Jak voní domov…

Voní vám léto po slaném moři a rozpáleném písku, exotických květinách nebo čerstvě posekané trávě? Přeneste tuto esenci do svého domova.
Oli Egler
——
24. června 2022

Foto: Getty Images

Kolikrát se vám stalo, že jste ve vzduchu ucítili najednou tak krásné aroma, které vám přerušilo tok myšlenek a uvedlo vás do chvilkové nirvány, nechajíc všechny trable někde v dáli. Vůně na nás mají opravdu magický efekt – dokáží uklidnit ducha, pozvednout náladu, či dokonce dodat energii a zmírnit i vyvolat hlad.

Několik laboratorních studií potvrdilo, že například vůně levandule dokáže snížit stres a pomoci zmírnit úzkost či příznaky deprese. Aroma bulharské růže umí zas urychlit usínání a zlepšit kvalitu spánku, a naopak máta může nabudit energii. Konkrétně parfémy s obsahem esenciálních olejů tea tree, tymiánu a eukalyptu odbourávají volné radikály, a také bojují proti bakteriím i usazování plísní. V letních měsících se také doporučuje nechat byt provonět citronovou trávou, jejíž aroma působí odpudivě proti komárům. 

Co je však nejdůležitější – difuzéry a bytové vůně dokáží navodit unikátní atmosféru domova i při horkých letních dnech a vám dopřát příjemný pocit svěžesti a klidu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu