Petra Měchurová: Když se vášeň stane prací

Rozhovor přímo z kadeřnického křesla by Erika Palkovičová.
Erika Palkovičová
——
7. března 2023

Petra Měchurová

Jako první žena na světě vyhrála cenu AIPP International Hairdressing Grand Trophy. Byla vyhlášena jednou z patnácti nejlepších kadeřnic na světě a svůj salon v centru Prahy otevřela již jako pětadvacetiletá. Na její služby se čeká minimálně půl roku a mezi její klientelu patří nejvýznamější české osobnosti. Školí pro L'Oréal i svoje kadeřníky a to, že je špičkou ve svém oboru, tedy není třeba více zdůrazňovat. Řeč není o nikom jiném než o Petře Měchurové.

Při své poslední služební cestě do Prahy jsem se rozhodla nechat si ostříhat nejdelší vlasy, které jsem kdy měla. Moje volba automaticky padla na salon Petry Měchurové, se kterou jsem se seznámila, když mě česala na prosincovém focení. Získala si mě tím, že navzdory všemu, co uměla, byla neuvěřitelně milá a skromná. Během stříhání jsem ji vyzpovídala a zjistila pro vás například, jaké byly její sny před tím, než si otevřela vlastní salon.

Chtěla jsi být vždy kadeřnicí?

Ano, a to už od svých dvanácti let. Vždy jsem věděla, že budu mít svůj salon. Tenkrát jsem si ho přála mít na samotě u lesa a jezdili bychom tam na koních. Myslím, že dnes by to bylo docela trendy, ale asi ne pro všechny mé klienty. Mělo to fungovat tak, že byste přijeli na koni, a pak byste jen seskočili do kadeřnického křesla. Nevím proč jsem měla takovou vizi, protože já na koni ani jezdit neumím. (smích)

Dovedeš si představit, že bys dělala něco jiného?

Ne, mě tato práce opravdu baví.

Žila jsi kvůli své práci někdy v zahraničí?

Rok jsem byla v Londýně, také na Novém Zélandu, hodně jsem cestovala i díky soutěžím. Dělali jsme různé přehlídky v New Yorku, Paříži nebo třeba v Brazílii. Soutěžila jsem na mistrovství světa v Jižní Koreji i ve Washingtonu. Ale největší výprava byla, když jsme letěli s vládou na týden do Indie prezentovat české sklo. Dělala jsem tam účesy na přehlídku Liběny Rochové. Byl to obrovský zážitek, letěli jsme vládním letadlem, jako delegace jsme dělali různé zastávky, kam jsme se mohli podívat. Všude na nás čekali s červeným kobercem, viděli jsme úplně prázdný Tádž Mahal, nikde nikdo. Já jsem v Dillí dělala přednášky o svém salonu a účesech. To bylo asi to nejvýraznější, co jsem zažila. Takže jsem v minulosti dost cestovala do velmi zajímavých destinací. Nyní školím pro L'Oreal a také své vlastní lidi. Od té doby, co mám děti, cestuji méně. Cestování mě ale baví, takže když je příležitost, ráda vyjedu.

Máš nějaké dosud nepřekonané milníky?

Ráda bych jednou měla ještě salon například v Londýně nebo v Paříži. Ale jestli je to reálné, záleží hlavně na mých dětech. V budoucnu, až budou starší, si to dovedu představit.

Jaké máš další plány se svým salonem?

Mojí prioritou je teď jeho přestavba. Na tomto místě jsem od svých 25 let a těším se, že ho přes léto v červenci a srpnu zrenovujeme a budeme zase v novém na stejné adrese. Během přestavby budeme mít dočasné kadeřnictví na Praze 8. Věřím, že rekonstrukce nebude mít zpoždění a v září se sejdeme opět v Králodvorské.

#erikasuniverse

Erika Palkovičová pochází ze Slovenska. Během studia na obchodní akademii se celkem náhodou ocitla na castingu Schwarzkopf Elite Model Look a její život se od základů změnil. Po absolvování školy se začala naplno věnovat modelingu a většinu svého kariérního života prožila mezi New Yorkem a Paříží. Pracovala pro značky a časopisy, o kterých by se jí dříve ani nesnilo jako Chanel beauty, La Roche Posay, Garnier, Olay, Sephora, Vogue accessory, L’Officiel, Harper’s Bazaar, Elle a mnoho dalších. Sama říká, že modeling a práce s kreativními lidmi ji hodně naučili. Většina jejího povolání se často pojí s beauty značkami a právě od nejlepších světových vizážistů se naučila skvělé tipy a triky, získala osobitý módní vkus, přišla na to, jak sladit náročný program a zdravý životní styl. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu