New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Sedmero ženy mnoha talentů Michaely Mojžíšové: Rodina nadevše

Michaela Mojžíšová je zubní lékařka, která ve svém volném čase zároveň opečovává rodinnou šperkařskou značku AG šperky.
Kristýna Mazánková
——
29. března 2022

Foto: archiv

Moje práce v pěti větách:

Jako zubní lékařka jsem v neustálém kontaktu s lidmi, svou práci beru jako poslání. Zajímá mě estetika jako taková, design a architektura. Tohle všechno jsem se snažila propojit a vytvořit takové lékařské prostředí, které bude pro pacienty příjemné a budou chodit do ordinace rádi, bez obav a strachu. Ve zbylém čase se zabývám marketingem a PR naší rodinné šperkařské firmy AG šperky. Vymýšlím šperky, ráda je fotím. To je můj relax a odpočinek.

V životě mě nejvíc posunulo…

…narození mých dvou dětí. Naučily mě větší trpělivosti. Jako perfekcionistka v mnoha směrech jsem si díky nim uvědomila, že nemusí být vše perfektní, uklizené a na čas. A další důležitá lekce byl rozvod. Naučil mě postavit se na vlastní nohy a spoléhat se hlavně sama na sebe. Uvědomila jsem si, co v životě chci a co ne. A také to, jak důležité jsou rodinné vztahy.

Můj největší učitel…

…jsou moji rodiče, kteří mi ukázali, jak důležitá je pracovitost, pokora a péče a láska k dětem i k sobě sama. A jak věci v životě, co za něco stojí, dají práci.

Učitelem je i život sám. Za vše, co se mi stalo, jsem vděčná. Vím, že se vše děje z nějakého důvodu. Učím se ze svých chyb.

A ráda se potkávám s pozitivními lidmi, poslouchám je, inspirují mě a posouvají dál. 

Miluju to, co dělám…

…mám skvělé zpětné vazby na svou práci. Třeba takové, že pacient v křesle usne. Začínala jsem před osmnácti lety, tehdy jsem jako zubní lékařka pracovala tři dny a dva dny jsem asistovala jako sestřička, protože nebylo volné zubařské křeslo. Plat jsem měla 10 500 Kč hrubého. A byla to velká škola. Až po letech praxe jsem našla odvahu otevřít si vlastní ordinaci. S velkou pokorou.

Můj obvyklý den…

…začíná po páté hodině ráno. Vstanu, udělám si vodu s citronem a snažím si dát aspoň deset minut jógy. Připravím snídani a svačiny dětem do školy. Společně se nasnídáme a odjíždíme do školy a školky. V osm hodin už mám první pacienty. Pracuji šest až osm hodin denně tak, abych se mohla věnovat rodině. Odpoledne odvezu děti na kroužky, nebo jsme spolu. Večer děláme úkoly, společně povečeříme, popovídáme si, co jsme zažili a co nás čeká. Když děti usnou, dodělávám ještě pracovní povinnosti. Snažím se být do deseti večer v posteli.

Tři věci, které jsou podle mě důležité k úspěchu:

Láska k tomu, co dělám. Pracovitost. Pokora.

Jako malá jsem chtěla být:

Na to si vůbec nepamatuju. Ale vím, že jsem si často hrála na paní učitelku.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu