Nikol Nováková: filmové kulisy

#vertigo
Nikola Nováková
——
18. července 2022

Foto: Profimedia

Vždy jsem byla zastáncem toho, že karlovarský festival je právě takový, jaký si ho uděláte. Pokud přijmete vstupní pravidla (a není tím myšlena černobílá dokumentace na Instagramu Esquire, ale prostě fakt, že jedete), rázem se před vámi naskytne několik možných cest, jak tento pobyt strávit...


Možná jedete právě kvůli filmům – vášnivě odškrtáváte viděné z celého programu a pak s přáteli kriticky hodnotíte nově nabyté zážitky. 
Možná vidíte třeba tři filmy denně a pak, když skončí festival, si pamatujete příběh pouze jednoho z nich. 
Možná taky nevidíte film žádný a hrdě se k tomu hlásíte: „Tak tenhle rok zase nic, klasicky.“
Možná jedete kvůli lidem. Chcete potkat všechny známé, které naháníte celý rok v Praze, ale prostě v Karlových Varech je určitě větší jistota.
Možná je naopak potkáváte až moc často, a svého přání následně litujete. 
Možná jedete kvůli tomu, abyste mohli bydlet v Puppu a fotit si, jak často se koupete v bazénu.  Možná kvůli tomu, abyste během ranní snídaně (pokud ji nezaspíte) mohli teatrálně hodnotit proběhlou noc a utírat přitom ubrouskem zbytky rozmazané řasenky.
Možná proto, abyste na balkoně ve tři hodiny odpoledne mohli dramaticky kouřít cigaretu se svou excentrickou gestikulací a se spadlým županem přitahovat zraky lidí z ulice.
Možná jedete, abyste mohli říkat, že jíte jenom v Embassy – abyste mohli mít každý den kachnu a meruňkové knedlíky a Martu pořád přemlouvat o rezervaci… A zdravit každý den ty stejné lidi. 
Možná jedete kvůli práci.
Možná opravdu musíte na večírek sponzora, protože práce neporučí a nejspíš u toho ještě vydáte takové to zoufalé povzdechnutí, a pak na (tom samém) večírku budete pětkrát stát frontu na kaviár a možná na to zoufalé vydechnutí úplně zapomenete.
Možná jedete taky kvůli tomu, že rádi běháte. Třeba v noci. Mezi Becherem a Publickem a zase zpátky.
Možná jedete na festival kvůli zahraničním filmovým hvězdám.
Možná to nevíte, ale můžete je nejčastěji potkat právě při nočním běhu.
Možná jedete do Varů, protože jste se dobrovolně rozhodli, že nebudete vůbec spát.
Možná by se taky ale vůbec nic nestalo, kdybyste jednou zůstali doma...

#vertigo

Nikola Nováková z pražské DSC Gallery se zaměřuje na prodej umění. Její vášeň se přirozeně promítá i do jejího přirozeného domácího prostoru, kde si postupně vytváří milovanou sbírku, o které mluví jako o zrcadlení jí samotné. Nejlepší investice je podle ní investice do zážitků. Obdivuje krásnou architekturu a ráda se obklopuje lidmi blízkými jejímu srdci. Pokud zábava - tak šampaňské, pokud dlouhá noc - tak jiskřivě, pokud láska - tak vášnivě. Razí heslo méně je více. Miluje vůni zralých jahod a ještě víc jejich chuť.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu