Zuzana Nováková Stráská: Spíš než upravená jsem naopak hodně přirozená

Dnes už se ženská role jednoznačně nedá dělit jen na mateřskou, pracovní, či kreativní. Máme toho na stole mnoho, a proto je dobré nechat se inspirovat ženami, které čelí všem těmto výzvám s grácií a lehkostí. Zuzana Nováková Stráská je přesně tou „Wonder Woman“, kterou sledujeme na Instagramu a žasneme nad její schopností skloubit téměř nemožné a vždy po svém. Být influencerkou, kreativní konzultantkou, modelkou a úspěšnou trendsetterkou je opravdu náročné a v případě, že zanedlouho čekáte druhé miminko, dvakrát. Zuzana pro Harper’s Bazaar prozradila, jak vnímá toto vzácné období svého života, co ji zkrášluje, jaký má názor na těhotenskou módu a kde by chtěla vychovávat své děti.
Gabriela Riegl
——
5. února 2022

Foto: archiv Instagramu @zuzanastraska

Nový rok, nový začátek. Jak proběhl ten váš?

Začátek nového roku u nás proběhl v lehkém stresu. Je způsobený mým strachem, abych neporodila dřív, jak tomu bylo u prvního dítěte. Tak jsem nastoupila na manžela, jaké všechny změny musíme za leden stihnout. Ale jinak je vše zalité sluncem a co se týče pracovního nasazení, tak to lehce pokulhává. Všichni naskakujeme za chodu, ale věřím, že se to poddá.

Padla i nějaká předsevzetí, případně je něco, co byste rozhodně nechali za sebou?

Předsevzetí ani ne, já si je moc nedávám, spíš se mi líbí ten předěl roku. Že si člověk uvědomí, kam se zase posunul, co se podařilo, a co naopak ne. Mám však takové přání... někdo psal, že začíná den s citrónem, pak jóga a zelený čaj – no to já se zaleju kofeinem a jdu běhat. Tady bych chtěla nastavit trochu jiný balanc. Ale to přijde! 

Jste jednou z nejkrásnějších maminek v českém showbyznysu a brzy dvojnásobnou. Jak se udržujete tak dokonale upravená?

Spíš než upravená jsem naopak hodně přirozená. Právě na upravenosti každý rok říkám, že musím zapracovat. Manikúra, pedikúra, kosmetika – to jsou věci až tak na pátém místě, vždy dám přednost Emě, práci a kamarádům než self care.

Móda je váš denní chleba. Myslíte si, že by žena měla volit vysloveně těhotenské střihy, nebo se stačí zaměřit na pohodlí, případně oversize modely?

Těhotenská móda pro mě není móda. Stačí si půjčit něco od manžela ze skříně – svetr, tričko, mikinu, košili... Koneckonců jsou to přesně těhotenské střihy – delší a na pupík. Rozparky či šatovky – to není nic pro mě, jediné těhotenské, co nosím, jsou kalhoty. Těm se asi nevyhneme. 

Jste všestranná osobnost a viditelně matka neustále v pohybu. Překvapil vás však někdy i pocit, že je toho na vás moc a potřebujete zpomalit?

To bylo na začátku těhotenství – zpomalit! Pak mi to už začali říkat všichni kolem mě i doktor. Tak jsem právě zpomalila. Prostě MUSÍM :).

Co vás nejvíce nabíjí a jak trávíte čas, který máte jen pro sebe?

Když nejsem těhotná, tak jóga a shopping. Počítám ten volný čas sama se sebou. Teď to byla ale třeba nekonečná snídaně u televize, jako za starých časů, když je manžel s Emičkou mimo. Jinak ta rána asi každá máma zná – vyservisovat, udělat snídani, šup šup popohánět a oblíkat ve dveřích. Je to všechno v běhu.

Ve spolupráci s Wildmoon jste navrhli krásnou kolekci oblečení pro maminky a jejich ratolesti. Chystáte něco podobného i s narozením dalšího miminka?

S Wildmoon plánujeme možná ještě naši košili/šaty obnovit před létem a dát jí letní nádech. Spolupráce mě moc baví! Kapacitně teď nic svého nezvládnu, tak je to alespoň taková malá seberealizace, a ne jen prezentace cizích firem.

Vaši pěstěnou pleť by vám mohla kterákoli žena závidět. Je však něco, co byste na ní chtěla vylepšit vy?

Moje pleť se zdá být krásná, ale není. Akné mě bude trápit asi do důchodu :). Teď tedy poslední měsíce těhotenství hezčí je, to bude asi těmi deseti kily nahoře. Na tvář si ovšem pořád chválím kosmetiku Dr. Barbara Sturm a její séra. Miluju je. A také kosmetiku Lancome, kterou používám léta, takže dobře vím, co a kam. A určitě ještě musím všem doporučit, pokud se chtějí cítit krásně – srovnat zuby. Já jsem tak udělala v Perfect Smile a užila si profesionální péči. Úsměv dělá divy a vlastně o něm to celé je! 

Změnila jste s příchodem dalšího těhotenství nějaké rituály nebo produkty ve své beauty rutině?

Pleť byla na začátku vykolejená, já však věděla, že to není kosmetikou, ale hormony. Nechala jsem stejné produkty, na které jsem zvyklá, plus přidala ještě více hydratace. Akné odešlo samo, hlavně nemačkat!

Jako modelka jste procestovala celý svět a jako rodič určitě někdy uvažujete, kam se kroky vašich dětí budou ubírat. Kdybyste mohla vybrat jakoukoli destinaci, kde byste s rodinou žili, kde by to bylo a proč?

Hmm, kde bych žila… Plánů bylo hodně, od Barcelony přes Austrálii až po Německo. Teď bych ale neměnila, chci, aby děti vyrůstaly tady v Čechách. Pendlování já moc neuznávám. S otazníkem je například nějaký prázdninový dům u moře, ale pak si člověk řekne, že je možná lepší mít služby, o nic se nestarat a podívat se pokaždé jinam. Takže na cestování s dětmi i bez dětí se moc těším! Máme před sebou ještě celý život a celý svět. Doma je ale v Praze.

Podle čínského kalendáře bude rok 2022 patřit Tygrovi, plný povinností, dynamický, ale zato osudový. Jak si ho přeje přežít Zuzana Nováková Stráská?

No, zcela upřímně, nedokážu si představit život se dvěma dětmi :). Celkem to asi vystihuje i ten podtext: dynamický a plný povinností. Ale hlavně OSUDOVÝ – naše rodina bude kompletní.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu