Vítejte v útulném domově španělské influencerky Belen Hostalet

Tato kreativní, zajímavá a talentovaná žena je mezinárodně známá především svou kariérou ve světě módy, blízko má však také k interiéru. Cit pro tuto oblast koneckonců dokazuje její útulný byt v Barceloně, do kterého jsme měli tu čest nakouknout a při té příležitosti ji trochu vyzpovídat. Co vše nám prozradila a jak vypadá její domov?
Lucie Švábenská
——
21. května 2022

Foto: archiv Westwing

Co o vás říká váš nový domov?

Je to velmi inspirativní prostor. Naleznete zde světlo, které nikdy nekončí. Můžete pozorovat změnu světlých odstínů od rána do večera, vysoké malované stropy, galerie barevného skla, a to vše je čisté umění. Zůstat doma je nyní úžasnější než kdy jindy.

Jaký byl důvod ke stěhování?

Můj předchozí dům byl velmi pěkný, ale rozhodla jsem se, že potřebuji více světla, změnu prostředí, malou terasu, kde bych se mohla nadýchat čerstvého vzduchu... Také jsem nikam nespěchala. Téměř po roce jsem přes inzerát našla tento byt. Byl ve stejné čtvrti, kde jsem už bydlela a kterou miluji – a byla to láska na první pohled.

Co jste ve svém novém domově především hledala?

Inspiraci. Oproti dřívějšku jsme nyní trávili hodně času doma, stále často pracujeme z domova, dokonce i volné večery a večeře s přáteli sem tam trávíme doma, takže jsem potřebovala prostor, který by mě inspiroval. Cítila jsem se zde dostatečně pohodlně, abych v tomto domě mohla trávit hodně času. Jak víte, jsem velmi aktivní člověk, takže ten pocit, že se mi nechce z domu, byl nejdůležitější. 

Co vás inspirovalo k výzdobě vašeho domova?

Dům sám o sobě je tak velkolepý, a neříkám to proto, že v něm bydlím, ale opravdu působí tak velkým dojmem, že se mi ho nechtělo zaplňovat příliš mnoha věcmi. Jen tím správným nábytkem vždy vyrobeným ze světlého a teplého dřeva, zrcadly, komodami, abych mohla prostor využít, aniž by se cokoliv rušilo, policemi a pár dalšími věcmi. Nechtěla jsem prostor přetěžovat, aby neztratil své původní kouzlo.

Jaký je váš oblíbený koutek?

Dům je přece jen velmi otevřený a jediné, co odděluje některé místnosti od ostatních, jsou obrovské posuvné dveře, podlaha a stěny. Dveře mé ložnice jsou obvykle zavřené, takže jako celek je obývací pokoj/jídelna/galerie tím nejunikátnějším prostorem.

Co se vám líbí na nábytku Westwing, kterému jste znovu důvěřovala při zařizování svého nového domova?

Miluji kvalitu nábytku, skutečnost, že existují kusy, které do sebe zapadají, takže mohu dát svému novému domovu kontinuitu. Velmi se mi líbí, že některé prvky jsou designovější, a především funkční.

Co se vám nejvíce líbí na křesle Elsie?

Nejvíce se mi líbí jeho univerzálnost. Bez ohledu na to, kam ho postavíte, bude vypadat dobře v každém prostoru. Je pohodlné a jeho design, jak jsem již zmínila, je univerzální a vhodný pro jakékoliv místo. Někdy může vypadat jako klasičtější křeslo a někdy jako modernější kus nábytku.

Jaké jsou vaše oblíbené dekorativní prvky a proč?

Zrcadla a rostliny. Právě jsem se přistěhovala a ještě jsem nenašla ty správné, ale díky nim vypadá prostor živěji. Zrcadla – prostě je miluji, od těch nejjednodušších až po ty složitější, s lamelami atd. Musím se přiznat, že jsem do nich zkrátka blázen.

Jaké materiály máte při zařizování interiéru nejraději?

Miluji masivní dřevo, většinou ve světlých odstínech. V tomto případě jsem zvolila světlé materiály tak, jak se mi byt zdá, že si to žádá – bílé stěny, nekonečné světlo. Chtěla jsem, aby to tak zůstalo, a také si myslím, že světlé barvy působí dojmem většího prostoru. Pokud jde o vlákna, moje oblíbená jsou ta přírodní, jako je len, rafie.

Ráda do dominantních neutrálních barev přidáváte nějaké barevné prvky?

Vždy dobarvuji rostlinami, květinami, koberečky a koberci, ale nikdy nevíte, možná vás jednou překvapím bláznivějším prvkem.

Vidíme, že váš domov je plný vintage i modernistických prvků. Jaké je tajemství spojení retro prvků (jako jsou barokní zrcadla nebo lišty) s moderním nábytkem?

Myslím, že si s nimi musíte hrát. Miluji zdobení a v podstatě kdykoli se stěhuji já nebo někdo z mých přátel, je to pro mě šťastný okamžik. Čím více starožitných nebo barokních předmětů a čím modernističtěji do sebe zapadají, tím je tato kombinace efektnější a poutavější.

Jaké jsou vaše oblíbené prvky pro zdobení konferenčního stolku, ve vašem případě pufy?

Vždy na něm mám módní knihy a ozdobný podnos s několika svíčkami, květinami, vázami atd. 

Máte podlahy z instalatérské dlažby, jak se vám daří je začlenit do interiéru? Jaké materiály, barvy nebo prvky jsou klíčové pro jejich integraci?

Při zařizování interiéru neutrálními barvami dbáte na to, aby to ladilo s barvami klempířských obkladů. Při hledání musím zvážit barvu podlahy, aby nebyla moc vidět. Koberec do obývacího pokoje je dokonalý, protože se dá připojit úplně k čemukoli, a jeho všestrannost je obrovská.

Co jste se naučila za poslední dva roky?

Nejdůležitější je cítit se doma příjemně, mít prostor, kde cítíte inspiraci, kde nezáleží na tom, jestli jste tam celý den. Já jsem se především naučila, že prostor plný světla je skutečný zázrak. (A také, že polovinu věcí, které máme doma, opravdu nepotřebujeme, tak jsem se je rozhodla omezit na minimum.)

Jak byste definovala svůj dekorativní a módní styl?

Myslím, že můj dekorativní a módní styl jdou ruku v ruce. Vždy volím teplé barvy, teplé a neutrální textury, nikdy nepřetěžuji své outfity ani prostory, ráda mám věci, které mi budou dlouho sloužit, a ráda používám základní věci. Tu a tam přidám něco, co dotváří prostor a/nebo vzhled.

Vaše největší tajemství v rámci výzdoby domu?

Ráda nakupuji koberce, ať jsem kdekoli. Je nemožné, abych jela do Maroka a nevrátila se se dvěma nebo třemi koberci.

Jakou nejlepší radu při zařizování interiéru jste kdy dostala a kdo vám ji dal?

No, moje máma mi vždycky říká, že čím víc místa máš, tím víc se ti toho hromadí. Asi proto jsem se rozhodla pořídit si správné množství nábytku s dostatkem úložného prostoru, protože poslední stěhování byl totální chaos.

Pojďte s námi nakouknout do Belenina domova:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu