůně pálených dřev, kadidla nebo bylinek nedělá dobře, máte silné astma či jiné zdravotní komplikace, které se po zapálení svazků projeví, nenuťte se do toho a raději sáhněte po krystalech, které také umí očišťovat, ochraňovat a dobíjet energii.

Nejoblíbenější vykuřovadla

  • Palo santo – podporuje kreativitu a intuici, tiší smutek, zlepšuje spánek, harmonizuje
  • Bílá šalvěj – zahání negaci, očišťuje prostory i auru, má dezinfekční účinky, chrání před vším zlým, zahání stres, přivolává pozitivní energii
  • Pelyněk – ochraňuje, očišťuje, poradí si s negativní energií, pomáhá při trávicích potížích
  • Cedr – dodává sebedůvěru, podporuje odvahu, zahání úzkost a negativní energie, přivolává to dobré, zklidňuje, čistí vzduch
  • Santalové dřevo – má antibakteriální a protivirové účinky, proto je ideální při respiračních potížích
  • Kadidlo – využívá se často při meditacích, čistí vzduch, zabíjí choroboplodné zárodky a navozuje pozitivní pocit, proto je vhodné po náročném dni nebo ve chvílích nesoustředěnosti
  • Dračí krev – funguje jako afrodiziakum, navozuje intimní atmosféru, podporuje plodnost

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu