Jak efektivně pracovat podle hvězd: Leden 2023

Pod vlivem retrográdního Merkuru je pro Ryby čas začít svým kolegům nastavovat hranice, Váhy se musí naučit řešit konflikty ihned a Štíři by měli přehodnotit své dlouhodobé cíle.
Robert Policar
——
13. ledna 2023

Foto: Profimedia

První dvě třetiny ledna jsme pod vlivem znamení Kozoroha, který je doprovázen retrográdním Merkurem v tomto znamení. Je to ideální doba pro velký pracovní úklid a zbavování se všeho neužitečného. Soustřeďte se na to podstatné a nevrhejte se do ničeho nového. Ukončete, co je potřeba dokončit a naučte se být nezištně štědrými. 

Berani 

Vše nemusí jít podle vašeho plánu, a tak se obrňte trpělivostí, kterou vlastně mnoho z vás nemá. Naučte se to. Nebuďte zbrklí a důležité pracovní výzvy a nové projekty odložte na konec měsíce, kdy vám může přijít ku pomoci mnoho vašich spolupracovníků. 


Býci

Budujte krok za krokem základy pro váš vzestup. Nebojte se projevit pevnost v dobách proměnlivých jako je ta naše. Vytvářejte si záložní plány a bavte se netrpělivostí a impulsivností jiných, kteří neznají zákony přírody jako vy. Nenechte se ničím zmást. 


Blíženci

Tento měsíc pro vás může být nemalou výzvou. Máte rádi rozmanitost, vynalézavost a expanzi. Nic neurychlujte a nepřeskakujte z jedné větve na druhou. Učte se koncentraci na jeden bod. Věnujte se jen tomu, co je skutečně důležité a efektivní.

Raci

Je to ideální čas pro velký pracovní i domácí úklid. Nenechte se emocionálně rozhodit lidmi, kteří cítit neumí a jednají jako roboti. Připomeňte si své dlouhodobé pracovní cíle a slaďte je s potřebami vaší duše. Vždycky existuje cesta. Nevzdávejte se svých záměrů. 


Lvi

Nastal čas se zamyslete nad svým odkazem. Co tady světu chcete po sobě zanechat, abyste na sebe byli opravdu pyšní? Inspirujte se životopisy těch, kteří opravdu něco dokázali a zároveň si nezničili svůj osobní a rodinný život. Staňte se jednou nebo jedním z nich. 


Panny

Vrhněte se do velkého úklidu, a to nejen na vašem pracovním stole. Pečlivě sledujte své okolí a všímejte se malých výhod, které se budou kolem vás vyskytovat. V žádném případě se teď nesnažte o dokonalost. Nebojte se svou práci delegovat.

Váhy

Někteří spolupracovníci, zaměstnavatelé nebo obchodní partneři vás mohou hodně iritovat a možná i utlačovat, protože vědí, že nemáte v oblibě konflikty. Všechny pracovní konflikty se snažte řešit hned a pokud možno osobně z očí do očí. 


Štíři

Některé pracovní záležitosti, spojené s minulostí mohou dojít do zdárného konce. A tak raději dokončujte, než začínejte nové. Setkávejte s mocnými lidmi, ale naslouchejte svému instinktu, s kým je dobré spolupracovat a s kým raději ne. Poučte se ze svých zkušeností. 


Střelci

Spěchejte pomalu a brzy dosáhnete cíle. Zpomalte a dívejte se na svět jinak než obvykle. Možná si všimnete věcí, které jste předtím neviděli, a to může být důvod, jak přehodnotit své dlouhodobé záměry a cíle. Zaměřte se na opravdu důležité cíle.

Kozorozi

Uvědomte si, co je vaše odpovědnost a co náleží druhým. To, co jste se již naučili dobře ovládat, delegujte na kolegy, kteří jsou již vámi ověření. Poučte se předchozího roku a vstupte do toho dalšího ještě silnější, schopnější a uvolněnější.


Vodnáři

Zamyslete se nad tím, jak nejlépe ušetřit nebo vytvořit větší finanční rezervy na uskutečnění vašich budoucích projektů. V poslední třetině ledna vstupujete do svého času, který vám může nabídnout mnoho příležitostí, pokud svůj život očistíte od vlivů minulých. 


Ryby

Dívejte se na své spolupracovníky a zaměstnavatele jako na druhou rodinu. Někteří z nich jsou zřejmě velmi těžkými a necitlivými případy, a tak se s nimi naučte být trpěliví. Naučte se nastavovat svých kolegům i zaměstnavatelům pevné hranice. Vyplatí se to.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu