Londýnské Annabel’s v kouzelné perníčkové fasádě z křišťálu Swarovski

Spojení šperkařského domu Swarovski a členského klubu Annabel’s nemohlo mít lepší načasování. Z nové fasády v londýnském Mayfair bude mít pohádkové, kouzelné a vánoční pocity i ten největší morous.
Lucie Švábenská
——
17. prosince 2021

Foto: archiv Swarovski

Během vánočního času se mění nejen naše domovy, ale také ulice měst. Ta větší dokonce zdobí a mění fasády celých domů, jako se tomu děje například v Paříži či Londýně. Právě tam se na fasádě členského klubu Annabel’s vyřádila značka Swarovski. 

Klenotnický dům ji přeměnil v kouzelnou fasádu připomínající perníkovou chaloupku a rozhodně volající „VÁNOCE!“. Je zdobena dekoracemi z křišťálu Swarovski připomínající skutečné sladkosti a celý design vznikl ve spolupráci s kreativní ředitelkou Swarovski Giovannou Engelbert. Swarovski a Annabel’s tak společně vytvořili oslnivé dílo, které je oslavou tradic, zázraků a rituálů vánočního období. Každý kolemjdoucí si tak může užívat pohled na třpytivou krásu, která do vánoční nálady dostane i toho největšího mrzouta. 

 „Svátky jsou konečně tady a jsme rádi, že i díky nám může ožít svět snů a fantazie. Jako dítě jsem si vždy představovala, jaké by to bylo vstoupit do perníkové chaloupky. Možnost vytvořit jednu z křišťálu mne nadchla. Doufám, že tato fasáda dokáže spojovat lidi a připomenout jim kouzlo vánočních zázraků. Svět úžasných výtvorů Swarovski se prolíná s vánočními svátky v kouzelném souznění,“ říká Giovanna Engelbert, kreativní ředitelka Swarovski. 

Perníková chaloupka do detailu jako v pohádce

Veškeré detaily byly dopodrobna naplánovány a poté pečlivě vytvořeny a dány dohromady. Fasádu tvoří milióny nevyužitých* křišťálů Swarovski v karamelové barvě, cukrová poleva je ručně vyrobena z laminátu pokrytého křišťálovým prachem a lemuje střechu domu (stejně jako skutečná cukrová poleva jedlou chaloupku z perníku). Každé z oken zdobí labuť Swarovski a rámují je obří cukrové hůlky a bonbón v nadživotní velikosti. Sloupy u vchodu do Annabel’s jsou zahalené smaragdovými a čirými křišťály, u dveří vítá hosty obrovská figurka Swarovski v podobě Santa Clause. No nezní to doslova pohádkově? 

Tím to ale nekončí, naopak začíná, protože duch Vánoc ožívá také za touto kouzelnou fasádou klubu vyhrazeného pro členy a jejich hosty. Hned u vstupu hosty uvítá 3metrový vánoční strom s ozdobami Swarovski. Schodiště doplňují 6 stop vysoké křišťálové cukrové hůlky a nad hlavami hostů se vznáší figurína koně z kolotoče s nádherně dekorovaným sedlem. Téma fasády se pak opakuje i v zahradě – The Sunken Bar s tradiční slavnostní výzdobou lemují miniaturní perníkové chaloupky. Členy a jejich hosty dozajista okouzlí také centrální strom v zahradě, který zdobí další tisíce třpytivých křišťálů Swarovski a velkých ozdob.

Podobné nadšení jako Giovanna sdílí i Tatiana Kharchylava, kreativní ředitelka Annabel’s: „Vánoce jsou pro Annabel’s velmi důležitým obdobím roku, protože ztělesňují vše, co u nás v klubu milujeme. Po roce, ve kterém jsme slavit nemohli, jsme obzvlášť nadšení z partnerství se Swarovski. Společnými silami jsme vytvořili dosud nejambicióznější a nejzdobnější podívanou. Díky spojení know-how našich dvou značek rozzáří fasáda světlem plným radosti celé Berkeley Square.“

Ruku k dílu přidal i designer Richard Quinn

To, že Annabel’s a Swarovski opravdu nenechali nic náhodě, dokazuje i detail v podobě módní uniformy proslulého dveřníka klubu. Ten v tento slavnostní čas obléká na zakázku vytvořenou uniformu od britského návrháře Richarda Qionna. Oděv zůstává věrný svému tradičnímu stylu a také předvádí dokonalé řemeslné zpracování i vysoký důraz na detail, což ukazuje například bohatá křišťálová výšivka. Design kápě, bot a klobouku dveřníka je skutečně originální. Autor se při navrhování kápě nechal inspirovat historickou podobou tohoto dříve tradičního kousku pánského šatníku. Quinn kápi pojal moderně tak, aby dokonale ladila s křišťálovou fasádou Annabel’s. Mezi zajímavé detaily outfitu patří například vlnité okraje zdobené různými křišťály Swarovski nebo korunka Annabel’s, která je součástí stříbrné výšivky na zadní části límce.

„Spolupráce se značkou Swarovski na zakázkových kostýmech pro proslulého dveřníka Annabel’s nás nadchla. Celý svět se znovu otevírá a s obrovskou radostí jsme se zapojili do tak povznášejícího a slavnostního projektu. Navrhli jsme bohatě zdobené kápě, klobouky a boty, které doplňují téma křišťálové fasády Annabel’s. Ta zve svou hřejivou náručí hosty, aby vstoupili do „magického světa,“ prohlásil Richard Quinn.

Tuto pohádkovou výzdobu si na adrese klubu Annabel’s (46 Berkeley Square, London W1J 5AT) obyvatelé a návštěvníci Londýna mohou užívat již od konce listopadu a k vidění zde bude minimálně přes vánoční čas. Jestliže jste tedy přemýšleli nad krátkým zahraničním útěkem za ještě více sváteční atmosférou, určitě zvažte Londýn. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu