Astrologie v ložnici: Co by (ne)mělo být tam, kde spíte

Panny potřebují chytré pohodlí, Blíženci musí být v obklopení knih a Štíři se neobejdou bez difuzéru a vonných olejů.
Alice Filatova
——
16. září 2022

Možná ložnice není místem, kde trávíme nejvíce času, avšak rozhodně se jedná o místnost, k níž máme nejintimnější vztah. Zde se probouzíme a usínáme, a proto mnohdy její vzhled a atmosféra může ovlivnit, jak začne náš den. Ložnice je místem, kde by měla panovat čistota, a to nejen fyzická, ale i karmická. Její interiér a umístění každého předmětu zcela odráží vaši osobnost. Pokud však něco není tam, kde být má, může to ve vás budit diskomfort, nepříjemné pocity, a dokonce i insomnii, aniž byste o tom věděli. 

Jak tedy naložit se všemi prvky v ložnici podle svého znamení?

Ohnivá znamení

Pro tato znamení je ložnice místem klidu, odpočinku a relaxace. Jsou plná energie, nápadů a kreativity, která v nich neustále pulzuje i v noci, a proto ve své ložnici potřebují prvky, které je ztlumí a uklidní. Silné závěsy, přes které neprostoupí ranní slunce, pastelové tóny ložního prádla, tlumené světlo a případně aromatická lampa nebo difuzér s eukalyptem či levandulí, které přispějí k rychlejšímu usínání. Na nočním stolku by ale nikdy neměl chybět bloček a tužka – v případě, že se nečekaně dostaví geniální nápad, který si budete chtít ráno pamatovat. 

Beran (21. března – 20. dubna)
Pro Berana je důležitý vizuální vjem – je proto ideální vyzdobit si ložnici velkým obrazem v teplých barvách, které dopřejí vaší duši pohodlí a komfort.  To samé dokáže například i povlečení s exotickými vzory nebo velké křeslo fatboy.

Lev (23. července – 21. srpna)
Toto znamení je ztělesněním ohně, který ve svém životě neustále potřebuje. Krb nebo velké množství svíček, které navodí útulnou a zároveň romantickou atmosféru, je to, co nabije Lva energií a pocitem štěstí. Ale pozor, žádné parafíny, jen přírodní vosk! Malé kusy nábytku ve viktoriánském stylu potěší vaše oči a zapomenout nesmíte ani na správný podnos – není totiž nic lepšího než snídaně do postele. 

Střelec (23. listopadu – 22. prosince)
Náročného Střelce nejlépe ukolébají tóny podzimu, mohérový pléd nebo pohovka se skotským potiskem. Připomenou totiž tajemné dálky, ve kterých si tak často přejete se ocitnout. Obklopte se předměty, které vám připomínají vaše cesty a realitu nechte za dveřmi.

Vzdušná znamení 

Váhy, Blíženci a Vodnáři jsou milovníci dlouhých debat pod teplou peřinou. Jejich myšlenky dostávají v ložnici zcela nový náboj a pro jejich zkoumání  si nevystačí jen s postelí. Pro správné „proudění myšlenek“ potřebují pohovky, křesla nebo měkké koberce. Tato znamení jsou velmi spřízněná s přírodou, a proto je důležité volit nábytek a prádlo, které pochází z ekologických a fair trade zdrojů. 

Váhy (24. září – 23. října)
Toto sofistikované znamení potřebuje v ložnici snoubení elegance a harmonie.  Nebude tak mít dobrý pocit z objektu, který bude vizuálně kazit celek – červený polštář na pozadí krémového povlečení nebo brutalistické hodiny uprostřed rustikálního stylu. Volte proto věci, které se vždy budou vizuálně hodit k celku, a nejen proto, že se vám líbí. 

Blíženci (22. května – 21. června)
Mezi všemi znameními jsou Blíženci největšími knihomoly. Musí být proto v jejich obklopení i v ložnici, a to jak na poličkách, tak na stole. Stejně tak jako knihy toto znamení potřebuje určité podmínky – přivítá příjemný chládek, ale zároveň nemá rádo hluk velkoměsta. 

Vodnář (21. ledna – 19. února)
Toto vodní znamení ocení v první řadě funkčnost, nikoliv jen prázdnou estetiku. Nomádský styl v podobě minimalistických textur, přírodních kamenů a živých květin (řezaných nebo v květináči) je prostředí, ve kterém se Vodnáři budou cítit nejlépe.

Zemská znamení 

Pro Býka, Pannu a Kozoroha je ložnice takřka svatyní – velmi intimním místem, do kterého si cizí elementy jen tak nepustí. Je pro ně také útočištěm, kde mohou načerpat dostatek energie a kde k nim také přichází nápady. Ložnice pro ně často bývá projektem, do nějž rádi investují. Někdy až moc. 

Býk (21. dubna – 21. května)
Péřové polštáře různých velikostí, bavlněné ložní prádlo, těžké závěsy nebo žaluzie a pár malých lucerniček pro romantickou atmosféru. Toť vše. Býk se zde potřebuje cítit v bezpečí a být obklopen věcmi, které mu to připomínají. 

Panna (22. srpna – 23. září)
Coby velcí milovníci luxusního minimalismu mají Panny tendenci koncentrovat se i na ty nejmenší detaily. Chytrá světla, měkké rohožky u postele pro příjemný pocit pod nohama při ranním vstávání nebo sošky se skrytým smyslem na poličkách. Stejně důležité jsou i vlněné přikrývky nebo hedvábné, antibakteriální povlaky na polštáře. 

Kozoroh (23. prosince – 20. ledna)
Na rozdíl od jiných znamení si věčně zaneprázdněný Kozoroh není schopen najít čas na to se pořádně věnovat svému hnízdu. Jeho ložnice tak často vypadá jako puzzle – složená z různých elementů, ke kterým má (nebo v minulosti měl) nějaký sentimentální vztah a kterých se nechce zbavit. Právě ty však často zabírají mnoho energie v místnosti, což blokuje přísun té nové. Stačí přitom jednou za čas udělat radikální úklid a vnést do pokoje trochu života v podobě živých rostlin v květináčích.

Vodní znamení 

Klidné útočiště, které neslouží jen pro spánek, ale i jako místo čerpání energie a nových nápadů. Pro Raka, Ryby a Štíra je důležité, aby pokojem proudila neustále nová energie. Není proto dobré, aby ložnice byla až moc útulná, tedy aby v ní bylo vše, co tato znamení potřebují. V opačném případě hrozí, že celý den nevylezou z postele. 

Rak (22. června – 22. července)
Jedno z nejobětavějších znamení vetšinou nemá čas starat se o své vlastní potřeby, a tak v jeho ložnici naleznete jen pár základních kusů – postel, noční stolek, koberec. Neznamená to ale, že by si Raci nezasloužili prvotřídní pohodlí – luxusní povlečení v krémových barvách, luxusní pyžamo nebo dekorativní přehoz. 

Štír (24. října – 22. listopadu)
Ať už se jedná o hodinku klidu během dne, nebo plnohodnotný noční spánek, Štír potřebuje především načerpat energii a nenechat se rozptylovat ničím okolo. K ponoření do svého živlu tak nepotřebuje nic speciálního – stačí mu difuzér s vonným olejem, zvlhčovač vzduchu a kvalitní zvukový systém, který zaplní celý pokoj relaxační hudbou. 

Ryby (20. února – 20. března)
Ložnice je velmi osobním místem, kam si Ryby nepustí jen tak někoho. V této místnosti totiž spí, jí, pracují a také odpočívají. Občas proto mají lidé tohoto znamení tendenci trávit v ložnici až moc času, a aby zde nezůstali celý týden, potřebují minimalismus a pořádek. Je tak potřeba redukovat množství kusů, kterými se obklopují, a vsadit pouze na to, co jim dopřává nejvíce radosti a pocit pohodlí.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu