New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Nejžhavější startupy? Audio erotika pro ženy

… aneb proč ženy milují ušima.
Oli Egler
——
26. května 2022

Foto: Getty Images

Sluchátka v uších mají všichni kolem nás – v metru, kanceláři i doma. Audioknihy se staly nejlepším přítelem velmi zaneprázdněných intelektuálů, kteří pijí kafe zásadně za pochodu, a jiní zas propadli trendu Spotify. Jeho široká nabídka nám totiž rychle nahradila YouTube, televizi i rádio. Z vizuálních stimulací jsme se tak přesunuli na ty sluchové, což je dobrá zpráva pro ženy – ty totiž podle vědců „milují ušima”.

V posledních několika letech se proto začalo rozrůstat velké množství nových startupů, které přenášejí erotiku přímo do našich sluchátek. Některé připomínají devadesátkové audiokazety povzbuzující vás milovat sami sebe (Gen-Z se na tento archaický nesmysl může zeptat svých progresivních tetiček), jiné nabízejí nekonečné množství vášnivých příběhů získaných ze zlatého fondu široké veřejnosti. Je to skoro jako poslouchat Padesát odstínu šedi bez zbytečných pasáží o vnitřních dilematech hlavní hrdinky. Právě to umí zprostředkovat aplikace Emjoy – audioknihovna plná erotických příběhů a edukativního kontentu (s)expertů. Jejich díly jsou značeny obrázky autobusů a postele, což naznačuje, které z nich můžete poslouchat na veřejnosti a které spíše v soukromí domova. Pojďme se ale raději zaměřit na zajímavější alternativy…

Jednou z nich je platforma Dipsea mající přes 130 tisíc fanoušků na Instagramu. Její erotické příběhy jsou pečlivě selektovány a rozřazovány do kategorií, které však s velmi explicitní selekcí PornHubu mají pramálo společného – tady si můžete vybrat například z „voyer”, „friends” nebo „queer stories”, které jsou určené pro poslech jedincům i párům. Nečekejte ale viktoriánské příběhy se zdlouhavým odhalováním kotníků – budete se divit, jak i obyčejný konflikt barmana a nespokojeného zákazníka (namluvený profesionálními hlasovými herci) dokáže vzbudit motýly v podbřišku.

Zatímco muži jsou obecně více fixováni na vizuální stimulaci, která zaručuje okamžitý efekt (nezazlívejte jim to, může za to evoluce), ženy obecně potřebují kontext – to potvrzuje i studie Kinsley Institutu, podle které až devadesát procent žen používá k vzrušení svou fantazii. Situace, dialogy a příběhy tak slouží jako zahřívací kolečko pro navození správné atmosféry. Plynule tak můžete přejít na platformu Ferly, která představuje obdobu #HelpYorself. Klidný mužský hlas s charismatickým anglickým akcentem (say no more!) vás provede fázemi zkoumání vlastního těla až k dosažení nirvány.

Byť cílová skupina těchto platforem prozatím představuje spíše niche komunitu mladších posluchačů, má velký potenciál pro růst. Audionahrávky s hlasem Toma Hiddlestona nebo Vina Diesela? Ano, prosím!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu