Víkendový #getaway: Wellness heaven

Alpská architektonická perla nabízí lázeňskou nirvánu revitalizující tělo, ducha i chuťové buňky s nekonečným výhledem na horské panorama.
Redakce Harper's Bazaar
——
1. března 2023

Jihotyrolský hotel Plunhof ležící hned za Brennerem nabízí fascinující svět velehor i dokonalý wellness. Všudypřítomný uklidňující prvek vody a nekonečné výhledy na panorama hor navozují pocit nirvány, který je umocněn architektonickými prvky butikového hotelu o kapacitě 67 pokojů s důrazem na přírodní materiály.

Kapitolu samu pro sebe představuje wellness. Originálně koncipované spa Minera od slavného architekta Karla Landauera v sobě kromě několika saun ukrývá i vodopád, relaxační místnosti s plápolajícími krby, jeskyni i slanou vířivku. Řada prestižních ocenění včetně Luxury Spa Award a tří lilií od Relax Guide nikoho nenechá na pochybách, že tento projekt je opravdu výjimečný. Přidejte uvolňující masáž se stříbrným křemenem a plné pochopení termínu la dolce vita bude zase o kousek blíž. Horským větrem ošlehaná, suchá pleť si zaslouží revitalizační ošetření kosmetikou QMS. Vodní živly nadchne svět ACQUA Minera na více než čtyřech tisících metrů čtverečních, kterému dominuje obrovský bazén s částí pro plavce, ale i řadou vířivek a trysek pro ty, co chtějí jen relaxovat. Vyplavat z něj můžete do zahrady s jezírkem a relaxačními ostrůvky. Mimořádným zážitkem je vířivka poskytující výhledy na siluety alpských obrů. Jen tak si ležíte v horké vodě a pozorujete monumentální a mlčenlivé hory.

V kuchyni aplikují filozofii kulinářské udržitelnosti a maximálně možné regionálnosti.  „Ochutnat hory“ tak, jak je vidí šéfkuchař, můžete formou čtyřchodového menu nebo prostřednictvím bohatého bufetu, v němž kromě ryb z místních toků a skotu z alpských pastvin najdete také čerstvé bylinky a zeleninu. Zcela jedinečné jsou pak sýry. A také snídaně podávané každý den až do jedenácti hodin. Skvělé jídlo bez vína obdobných kvalit bude vždy tak trochu kompromisem. V hotelu Plunhof ale nehrozí, že byste na něj museli přistoupit. Vinný list čítající sedm set položek prezentuje lokální enologickou pýchu, ale i široký výběr zahraničních vín. V ceně pobytu je zahrnuta nejen promyšlená gastronomie, ale i různorodé aktivity včetně lekcí fitness a jógy. A rodiče nepochybně ocení i designový kids club.

Přestože to nebude snadné, zkuste brány hotelu alespoň na chvíli opustit. Tato oblast nabízí netušené možnosti spjaté nejen s počítáním kilometrů po upravených sjezdovkách. Díky nadmořské výšce přesahující tisíc metrů si užijete nádherné výhledy i trasy všech stupňů obtížnosti, ať už půjdete po svých, či na sněžnicích. Zvolit můžete vysokohorské výstupy, ale i snadné gastrotrasy, jejichž cílem je zejména kulinářský zážitek. Přímo před hotelem prochází kvalitní běžkařská trať, kde si parádně zabruslíte i zajedete klasiku.

Plunhof se pyšní označením European Ecolabel, patří také do sdružení Alpské perly, které mimo jiné podporuje dovolenou bez aut. Při ubytování tak obdržíte mapu tras a kartu na bezplatnou veřejnou dopravu. Tematické balíčky i last minute nabídky najdete na webu hotelu. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu