New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Naděje nové generace: Hana Valtová

Poslední studentkou UMPRUM, jež se zapojila do výzvy vytvořit skicu a návrh oděvu při příležitosti uvedení prvního čistě elektrického SUV české automobilky ŠKODA ENYAQ iV, jež představuje první krok do světa zítřka, je Hana Valtová. Jak dopadla její finální verze looku, jež vychází ze samotného designu vozu a zároveň vyzařuje návrhářčinu představu o módě pro lepší, udržitelnou budoucnost?
komerční článek
——
2. června 2021

Foto: Benedikt Renč

Studentka druhého ročníku Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM využívá módu jako médium k vyprávění příběhů. Přesto se nejedná o žádné fantaskní kreace, hlavní roli pro ni hraje nositelnost. Její vize odívání budoucnosti spočívá především v práci s udržitelnými materiály, proto jí zadání tohoto projektu bylo šité na tělo. Vlnu, eko kůži a křišťál zpracovala v přírodních barvách a jejich tlumenost vykompenzovala zajímavým střihem. „Použití přírodních, lokálních, a hlavně kvalitních materiálů je cestou k udržitelnějšímu způsobu tvorby oděvů,“ říká o svých návrzích.

Skici Hany Valtové se točí kolem přírody. Odpovídá tomu organický tvar modelů, vzor vzniklý plstěním vlny i kabelky z eko kůže s madlem z materiálu vyrobeného s příměsí křišťálu.

„Modely mají vyjadřovat zemitost, organičnost a nekontrolovatelnou živost přírody.”

Zapojte se do soutěže! Tři z vás mohou vyhrát týdenní zapůjčení vozu ŠKODA ENYAQ iV a také roční předplatné Harper's Bazaaru. Odpovědět na soutěžní otázku a hlasovat pro skici a návrhy od Hany Valtové můžete zde.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu