New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Váš červnový culture fix: Moderní romantika, cirkus v restauraci a ráj pro stylové rodiče

Stoupají teploty a stoupá i počet možností, kam v červnu vyrazit za novými zážitky. Vybrali jsme pro vás akce, které zaujmou foodies, romantické duše, příznivce architektury i všechny, kteří touží trochu rozmazlit své ratolesti.
Veronika Scattergood
——
2. června 2021

Foto: archiv pořadatele

1. Cirkus u stolu

Domovskou scénou divadelního spolku Losers Cirque Company je od loňska branické Divadlo BRAVO!, které ovšem nutně potřebuje rekonstrukci. Díky akci Taste of Losers můžete přispět nejen na obnovu divadla, ale také podpořit vybrané restaurace, bistra a bary. O co jde? Program Taste of Losers začíná 4. června a ve čtrnáctidenních blocích vystřídá šest pražských podniků. Do akce se zapojí Periferie Café, Bar Cobra, Bistro 8, Martin’s Bistro, Restaurace Mlýnec a Žofín Restaurant by Stone, který turné uzavře 27. 8. 2021. V každém z podniků bude připraveno speciální menu, jídlo, nápoj či brunch, z nichž část ceny půjde přímo Losers Cirque Company. Celý červen pak bude součástí limitovaná edice koktejlů v plechovkách, kterou zaštítí bar Public Interest, a zakoupit je můžete on-line na www.publicshop.cz. Také akrobaté se ve vybrané dny stanou aktivní součástí restaurací. Aťuž výdejem u okénka, hudebním vystoupením, nebo krátkým představením.

2. Co zbylo z romantiků?

„Sama jsem zbloudilým romantikem na rozcestí, romantismus žiji a občas se ptám, zda to má smysl, abych vždy došla k tomu samému. Vidím zrození rytíře, který se prodírá trním k lepší budoucnosti. Možná právě teď nastává čas, aby praví romantici povstali,říká Anežka Hošková, umělkyně a spolupořadatelka festivalu Creepy Teepee, jejíž díla plná zakletých princů, zapomenutých rytířů a fantaskních bytostí nyní můžete vidět od 9. června do 27. července na výstavě Ruin of Romantics v pražské Karpuchina Gallery.

3. Rodičovské sdružení

Být rodičem není jen radost a starost, ale především záminka pro nákup roztomilých oblečků, hraček a doplňků. Prodejce a malé firmy, které se zaměřují na ty nejmenší, najdete v té nejvyšší koncentraci na oblíbeném Dětském prodejním festivalu mini. Ten se bude konat od 18. do 19. června pod širým nebem na Hlavním náměstí v Pražské tržnici v Holešovicích. Zakladatelka a ředitelka festivalu Tereza Bruthansová pečlivě vybrala přes sto vystavovatelů, kteří nabídnou sortiment z oblasti hraček, knížek, nábytku a doplňků do dětských pokojů, ale i módy a kosmetiky pro děti, maminky i tatínky.

4. Loosova Plzeň

Do plzeňských interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose se letos návštěvníci kvůli protiepidemickým opatřením ještě nepodívali. To se změní o prvním červnovém víkendu, kdy se zájemci budou moci opět vydat na dvě pravidelné prohlídkové trasy: Apartmán Richarda Hirsche a byt rodiny Huga Semlera, který je otevřený jen příležitostně. Byt rodiny Huga Semlera je možné navštívit jen několikrát do roka a apartmán Richarda Hirsche, který se nachází v novorenesančním domě Viléma a Marty Hirschových v Plachého 6, se široké veřejnosti letos otevře poprvé. „Do interiéru, který byl součástí prvního Loosem upravovaného bytu v Plzni, se návštěvníci budou moci poprvé podívat 19. 6. a pak zhruba jednou měsíčně až do podzimu. V případě zájmu přidáme další termíny,“ prozradila Anna Gaierová, která má projekt Adolf Loos Plzeň na starosti. Více informací najdete na www.adolfloosplzen.cz

5. Adam Levine a spol.

Skupina Maroon 5 má díky svým popovým hitům miliony fanoušků po celém světě. Jejich nejúspěšnější videoklip k písni Sugar zaznamenal přes tři miliardy zhlédnutí a je třináctým nejsledovanějším videem na YouTube všech dob. Americká kapela se na své předchozí úspěchy pokusí navázat novým albem Jordi, které vychází 11. června a na němž najdete i singl Beautiful Mistakes, který vznikl ve spolupráci s americkou raperkou Megan Thee Stallion.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu