Nikola Nováková: GENESIS

#vertigo
Nikol Nováková
——
30. května 2022

Foto: Unsplash

Paříž v polovině května. Odhalená ramena, jaro v rozpuku, milenci na ulici, dobrá nálada exponencionálně roste. Důvodem k návštěvě města bylo pozvání mých milovaných přátel z Pigmentarium Parfums, kteří vytvořili ojedinělý produkt, předávající emoce a příběh skrze smyslový prožitek.

Představují svůj šestý parfém, a to ve velkorysém prostředí české ambasády, s lokací tak výjimečnou, že ze zahrady jste jen dosah „té slavné” věže. U vstupu vás vítá sám velvyslanec, champagne se podává v skleničkách Lady Hamilton, jahod je také dostatek, vzduchem se šíří zvuky harfy a jemné brnkání elektrické kytary, a Ivana Mentlová si náhodně vezme úplně stejné sako od Saint Laurent jako já – všechno je v rovnováze.

Pamatuji si, jako kdyby to bylo zrovna nedávno, kdy jsme seděly s mojí kamarádkou Adélou, a přemýšlely nad rozběhnutím vlastního projektu s názvem studio visit. Osud tomu tak chtěl, a přivedl nám do cesty Jakuba s Tomášem – tehdy se svojí značkou Pigmentarium Parfums chtěli ku příležitosti představení jejich třetího parfému zcela jiný zážitek, a to sice umělecký! První akce studio visit byla rázem na světě. Uskutečnilo se u umělkyně Terezy Štětinové v jejím rozkošném atelieru Ve Vnitrobloku v Umělecké ulici nedaleko AVU.

Mezitím uplynulo pár let. Kristova léta jsou na dosah. Ten, kdo chodil s tím či oním, s ním už nechodí… Ranní loučení v Publicu jsme přesunuli na nedělní brunch u mě. Společný projekt pořád trvá, a naše přátelství také. A já jsem v Paříži. Ráno jsem oslavovala na české ambasádě nový parfém Genesis, který předznamenává nové začátky – odkazuje na tradice a hodnoty, které vychází z knihy Mojžíšovy. A večer trávím v českém centru, kde má Tereza Štětinová výstavu společně s parfémářským domem Pigmentarium, protože za dobu, která uplynula, mezi nimi vznikla krásná profesní spolupráce. Umělkyně, pro jejíž profesi je signifikantní práce s mramorem, vytváří pro parfémy symbolické piedestaly, protože v obou případech se jedná o pole vysokého umění.

Jsme ovíněni, stojíme uprostřed ulice ve čtvrti Saint Germain tak, že jen ztěží mohou projet auta. Tereza bohužel nemohla přijet, jelikož před týdnem se jí narodil František. Máme jí na Face Time, a zběsile máváme do objektivu. Lépe už Genesis přeci nemohla spatřit světlo světa.

 

#vertigo

Nikola Nováková z pražské DSC Gallery se zaměřuje na prodej umění. Její vášeň se přirozeně promítá i do jejího přirozeného domácího prostoru, kde si postupně vytváří milovanou sbírku, o které mluví jako o zrcadlení jí samotné. Nejlepší investice je podle ní investice do zážitků. Obdivuje krásnou architekturu a ráda se obklopuje lidmi blízkými jejímu srdci. Pokud zábava - tak šampaňské, pokud dlouhá noc - tak jiskřivě, pokud láska - tak vášnivě. Razí heslo méně je více. Miluje vůni zralých jahod a ještě víc jejich chuť.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu