Jedno martini na nejlepším střešním baru v Evropě, prosím!

Znáte nejlepší střešní bary evropských metropolí? Od vyhlášených podniků až po skryté drahokamy, o kterých vědí jen místní bohémové.
Oli Egler
——
12. července 2022

Foto: High Note Sky Bar

Plánujete dovolenou nebo jen chcete spontánně vyrazit na prodloužený víkend? Náš seznam nejlepších střešních barů vám rozhodně přijde vhod. Najdete mezi nimi jak romantická, luxusní místa, kde si vychutnáte nezapomenutelný západ slunce, tak podniky, kde zažijete božské párty s živou hudbou a nejlepší artisan kuchyní ve městě!

Barcelona
The Pulitzer Terrace

Střešní bar Pulitzer se nachází hned vedle Plaça de Catalunya, tedy v samotném srdci Barcelony. Pakliže máte rádi pražské Manifesto, toto místo si zamilujete – důraz se tu totiž neklade na výhled, ale na atmosféru, jídlo a hlavně hudbu. Pět dní v týdnu tady hrají popové, elektronické nebo funkové kapely, a to jak místní, tak mezinárodní. Od čtvrtka do neděle je střídají DJové, kteří atmosféru rozproudí do party módu. Osvěžující letní drinky, fingerfood a burgery přímo z grilu nebo odpolední Vermut happy hours si můžete užít každý večer od května do konce září.

Lisabon
Ferroviário

Bar Ferroviário se nachází kousek od centra Lisabonu, za Alfamou a stanicí metra Santa Apolónia. Střešní oáza o rozloze 500 m² nabízí tropický ráj v karibském stylu – palmy, bar pokrytý zelení a výhled na řeku Tagus si budete vychutnávat z pohodlí pohovek a velkých polštářů. Pestré koktejly a nabídka dobrého jídla v podobě tapas, pizzy a burgerů (včetně víkendového brunche) pochopitelně nejsou to jediné, co tu najdete – Ferroviário nabízí i bohatý program akcí – od střešního kina a stand up comedy až po živou hudbu a DJ. Nezapomeňte si ale udělat rezervaci, místa se rychle plní (a není divu).

Berlín
Deck 5 Sky Beach

V 7. patře obchodního centra Schönhause Allee Arcaden, přímo v srdci čtvrti Prenzlauer Berg, najdete nejvýše položený plážový bar v Berlíně, kde můžete relaxovat pod palmami s výhledem na město. Jedná se tak doslova o tropickou oázu uprostřed betonové džungle, vyzdobenou velkými pohovkami na spaní, lehátky, palmami a skutečným pískem. Krom široké nabídky osvěžujících letních drinků se těšte i na středomořské pokrmy, BBQ, a navíc také živou hudbu.

Londýn 
Pantechnicon Roof Garden 

Jen pár kroků od Hyde Parku a Knightsbridge v západním Londýně se nachází unikátní nákupní a gastronomické místo oslavující severskou a japonskou gastronomii. Třípatrové nákupní středisko nabízí obchody, kavárny, bary a restaurace, ale skutečným skvostem je právě střešní zahrada v nejvyšším patře. Právě tady si pochutnáte na artisan kuchyni – od ústřic přes hovězí tatarák nebo krevetové sando až po norskou tresku. Výhled na střechy čtvrti Belgravia si užijete za každého počasí, a pokud se v Londýně rozhodnete zůstat o něco déle, můžete se tu objednat i na kuchařské kurzy nebo degustaci japonské whisky.

Sicílie 
Seven Restaurant Palermo

Nejvýše položená střešní zahrada v Palermu se nachází na střeše hotelu Ambasciatori, přímo v srdci města. Seven Restaurant Rooftop Garden nabízí úchvatný panoramatický výhled, fantastické koktejly a pokrmy inspirované sicilskou tradiční kuchyní a blízkým Středomořím. Věřte nám – nenajdete čerstvější plody moře a lepší italská vína než právě zde. A pokud hledáte místo na speciální příležitost nebo romantickou večeři, právě jste jej našli. Zažijete tu naprosto kouzelný západ slunce a živou hudbu – nezapomenutelná atmosféra zaručena.

Budapešť 
High Note SkyBar 

Pakliže cestujete s partou přátel do Budapešti, absolutním #MustSee pro vás bude tento elegantní střešní bar s panoramatickým výhledem na celé město. Ten se nachází ve světoznámém hotelu Aria Budapest, hned vedle baziliky svatého Štěpána. Střecha je rozdělena do dvou úrovní, a to zahradní terasy a elegantního vnitřního baru s prosklenými stěnami. Jedná se o ideální místo na večeři s přáteli, kteří ocení práci špičkových šéfkuchařů, cukrářů i barmanů – ti tu své koktejly transformují na hotovou alchymii.

Paříž
Le Perchoir Ménilmontant

Jednou z nejoblíbenějších lokalit místních bohémů je právě tento střešní bar s 360° výhledem na celou Paříž. Má poněkud skrytý vchod, takže nenápadně sledujte stylově oblečené Francouze. Dnes se Le Perchoir rozšířil do několika lokalit po městě, ale ten první se nachází na střeše staré průmyslové budovy nedaleko stanice metra Ménilmontant. Střecha je rozdělena na dvě části: v 7. patře se nachází Le Bar, zatímco o patro níže je restaurace Le Perchoir par Adrien Cachot. Jistě vás nepřekvapí, že tu najdete to nejlepší z francouzské kuchyně a kreativní signature koktejly.

Dubrovník
Buža Bar

Sice se technicky se nejedná o střechu, ale o „díru ve skále”, nicméně toto místo nemůže na našem seznamu chybět. Slovo buža ve starém dubrovnickém dialektu znamená díra, a abyste se sem dostali, musíte projít doslova dírou ve zdi, která vede k místu pro koupání a relaxaci. To je každodenní zastávkou mnoha lidí, kteří žijí mezi ochrannými dubrovnickými hradbami. Zde, na konečku jazyku krásného Jadranu, si nemusíte objednávat vůbec nic krom sklenky vína nebo šálku kávy – stačí, když jen zavřete oči, budete naslouchat šumu vln a užívat si slaný vánek hladící vaši tvář.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu