Tyto méně známé hrady a zámky jsou skvělou volbou na víkendový výlet

Milujete výlety na hrady a zámky, poznávat historii a objevovat nová místa? Už ale nemáte inspiraci, kam se vydat a ty nejznámější a nejkrásnější hrady a zámky byste chtěli prostřídat něčím novým, ale stále stejně krásným? Máme pro vás několik tipů!
Lucie Švábenská
——
25. června 2021

Foto: archiv Toyota Česká republika

Léto je jak stvořené pro krásné výlety a objevování nových míst. Ať už vyrážíte sami, s rodinu, přáteli nebo se svou drahou polovičkou, návštěva krásného hradu nebo zámku vždy potěší tělo i duši. Velmi často se ale stává, že už nevíme, který zvolit, protože se nám zdá, že ty nejhezčí jsme již viděli. Ale to, co je nejznámější, nemusí být nutně to nejhezčí. Samozřejmě, že na krásy Karlštejna nebo třeba Lednice se nedá zapomenout, ale zkuste letos trochu více bádat a objevovat a projet místa, která jste ještě nenavštívili. Prozradíme vám hrady a zámky, které nejsou tak známé, ale rozhodně stojí za návštěvu!

Ať už vyrazíte kamkoliv, rozmyslete si i to, jaký typ výletu chcete mít, zda dobrodružný s cestou vlakem, nebo pohodlný a zvolíte raději auto. Pokud máte rodinu nebo bude návštěva hradu či zámku pouze mezizastávkou na trase s mnoha turistickými cíli, určitě se vyplatí kvalitní, na výlety přírodou a českou krajinou ekologický vůz. Nás například zaujal ekologický hybridní pohon vozu C-HR nebo SUV model RAV4 od Toyoty, ale variant je mnoho, stejně jako míst na výlety. No a nakonec si nezapomeňte naplánovat zastávku na dobré jídlo, protože kvalitní gurmánský zážitek každý výlet doladí pouze k dokonalosti. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu