Mercedes

Ideální způsob, jak si dobít baterky

Focení, akce, práce, odpočinek, módní show... Každý den je jiný a každý den je plný různých aktivit. Aby modelka Denisa Dvořáková zvládla plné životní nasazení a měla energii od rána do večera, potřebuje se obklopovat těmi efektivnějšími věcmi. Zásadním společníkem tak je pro ni i nový elektromobil EQE od značky Mercedes-EQ. Harper’s Bazaar si přisedl na místo spolujezdce a strávil s ní jeden takový všední den.
Redakce
——
22. července 2022

Matúš Tóth

NENÁPADNÁ KRÁSA

Sportovní design manažerského sedanu Mercedes EQE na první pohled nepůsobí nijak okázale. Přesto dokáže přitáhnout pohledy. Smyslná čistota nemá jen estetickou funkci, karoserie je navržená tak, aby proporce co nejvíce ctily zákony aerodynamiky.

Tvarové řešení „one bow” znamená, že EQE má velkoryse tvarované plochy a minimalizované spáry. Dokonce i kliky jsou zapuštěné, což působí nejen elegantně, ale zároveň se tak dokáže ještě víc snížit odpor vzduchu, a to se pozitivně projeví při jízdě.

KANCELÁŘ NA KOLECH

Dominantou interiéru je MBUX Hyperscreen, velká klenutá zobrazovací jednotka se třemi displeji, které splývají v jeden celek. Díky učenlivému sofwaru se dokáže zcela přizpůsobit svému uživateli a nabízet mu individualizované návrhy pro ještě lepší požitek z jízdy. Ten dokresluje i prvotřídní audio systém značky Burmester. V kabině vozu je i speciální Energizing Air Control Plus, což je víc než klimatizace. Díky filtru HEPA zbavuje zvenčí přivádění vzduch jemného prachu, pylu a škodlin. Při snížené kvalitě venkovního vzduchu může systém řidiči doporučit, aby zavřel okna a automaticky se přepne do režimu vnitřní cirkulace vzduchu.

Vůz oplývá nezanedbatelnými detaily - třeba volitelně dodávaným jízdním zvukem, který je interaktivní, nebo vůní, jejímž základem je jemné aroma tmavé čokolády. Nevtíravou vůni automobilu ocení Denisa zvlášť v okamžiku, kdy se chystá na relaxační masáž do hotelu Mandarin Oriental.

„ME TIME”

Péče o sebe znamená pro Denisu Dvořákovou zaměřit se stejným dílem na budování své vnější i vnitřní síly. Aby byla mentálně odolná, pravidelně si dopřává relaxační masáže v hotelu Mandarin Oriental. Čas vynaložený na zklidnění a rozjímání se pak mnohonásobně vrátí.

Denisa si oblíbila masáž celého tělo Oriental Essence. Při ní se na míru namíchají orientální oleje, které pak terapeut vmasírovává do těla a soustředí se při tom na oblast zad, krku a ramen, kde se nejvíce usazuje stres. Za necelou hodinu a půl odchází z hotelového spa jako znovuzrozená.

DYNAMICKÝ ROZJEZD

Na jedno nabití akumulátorů dokáže EQE ujet více než 650 kilometrů. Při rozjezdu ale dokáže zrychlit z nuly na sto za 3,3 vteřiny. Jakoby EQE bylo navrženo pro akční povahy, jako je Denisa Dvořáková, které ctí myšlenku, že není čas ztrácet čas.

Někdy je nutné dobít baterky více než rychle. Vůz je pro tyto případy vybaven systémem pro rychlé nabíjení, kdy se za čtvrt hodiny dokáže nabít na dojezd až 250 kilometrů.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu