Jóga, tanec nebo čtení: Jak nejlépe relaxovat podle znamení zvěrokruhu

Péče o sebe je bezesporu klíčem k duševnímu i fyzickému zdraví.
Yelyzaveta Topukh
——
23. května 2023

Getty Images

Relaxace a odpočinek je v dnešní době více než potřebná. Věděli jste ale, že každé znamení zvěrokruhu má svůj vlastní léčebný a relaxační rituál? Podle newyorské astroložky Lisy Stardust, správné postupy, které patří k vašemu znamení, fungují efektivněji a umožní vám dosáhnout nové, hlubší úrovně spojení se sebou samými. Jak se tedy vaše znamení zvěrokruhu má o sebe co nejlépe starat?

Beran 

I ti nejlepší z nás někdy potřebují pochvalu. Úspěšní lidé se jistě psychicky připravují na práci, schůzky, pohovory a další důležité události. Proto byste si měli zvyknout se každé ráno podívat do zrcadla, říct si něco hezkého a nahlas vyjádřit myšlenky, které chcete realizovat. Mohou to být jakákoli slova, jejichž vyslovením se cítíte silnější. Ve vašem případě je víra v sebe sama přesně to, co potřebujete.

Býk

Je čas se rozmazlovat, Býci. Více než u jiných znamení je pro vás důležité, abyste si plnili své sny a touhy. Proto se neostýchejte a pečujte o sebe ve velkém. Nechte si udělat manikúru a pedikúru najednou, dejte volný průchod své kreativitě při líčení – jste krásní uvnitř i navenek. Vědomí, že vypadáte skvěle ne pro ostatní, ale pro sebe, znamená mít se rád a vidět v sobě to nejlepší. Udělejte si pár selfie – nemusíte je zveřejňovat, jen si pamatujte, že jste krásní. Tento jednoduchý postup vám pomůže získat větší sebedůvěru.

Blíženci

Blíženci mají bohužel zálibu v pomluvách. Lze ji však překonat tím, že tuto energii využijete k dobrému účelu. Přečtěte si knihu s vroucí romancí nebo mrazivý detektivní příběh. Nebo třeba sbírku poezie, která vás vnitřně rozechvěje? Jakýkoli únik prostřednictvím slov se hodí. Vaše rozjitřená mysl se rozproudí natolik, že zapomenete na dramata skutečného života, která je lepší nechat nedotčená. A také vám tato činnost pomůže rozvíjet představivost, protože snadno najdete paralely mezi svým každodenním životem a příběhy, které vyprávíte.

Rak 

Léčivá koupel vám pomůže zbavit se všech problémů. Přidejte do vody špetku hořčíkové soli, která pročistí vaši auru. Krystaly, které vám pomohou vyrovnat energie v těle, a okvětní lístky růží, které vám připomenou, že se máte mít rádi. Magického účinku těchto koupelí lze dosáhnout během úplňku. Je to příležitost, jak zvýšit své lunární vibrace a naladit se na vesmír. Stačí pouhých 25 minut – všechny vaše starosti zůstanou za vámi a napětí zmizí. Je to jako znovuzrození.

Lev

Lev je kreativní znamení zvěrokruhu. Není pro něj nic lepšího než se vyjádřit prostřednictvím kreativity. Vyrobte si vlastní šperk, vymodelujte něco z hlíny, čmárejte nebo zkuste vytvořit koláž. Umění je váš eskapismus a vaše komfortní zóna, kde není místo pro starosti a podrážděnost. Odpoutejte se od svých problémů a vytvořte něco estetického. Pokaždé, když se podíváte na plody své tvořivosti, budete mít pocit, že jste opět tam, kde jste jen vy, vaše duše a váš potenciál. A váš talent rozpoznají i ostatní, takže se připravte na komplimenty.

Panna 

Panny jsou obzvláště náchylné k přemýšlení o problémech, čímž si pěstují úzkost. Je důležité se zastavit. Ano, ano, Panno, je čas si to vyříkat... nebo si alespoň naplno pustit svou oblíbenou skladbu. Bez legrace: směle si zazpívejte svou oblíbenou píseň. Probudí to vaši krční čakru a pomůže vám to svobodněji se vyjadřovat v každodenním životě – to znamená, že se rychleji dostanete ke svým cílům a budete méně vystresovaní. Je čas otevřeně a sebevědomě mluvit o svých snech a žít život naplno, bez přílišného stresu. Tak zpívejte, zpívejte v souladu se svou duší.

Váhy 

Máte rádi, když je všechno na vrcholu, ale kvůli tomu někdy berete příjemné maličkosti jako samozřejmost. Proto se vyplatí připomínat si dobré věci v životě. Veďte si deník vděčnosti a zapisujte si všechny dobré chvíle a šťastné okamžiky. Je čas mluvit o dobrých věcech, které vás provázejí, protože jsou mocným zdrojem štěstí. Někdy k tomu, abyste se dostali do kontaktu se svou duší, naučili se dívat na věci pozitivně a stali se ve všech směrech lepší verzí sebe sama, stačí jen věnovat pozornost tomu, co už máte.

Štír 

Lidé tohoto znamení zvěrokruhu jsou velmi citliví a mají dobře vyvinutou intuici. Z tohoto důvodu Štíři často přebírají energii jiných lidí a dobrým způsobem, jak s tím bojovat, je etické získávání dřeva palo santo, šalvěje a dalších přírodních prostředků (jako je rozmarýn, kadidlo, myrha nebo meduňka). Mohou vám pomoci zbavit se negativních vibrací v místnosti, kde žijete nebo pracujete. Díky takové základní duchovní hygieně se budete nejen cítit lépe, ale změní se k lepšímu i vaše vztahy s ostatními. Naučíte se naslouchat svým instinktům a nebudete se bát řídit svým šestým smyslem.

Střelec 

Vaše stehna jsou pravděpodobně tou částí těla, kde se hromadí veškerý stres, protože znamení Střelce je zodpovědné za hýždě, boky a horní část nohou. Tanec má pro vás tedy zvláštní léčivou sílu. Na aktivaci sakrální čakry (té v oblasti podbřišku) bude mít břišní tanec obzvlášť dobrý účinek. Otevřete se její energii a pocítíte příliv kreativity, obnovíte emoční zdroje a probudíte dřímající smyslnost. Uspořádejte večírek pro jednoho, jen pro sebe, a na jeho konci najdete rovnováhu ve všech oblastech života.

Kozoroh 

Kozorozi jsou opravdoví workoholici, což znamená, že na sebe nemají mezi prací čas. Často nemají dostatek spánku, chybí jim přátelé a jejich osobní život ne vždy unese tíhu nekonečných seznamů úkolů. Vezměte si konečně den volna. Nebojte se spát dlouho a dopřejte své hlavě odpočinek. Dovolte si nečinně strávit dopoledne s šálkem kávy a poklidným čtením zpráv. Vydechněte si, uvolněte se a výsledky se dostaví raz dva.

Vodnář 

Vodnáři by naopak udělali dobře, kdyby si vdechli nový život prostřednictvím jógy: věnujte se sami sobě, protáhněte si svaly. Je to dobré jak pro tělo, tak pro ducha, srdce a mysl. Vaše znamení zvěrokruhu z vás dělá obzvláště uvědomělou osobu, takže chvíle se „psem hlavou dolů“ nebo v pozici dítěte vám mohou pomoci znovu se spojit sami se sebou. Jóga uvolní váš potenciál, s její pomocí budete žít v přítomném okamžiku. Berte ji jako dar, který proměňuje vaši duši a vědomí.

Ryby 

Večer si dopřejte wellness cvičení a připravte si mysl na klidný spánek. Chcete-li zahnat noční můry, položte si k čelu postele ametyst a do polštáře sáček s aromatickou uklidňující levandulí. A nezapomeňte alespoň půl hodiny před spaním vypnout všechna zařízení. Dobrý spánek obnoví vaše tělo a dodá vám energii, kterou si s sebou vezmete do nového dne.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu