Plánujete již útěk z české zimy do exotických krajin? Víme, které destinace ve výběru vedou

Léto sice ještě, snad, není u konce, ale štěstí přeje připraveným. Pokud se tedy na dovolenou za slunečními paprsky a šumějícím mořem chystáte místo v létě na podzim, či v zimě, právě teď nastává nejlepší čas, kdy si zabookovat svou vysněnou destinaci.
Lucie Švábenská
——
10. srpna 2021

Foto: Pixabay

Dovolená. Kouzelné období, které nám dá dávku energie, pozitivity a v případě těch v teplých krajinách i čokoládovou pokožku. Pobyt u moře máme často stále ještě spojený s letním obdobím, kdy vyrážíme především do dalších nádherných evropských zemí. Zároveň nás to ale čím dál více táhne užívat si sluníčka a moře i v chladnějších měsících. Koho by nelákalo užít si na týden či dva tepla a pohody v nějaké exotičtější destinaci a na čas opustit mrazivou a kolikrát zasněženou českou krajinu? 

Nečekejte s bookingem zájezdu moc dlouho 

Sezona exotických destinací začíná obvykle až kolem září a října, ale mnoho dosud zavřených zemí se chystá konečně otevřít hranice, a tak se poptávka rychle zvedá a zájezdy již nyní mizí před očima. Neváhejte tedy moc dlouho.  

Potvrzuje to i cestovní agentura Invia, kde prodej zimních zájezdů do exotiky už začal a již 15. srpna končí první vlna těch nejvýhodnějších first minute nabídek, které by byla škoda nevyužít. First minute zájezdy mají totiž velmi výhodná pravidla a benefity, aby turistům umožnily cestovat bez rizika. Platí se například velmi nízké zálohy, které začínají už na 1 500 Kč, zbytek doplatíte až několik týdnů před odletem, děti cestují zdarma, stálí klienti nebo cestovatelé nad 55 let mají ještě další slevy. U vybraných dovolených je někdy také zdarma změna zájezdu až deset dní před plánovaným odletem. Lepší je tedy dovolenou zamluvit nyní a mít jistotu, protože i tak můžete stále změnit názor a veškeré plány bez větších obtíží. 

Které destinace u nás vedou? 

Dle statistik se Češi cestování ani útrat za něj nebojí, chtějí si loňskou absenci dovolené zkrátka vynahradit, a tak už teď kupují zájezdy. Na prvních příčkách oblíbených destinací je Egypt, Dubaj či Maledivy.

„Největší zájem mají Češi o Egypt, kam se zatím na podzim nebo v zimě chystá 40 % našich klientů, následují Maledivy, které jsou po celou dobu pandemie takovou stálicí, která zůstává pořád otevřená a bezproblémová i díky tomu, že tam člověk má naprosté soukromí a s ostatnímí se nemusí příliš setkávat. Loni jsme měli rekordní prodeje Malediv, letos v zimě sem zatím míří 16 % zákazníků. Následují každoročně oblíbené Emiráty s 15 %,“ popisuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková tři nejoblíbenější destinace a dodává: „O Dubaj v brzké době ještě stoupne zájem, protože tu 1. října začíná odložené Expo.“

Hned za nimi se řadí Dominikánská republika, kam se chystá 12 % Čechů, a přestože je zatím ještě zavřený, 8 % Čechů nakupuje i Zanzibar. Následuje Kuba, Mexiko a Madagaskar.

„S žebříčkem jistě zamíchá také Mauricius, zájezdy tam už prodáváme, od 1. října se tato destinace totiž otevírá bez povinnosti karantény,“ připomíná Řezníčková. Výhledově by se měl zvýšit zájem také o Thajsko a momentálně ještě pro cestovatele komplikovanou, avšak každoročně velice oblíbenou Srí Lanku.

Jistota, informovanost a bezpečí

V rámci Evropy se často vydáváme na vlastní pěst, protože proč ne. V těchto případech je ale vždy lepší volit zájezd s cestovní agenturou. Benefity cestovek totiž snižují jakékoliv riziko, které se zájezdem může přijít, na minimum. V dnešní době se také velmi hodí možnost zajištění expresního testování na covid přímo u letiště a samozřejmě místo vás hlídají všechna pravidla a opatření, abyste vy nemuseli nová nařízení sledovat a složitě hledat.

Výhodou je také připojištění proti covidu. „Pojištění znamená jistotu, protože kryje případné léčebné výlohy, náklady na ubytování v případě prodloužení zájezdu kvůli karanténě a podobně. Některé zájezdy navíc mají zdarma pojištění, jehož součástí je právě i krytí proti covidu,“ vysvětluje Řezníčková.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu